Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Eliminacja błędów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2021
    Posty
    18
    BMW
    F02 (750Li)
    Skąd
    Racibórz

    Post Eliminacja błędów

    Witam,

    Po doprowadzeniu do porządku stanu mojej BMW F02 -> pozostały te których wyeliminować mi się nie udało. Otóż pozostały:

    1. [MOTOR] 138104 exhaust gas flap, activation: line break
    2. [ICMQL] D018E8 No message (RDC tire, 280.0.8), receiver ICM, transmitter RDC
    3. [IHKA] E71429 Signal (data, AUC sensor, 0x2D0) invalid, transmitter JBE
    4. [JBE] C90D74 AUC sensor: does not respond

    Moje pytanie brzmi: jak je wyeliminować?
    1. Kupiłem F02 M-PAKIET [sprowadzana z USA] z przełącznikiem manualnym tego systemu exhaust flap w schowku po lewej stronie kierownicy. Nie wiem czy one tak fabrycznie wychodziły czy to autorstwo poprzedniego właściciela, jednak przełącznik działa bez problemu, natomiast błąd występuje.
    2. Problem występuje od momentu gdy w zaprzyjaźnionym serwisie wymienili koła z zimówek na letnie... Wcześniej nie wiem czy był błąd, bo dopiero po kilku dniach od tej wymiany zainteresowałem się bardziej szczegółowo w moje auto, jednak sam system na pewno pamiętam, że działał.
    Przyczyna błędu jest mi znana... jest nią brak bezpiecznika nr 139, który wsadzony został w sektor wyżej (nienumerowany) tak jakby ktoś zrobił to przez pomyłkę... albo i nie przez pomyłkę(?) ponieważ po przełożeniu bezpiecznika we właściwe miejsce -> inicjacja ciśnienia opon kończy się niepowodzeniem i otrzymuję komunikat o awarii systemu RDC. Moje opony to RUN FLAT. Jakieś wskazówki?
    3. i 4.: znalazłem moduł AUC -> wyciągnąłem -> przeczyściłem -> zastosowałem "kontakt" na stycznikach sensora i wtyczce -> efektów brak... Czy coś pominąłem czy pozostaje kupić nowy?

    Kody zczytałem BimmerTool Androidowym, ponieważ średnio wychodzi mi działanie w Esys. Może ktoś zaproponuje najlepszą kombinację oprogramowania, którym ogarnę i uporządkuję i zaktualizuję wszystkie moduły na tip-top?

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    1. Ktoś pominął oryginalne rozwiązanie, które zamyka klapkę na niskich obrotach i biegu jałowym.
    2. Myślę, że to zbieg okoliczności. Koledze wykodowałem ten system(przekodowałem na RPA). Ostatnio jak potrzebowałem sterownika do amerykana, to zgłosiłem się do niego(bo jemu i tak niepotrzebny). Okazał się martwy. Wilgoć wewnątrz

    3. Myślę, że to nie wystarczy, a problem jest wewnątrz czujnika. Nie bawiłem się nigdy w naprawę, ale do starszych czujników były opisy na forach.


    Do ogarnięcia oprogramowania i kodowania najlepsze wyjście(niekoniecznie najłatwiejsze) to ESYS.
    Wiele da się zakodować m. in. przy pomocy AiCoder, ale nie jest to idealne rozwiązanie. Ja wolę ESYS, ale ja go używam prawie codziennie ;-)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Zgadajcie się. Jesteście z tej samej miejscowości. Nikogo lepszego niż cursor nie znajdziesz. Ciesz się że masz tak blisko. Mi nie raz cursor fachowo pomógł.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2021
    Posty
    18
    BMW
    F02 (750Li)
    Skąd
    Racibórz
    Wow, dopiero teraz zauważyłem :-) Dzięki za fachową odpowiedź i za cenną wskazówkę Bezi :-)

Podobne wątki

  1. Kilka błędów
    Przez hacyy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-02-2018, 09:52
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 09:33
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 08:10
  4. [e38] Wyświetlacz błędów
    Przez Cychol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 08:48
  5. Komunikaty błędów
    Przez Michu w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •