Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: [mechanika] Dziwne szarpnięcie na R

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin

    szarpniecie.uderzenie na wstecznym

    u mnie tez wystepuje takie szarpniecie.olej w skrzyni wymieniony w serwisie.serwisanci maja tez bmw i tez maja takie szarpniecia i jezdza na tym.nie w kazdym przypadku jest to padajaca skrzynia. jezdze z tym tematem pol roku i jest ok.rano kiedy pierwszy raz wrzuce R nie slychac tego uderzenia.przy kolejnych razach juz slychac.ja kierowal bym sie w strone wypowiedzi BOSSa.tak jak w serwisie mowili ze jest to wyrobiony kolnierz gdzies przy wale.
    tomala

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Sprawdźcie Koledzy, czy to szarpnięcie występuję jeśli odczekacie 1-2 sek.przed wrzuceniem "R". U mnie, jeśli robię taka pauzę wsteczny wchodzi zawsze nie odczuwalnie, tak samo jak na zimnym. Gdy skrzynia jest nagrzana prawie zawsze mam szarpnięcie, ale tylko po przejściu z "D", jeśli przełączam po postoju na "N" nigdy nie szarpnie co moim zdaniem oznaczać może jakieś opóźnione wyłącznie biegów jazdy do przodu(może to kwestia tych zaworów kulkowych o których kiedyś czytałem na forum-powinno się je wymieniać profilaktycznie przy jakimś tam przebiegu).
    pzdr

  3. #23
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja chciałem tylko dodać - jako autor tego postu - że temat jest z 2007 roku ;D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #24
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    no to wygrzebał kotleta :)
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  5. #25
    w sumie to nic złego że wątek sprzed 3 lat.

    chwała dla tomalkowal za to ze czyta i szuka :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    32
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Pomorze
    Jak odgrzewamy, to i ja coś dorzucę :)
    Gdy wrzucamy wsteczny, na chwilę rosną obroty i wtedy jest szarpnięcie. Proponuję przerzucić skrzynię na chwilę na N, obroty na kilka sekund wzrosną. Gdy spadną wrzucamy R i śmiga bez szarpnięć.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    jak zaczyna szarpac to juz po koszyku..... skrzynia do remontu
    tylko nie od razu tylko za 6 miesiecy :) wiec jest czas aby sprzedac samochod
    napewno nie szarpie przez olej
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Wszystko zalezy jakiego typu sa te szarpniecia. Ja w swojej rowniez mam delikatne (czasem) szarpniecie przy przezuceniu na R, ale mam to od poczatku jak kupilem samochod (3 lata) i nie przejmowalem sie tym gdyz w poprzedniej 540 mialem to samo i przejezdzilem dwa lata i nic. Do tego kumpel kupil ten samochod i jest to samo od mniej wiecej 5 lat i nic wiecej sie nie dzieje. Takze raczej wstrzymalbym sie z tymi teoriami ze po skrzyni itp. Moj mechanik tweirdzi ze to jest gdzies minimalny luz na ukladzie napedowym i zalzy jak sie to wszystko ulozy raz minimalnie szarpnie a raz nie. Tak chcialem uspokoic kolegow ktorzy sie martwia tego typu zjawiskiem :)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Potwierdzam wypowiedz przedmówcy. Też tak mam w swoim automacie zimny to lekko szarpnie przy wkładaniu R. Jak skrzynka się rozgrzeje jest płynnie i ok. Napewno mam luz na przegubie wału tuż przy moście bo czasem przy zmianach kierunku jazdy np z D na R jest słyszalne harakterystyczne kliknięcie wału jak by ktoś stuknał w niego czymś metalowym (stuknięcie w pustą rurę) Narazie sie za to nie biorę. Jest to ponoć efekt suchego przegubu. Wystarczy rozebrać i nasmarować ponoć. Jeszcze tego nie robiłem więc polegam na wypowiedziach innych. Jak się to zaniedba to ponoć smarowanie już nic nie da. Niestety jest sporo roboty żeby sie do niego dostać (opuszczenie wydechów i zdjecie osłon termoekranów nad wydechem), dlatego narazie śmigam.

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin
    Evan jak temat jest sprzed trzech lat to jak teraz z twoim szarpnieciem .robiles cos dalej? tak przy okazji wchodze dzisiaj pod auto.kolega zmienia biegi z R na D i odwrotnie.uderzenie slychac na R gdzies w okolicy wyjscia ze skrzyni na wal.do tego jeszcze cos tam wycieka przed gumowym kolnierzem dokladnie przy wyjsciu ze skrzyni?czy jest to olej ze skrzyni mial juz ktos kiedys wyciek w tym miejscu.
    tomala

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •