Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ wnetrze] Lampki w przełącznikach szyb.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488

    [ wnetrze] Lampki w przełącznikach szyb.

    Czy możecie mi powiedzieć jak mam zdemontować znajdujący się w boczku tylnych drzwi przycisk podnoszenia/opuszczania tylnej szyby ? Muszę wymienić żaróweczkę i nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Nawet nie trzeba ściągać tapicerki.Wystarczy czymś pod wadzić i masz go w rękach :) Tylko uważaj żeby te blaszki Ci nie spadły przy wkładaniu bo wtedy trzeba ściągać cały boczek..

  3. #3
    mówiąc krótko - wyrywa się ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Dziękuję za wskazówki. Właśnie wymieniłem żaróweczkę i jest OK.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    13
    BMW
    e32 m30b30 '90
    Skąd
    Częstochowa
    Bosman a gdzie kupiłeś te żaróweczki? Bo ja właśnie wróciłem z obchodu wszystkich elektronicznych i samochodowych sklepów w moim świętym mieście Częstochowa i nigdzie nie mogę takich dostać :(

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Kupiłem w pierwszym sklepie elektronicznym do którego wszedłem (w Szczecinie) .
    Jedna żaróweczka kosztuje 45 groszy przeźroczysta i 60 groszy bursztynowa.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez lukasz-chudy
    Bosman a gdzie kupiłeś te żaróweczki? Bo ja właśnie wróciłem z obchodu wszystkich elektronicznych i samochodowych sklepów w moim świętym mieście Częstochowa i nigdzie nie mogę takich dostać :(
    Zrób foto tych żaróweczek i daj na PW to Ci kupie i wyślę :D , bo jeszcze ich nie lukałem i -hehe- nie wiem jakie tam idą
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Są to zwykłe malutkie żaróweczki z 2 wąsami (kabelkami) do wlutowania w przełącznik. Nie wiem jakie jest dokładne oznaczenie tych żarówek , ale w sklepie , w którym je brałem to były najmniejsze z dostępnych.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Jeśli są to zwykłe żaróweczki ze sklepu elektronicznego na 12 V to daję im od trzech do sześciu miesięcy życia w zależności od tego ile jeździsz. Sprawdzone empirycznie. Żaróweczki dla motoryzacji są tak na prawdę na 14 - 14,5 V gdyż takie napięcie panuje w instalacji podczas pracy silnika. Przeważnie oznacza się je zwyczajowo 12 V ale tak na prawdę są "mocniejsze". Te ogólnego zastosowania a 12 V szybko się grzeją i to drastycznie skraca ich żywotność do kilkudziesięciu godzin pracy.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Pożyjum uwidzim

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •