Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Śmierdzi spalinami w kabinie f01

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Tajni katowiccy informatorzy sugerują przyjrzeć się kolektorowi wydechowemu.


    Na trasie nic nie było czuć, po zatrzymaniu na światłach albo w korku zaczynało szczypać w oczy :D
    Miałem tak w 730d, okazało się że był pęknięty kolektor... Więc warto się mu przyjrzeć... Oby nie on :)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Mateusze65 Zobacz posta


    Na trasie nic nie było czuć, po zatrzymaniu na światłach albo w korku zaczynało szczypać w oczy :D
    Miałem tak w 730d, okazało się że był pęknięty kolektor... Więc warto się mu przyjrzeć... Oby nie on :)
    Potwierdzam, te same objawy i ta sama usterka - pęknięty kolektor wydechowy:

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ciekawe to że pod maską u mnie nic nie czuć, dzisiaj zdjąłem osłone i filtr i nic nie widzę, nigdzie nawet najmniejszego dymku czy smrodku. Co ciekawe w aucie dzisiaj też jakby powoli ustawało. Byłem i chyba najlpszego w Katowicach speca od wydechów, obejrzeli wszystko i mówią, że uklad wydechowy jest dobry.
    Jprd dlatego nie lubie bmw... Potem się okaże że jakaś uszczeleczka czy coś i nikt nie będzie umiał tego znaleźć ..
    Ale dziękuję za porady, każda cenna !


    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Potwierdzam, te same objawy i ta sama usterka - pęknięty kolektor wydechowy:
    ][/url]
    A po otwarciu maski coś czułeś ?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Ciekawe to że pod maską u mnie nic nie czuć, dzisiaj zdjąłem osłone i filtr i nic nie widzę, nigdzie nawet najmniejszego dymku czy smrodku. Co ciekawe w aucie dzisiaj też jakby powoli ustawało. Byłem i chyba najlpszego w Katowicach speca od wydechów, obejrzeli wszystko i mówią, że uklad wydechowy jest dobry.
    Jprd dlatego nie lubie bmw... Potem się okaże że jakaś uszczeleczka czy coś i nikt nie będzie umiał tego znaleźć ..
    Ale dziękuję za porady, każda cenna !

    A po otwarciu maski coś czułeś ?
    Nie (choć nawet nie pamiętam czy to w ten sposób sprawdzałem), ale podczas postoju lub po zatrzymaniu nie dało się wytrzymać - wyraźnie było czuć spaliny.
    Podczas jazdy te spaliny były wciągane pod auto i nie było wtedy oznak, że coś jest nie tak.
    Kolektor może być pęknięty tak jak u mnie na obrazku i przy takich oględzinach, bez dobrego dojścia, można nie wychwycić pęknięcia ale skoro jesteś pewny to ok.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Nie (choć nawet nie pamiętam czy to w ten sposób sprawdzałem), ale podczas postoju lub po zatrzymaniu nie dało się wytrzymać - wyraźnie było czuć spaliny.
    Podczas jazdy te spaliny były wciągane pod auto i nie było wtedy oznak, że coś jest nie tak.
    Kolektor może być pęknięty tak jak u mnie na obrazku i przy takich oględzinach, bez dobrego dojścia, można nie wychwycić pęknięcia ale skoro jesteś pewny to ok.
    Pewny jestem tylko tego za umrę ;)
    W poniedziałek jestem umówiony z kolega co naprawia tylko bmw i będziemy szukać .
    Oby się udało odszukać . Zerkałem kilka razy pod maskę i nic nie widzę i nie czuje :( Tylko kabina i chyba tylko środkowe nawiewy . Nie jest to tak ze nie można wytrzymać ale czuje :(

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Zerkałem kilka razy pod maskę i nic nie widzę i nie czuje :( Tylko kabina i chyba tylko środkowe nawiewy . Nie jest to tak ze nie można wytrzymać ale czuje :(
    Podobne odczucia bo u nas też czuć było jakby te spaliny były wciągane do auta.
    Sprawdź dokładnie ten kolektor.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Sprawdzę sprawdzę - mam nadzieje, ze to nie One bo chyba nie jest go łatwo zmienić

    Edit/ a nie powinien zadziałać czujnik auc i zamknąć obieg tak w ogóle ? Bo przy zamkniętym mniej czuje ?!
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 07-05-2021 o 00:08

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Stary wyjadacz by się zdało a pytania z przedszkola.

    Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    407
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Sprawdzę sprawdzę - mam nadzieje, ze to nie One bo chyba nie jest go łatwo zmienić

    Edit/ a nie powinien zadziałać czujnik auc i zamknąć obieg tak w ogóle ? Bo przy zamkniętym mniej czuje ?!
    Jest tak jak piszesz, na zamkniętym obiegu powietrza spalin było wyraźnie mniej.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A było widać jakiś dymek czy z nosem latałeś w około auta ;)?

Podobne wątki

  1. Hałas w kabinie
    Przez hubabuba w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 14:31
  2. Problem z prądem w kabinie
    Przez mass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 08:47
  3. świstty i gwizdy w kabinie
    Przez przemuss1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 22:52
  4. [wnętrze] Śmierdzi z ogrzewańa
    Przez 100szczesny w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 20:15
  5. Coś tu chyba śmierdzi!
    Przez w-jarek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 13:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •