Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4

W±tek: Eliminacja b³êdów

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2021
    Posty
    18
    BMW
    F02 (750Li)
    Sk±d
    Racibórz

    Post Eliminacja b³êdów

    Witam,

    Po doprowadzeniu do porz±dku stanu mojej BMW F02 -> pozosta³y te których wyeliminowaæ mi siê nie uda³o. Otó¿ pozosta³y:

    1. [MOTOR] 138104 exhaust gas flap, activation: line break
    2. [ICMQL] D018E8 No message (RDC tire, 280.0.8), receiver ICM, transmitter RDC
    3. [IHKA] E71429 Signal (data, AUC sensor, 0x2D0) invalid, transmitter JBE
    4. [JBE] C90D74 AUC sensor: does not respond

    Moje pytanie brzmi: jak je wyeliminowaæ?
    1. Kupi³em F02 M-PAKIET [sprowadzana z USA] z prze³±cznikiem manualnym tego systemu exhaust flap w schowku po lewej stronie kierownicy. Nie wiem czy one tak fabrycznie wychodzi³y czy to autorstwo poprzedniego w³a¶ciciela, jednak prze³±cznik dzia³a bez problemu, natomiast b³±d wystêpuje.
    2. Problem wystêpuje od momentu gdy w zaprzyja¼nionym serwisie wymienili ko³a z zimówek na letnie... Wcze¶niej nie wiem czy by³ b³±d, bo dopiero po kilku dniach od tej wymiany zainteresowa³em siê bardziej szczegó³owo w moje auto, jednak sam system na pewno pamiêtam, ¿e dzia³a³.
    Przyczyna b³êdu jest mi znana... jest ni± brak bezpiecznika nr 139, który wsadzony zosta³ w sektor wy¿ej (nienumerowany) tak jakby kto¶ zrobi³ to przez pomy³kê... albo i nie przez pomy³kê(?) poniewa¿ po prze³o¿eniu bezpiecznika we w³a¶ciwe miejsce -> inicjacja ci¶nienia opon koñczy siê niepowodzeniem i otrzymujê komunikat o awarii systemu RDC. Moje opony to RUN FLAT. Jakie¶ wskazówki?
    3. i 4.: znalaz³em modu³ AUC -> wyci±gn±³em -> przeczy¶ci³em -> zastosowa³em "kontakt" na stycznikach sensora i wtyczce -> efektów brak... Czy co¶ pomin±³em czy pozostaje kupiæ nowy?

    Kody zczyta³em BimmerTool Androidowym, poniewa¿ ¶rednio wychodzi mi dzia³anie w Esys. Mo¿e kto¶ zaproponuje najlepsz± kombinacjê oprogramowania, którym ogarnê i uporz±dkujê i zaktualizujê wszystkie modu³y na tip-top?

    Z góry bardzo dziêkujê za pomoc!

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    1. Kto¶ pomin±³ oryginalne rozwi±zanie, które zamyka klapkê na niskich obrotach i biegu ja³owym.
    2. My¶lê, ¿e to zbieg okoliczno¶ci. Koledze wykodowa³em ten system(przekodowa³em na RPA). Ostatnio jak potrzebowa³em sterownika do amerykana, to zg³osi³em siê do niego(bo jemu i tak niepotrzebny). Okaza³ siê martwy. Wilgoæ wewn±trz

    3. My¶lê, ¿e to nie wystarczy, a problem jest wewn±trz czujnika. Nie bawi³em siê nigdy w naprawê, ale do starszych czujników by³y opisy na forach.


    Do ogarniêcia oprogramowania i kodowania najlepsze wyj¶cie(niekoniecznie naj³atwiejsze) to ESYS.
    Wiele da siê zakodowaæ m. in. przy pomocy AiCoder, ale nie jest to idealne rozwi±zanie. Ja wolê ESYS, ale ja go u¿ywam prawie codziennie ;-)
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Sk±d
    Wrocek City
    Zgadajcie siê. Jeste¶cie z tej samej miejscowo¶ci. Nikogo lepszego ni¿ cursor nie znajdziesz. Ciesz siê ¿e masz tak blisko. Mi nie raz cursor fachowo pomóg³.
    Jerome Le Banner: "...W si³owni mo¿esz wypracowaæ sobie miê¶nie klatki lub miê¶nie ud. Nie mo¿esz jednak wzmocniæ swoich jaj, albo siê z nimi urodzi³e¶ albo nie..."

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2021
    Posty
    18
    BMW
    F02 (750Li)
    Sk±d
    Racibórz
    Wow, dopiero teraz zauwa¿y³em :-) Dziêki za fachow± odpowied¼ i za cenn± wskazówkê Bezi :-)

Podobne w±tki

  1. Kilka b³êdów
    Przez hacyy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-02-2018, 10:52
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 10:33
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 09:10
  4. [e38] Wy¶wietlacz b³êdów
    Przez Cychol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 09:48
  5. Komunikaty b³êdów
    Przez Michu w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •