Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nierówna praca M62b44 nv/brak mocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2021
    Posty
    5
    BMW
    E38 m62b44 bez vanosa
    Skąd
    Szczecin

    Nierówna praca M62b44 nv/brak mocy

    Witam,

    Mam problem ze swoim e38 4.4 m62b44 bez vanosa. 1998 przedlift

    Tydzień temu po pracy auto nie chciało mi odpalić, tzn odpalało i od razu gasło. Żeby samochód chodził muszę utrzymywać około 1k obrotów. Czuć , że telepie całą budą.
    Po podłączeniu do komputera pokazało wypadanie zapłonów na 2,3 i 5 cylindrze. Po odpięciu cewek faktycznie brak reakcji. Wymieniłem trzy cewki ale nie ma żadnej różnicy. Auto nadal nie ma siły jechać na dodatek wyskoczył błąd na zegarach trans safe mode.

    Kolejnego dnia po skanowaniu wyskoczył błąd czujnika wałka rozrządu i czujnika położenia przepustnicy. Oba czujniki wymieniłem. Samochód nadal chodzi tak samo. Jak trzyma się go na obrotach to auto i tak po jakimś czasie zgaśnie ponieważ zaczyna niedopalać paliwa. Wrzucam zdjęcia co mi pokazała inpa, oraz film który wrzuciłem na YT.
    Z autem wcześniej problemów nie było.
    Podczas odpalania nie ma dziwnych dźwięków z rozrządu, panewek itp.
    Dodam jeszcze, że mam uszkodzony prawy katalizator oraz auto zachowuje się identycznie na pb i na lpg.

    Gdyby ktoś mógł nakreślić co jej dolega żebym mógł w końcu ją ruszyć a nie po kolei wymieniać wszystko po omacku i uszczuplać portfel... Może ktoś miał podobny problem w swoim samochodzie.

    Świece wymieniłem około miesiąc temu.

    https://imgur.com/JdDkFws ------> błędy inpa
    https://youtu.be/s0iO6bMi0O8 ------> jak auto chodzi.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    kurcze cięzki przypadek...

    1. alternator sprawdz i napięcie na aku, nie było coś grzebane przy alternatorze, klema dobrze łączy itp.?
    2. odłącz gaz, zakrec zawór na butli, skasuj adaptacje, przejedz 50-100km tylko na benzynie , nie włączaj gazu dopoki nie rozwiazesz problemu (kazdy z tych krokow jest wazny, długo by tłumaczyć)
    3. po zrobieniu dokladnie kroku 2 sprawdz w inpa korekty szybkie i wolne - być może masz problem z lewym powietrzem - jak tak, zdiganozuj psikając po calym dolocie przepustnicy, pod dolotem, weze wspomagania hamulców, itp break cleanerem obsewując jak sie zmieniaja korekty szybkie (nie pamietam jak to bylo w inpa)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2021
    Posty
    5
    BMW
    E38 m62b44 bez vanosa
    Skąd
    Szczecin

    Nierówna praca M62b44 nv/brak mocy

    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    kurcze cięzki przypadek...

    1. alternator sprawdz i napięcie na aku, nie było coś grzebane przy alternatorze, klema dobrze łączy itp.?
    2. odłącz gaz, zakrec zawór na butli, skasuj adaptacje, przejedz 50-100km tylko na benzynie , nie włączaj gazu dopoki nie rozwiazesz problemu (kazdy z tych krokow jest wazny, długo by tłumaczyć)
    3. po zrobieniu dokladnie kroku 2 sprawdz w inpa korekty szybkie i wolne - być może masz problem z lewym powietrzem - jak tak, zdiganozuj psikając po calym dolocie przepustnicy, pod dolotem, weze wspomagania hamulców, itp break cleanerem obsewując jak sie zmieniaja korekty szybkie (nie pamietam jak to bylo w inpa)
    Cześć,

    Dzięki za podpowiedzi ale niestety samochód „nie ma siły” jechać. Z resztą po chwili i tak gaśnie bo zalewa go paliwem.

    Co do alternatora sprawdzę, aku siedzi dobrze. Klemy przykręcone.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    jak dokladnie zrobisz punkt 2 to powinno się udac bo najpierw przeciez skasujesz adaptacje silnika (korekty), wiec nie bedzie zalewał

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2021
    Posty
    5
    BMW
    E38 m62b44 bez vanosa
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    jak dokladnie zrobisz punkt 2 to powinno się udac bo najpierw przeciez skasujesz adaptacje silnika (korekty), wiec nie bedzie zalewał
    Okej, dzięki. Tak zrobię.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    jak dokladnie zrobisz punkt 2 to powinno się udac jechać bo najpierw przeciez skasujesz adaptacje silnika (korekty), wiec nie bedzie "zalewał"

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie

    Post

    Zaglądałeś kolego do puszki sterownika kompa ? Strasznie dużo tych błędów różnych. Może komp ? Poza tym w inpa przy błędzie zapłonów na samym dole napisane jest, czy mieszanka za bogata czy za uboga.
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2021
    Posty
    5
    BMW
    E38 m62b44 bez vanosa
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez czerwony16 Zobacz posta
    Zaglądałeś kolego do puszki sterownika kompa ? Strasznie dużo tych błędów różnych. Może komp ? Poza tym w inpa przy błędzie zapłonów na samym dole napisane jest, czy mieszanka za bogata czy za uboga.
    I to jest to kolego. Dziś odpiąłem sterownik i rozkręciłem... 5 sztuk spalonych ...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Jak coś to posiadam kompa do m62 bez vanosa. Pozdro
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

Podobne wątki

  1. M62B44 nierówna praca silnika.
    Przez bydle62 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 19:06
  2. [silnik] Nierówna praca, brak mocy.
    Przez Aldik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-12-2016, 14:34
  3. nierówna praca m62b44 gasnie
    Przez lukas5458 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 22:48
  4. Zimny silnik - brak mocy i nierówna praca
    Przez kavsky w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 09:26
  5. Brak mocy i nierówna praca silnika
    Przez Sebciu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 23:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •