Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Polska instrukcja do E38 to g..wno jakich mało!

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Polska instrukcja do E38 to g..wno jakich mało!

    Zamówiłem sobie z ASO polską instrukcję do mojej 7emy. Gdy kurier przyszedł zadowolony rozpakowuje paczkę, zacierając ręce zasiadam do lektury. Przewertowałem strona po stronie, raz 2 ..3 i co sie okazało. Ze ta instrukcja obejmuje E38 z początka produkcji. Powiecie pewnie po co mi polska trzeba uczyć sie języków itp. itd. Ale ja płace ja żądam!!! Miałem kaprys żeby sobie sprawić polską instrukcję a połowy rzeczy w niej nie ma. Gdyby E38 kupiła np kobieta która nie ma kompletnie pojęcia co do czego w aucie służy. Wie tylko co to jest kierownica to nic by sie nie dowiedziała z tej instrukcji. Klimatyzacja jest opisana manualna ewentualnie ten klimatronik jak w E34.

    Czy są jakieś inne wydania tej instrukcji? Ja mam nr katalogowy 90 40 9 038 095
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Oj ;(

    To dobrze, że nie zamówiłem sobie polskiej instrukcji
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    a na końcu nie ma aneksu?? :D

    kupiłem sobie instrukcję do e38 i jest tam wszystko... a nowsze modele są w aneksie

    jeszcze sprawdzę jutro bo mam w aucie w schowku...

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Mam polską instrukcję i jest ok. Wyjaśnia podstawy , indeksy są więc na moje oko można dobrze autko przy jej użyciu opanować (posiadam po polsku)

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    BO.. instrukcja jest dla użytkownika, a ne pasjonata co chce wiedzieć więcej i węcej.. To juz sprawa dla servisu :]
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    No właśnie dla użytkownika. a moim zdaniem jak by ktoś zielony wszedł do tego auta kto nie wie co to jest klima i tempomat to instrukcja lekko go zdezorientuje bo jest do starszego modelu. Jutro zadzwonię do ASO czy przypadkiem nie pomylili sie bo na fakturze mam inny numer katalogowy. Z końcówką 098 czyli wychodzi na to że powinienem miec wydanie 98 rok a dali mi 95
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Powinni Cię poinformować tak jak mnie, że nie ma dostępnej instrukcji od silników diesla i E38 po lifcie, jest tylko dostępna ta o której mówisz ;/ w dodatku cała masa dodatkowych urządzeń ma oddzielne instrukcje obsługi :(

    Pytałem czy można zrobić takową na zamówienie ale nie! Powiedzieli mi, że BMW ma zamiar dodrukować partię ale tylko do E39 z silnikami diesla z końca produkcji ale to wiadomo ze względu na to, że jest ich dużo więcej niż E38 po lifcie. Od razu zwiał mi sen z powiek, że BMW nie ma zamiaru dodrukowywać instrukcji PL dla naszych aut :(
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    No mnie własnie nie poinformowali Wręcz przeciwnie jak pytałem to facet zapewniał ze wszystko jest, wszystkie modele i jeszcze aneks. Zastanawiam sie czy im tego nie zwrócić
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    i w aneksie masz nowsze modele :D łącznie z klimą itp...

    nie wiem czego się spodziewacie po instrukcji do auta... więcej jest na filmie szkoleniowym, który się po forum walał ;)

    mi się przydała w wielu przypadkach, ale fakt, mam auto z 94 więc mi lepiej pasuje...

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    tak ale w tym aneksie jeszcze nie biorą po uwagę navi, tv czy w ogóle jakiegoś wyświetlacza
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •