Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5

W±tek: [E38] Poszukiwanie ¼ród³a poboru pr±du

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Sk±d
    wlkp

    [E38] Poszukiwanie ¼ród³a poboru pr±du

    Witam Wszystkich,

    Mam problem z poborem pr±du w mojej E38. Auto po 2-3 dniach roz³adowuje nowy 110Ah akumulator. Alternator 120A sprawny, ³aduje pr±dem 13.9-14.1v.
    Auto to E38 z 99 roku M52TUB28.
    W celu znalezienia ¼ród³a poboru pr±du pod³±czy³em szeregowo multimetr pod akumulator. Okaza³o siê ¿e 20min po zaryglowaniu auta pobór wynosi³ 1,45A i tak ju¿ siê dalej utrzymywa³.
    W celu dalszej diagnozy zacz±³em wyci±gaæ bezpieczniki, z³odziejem okaza³ siê modu³ zabezpieczony bezpiecznikiem nr 69. Po wyjêciu tego bezpiecznika, pobór spada do 0,1A. Tak siê sk³ada ¿e ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za szeroko pojête multimedia w aucie. Moje auto posiada najprostszy system audio oparty na BM-24 (w którym jakie¶ 3 lata temu poprawia³em zimne luty gdy¿ przerywa³o, dodatkowo pamiêtam ¿e przed zrobieniem zimnych lutów w radiu auto równie¿ mia³o problem z roz³adowywaniem akumulatora), nawigacjê, telefon oraz telewizjê.
    Podejrzewam ¿e z³odziejem pr±du mo¿e byæ znowu radio, chocia¿ teraz nie ma problemu z przerywaniem d¼wiêku.
    Czy mieli¶cie mo¿e styczno¶æ z podobnym przypadkiem, wolê siê zapytaæ zanim zacznê rozbieraæ pó³ baga¿nika w celu znalezienia paso¿yta.
    Dodatkowo zauwa¿y³em, zamykaj±c siê w aucie, ¿e zza panelu klimatyzacji dochodzi burczenie, podobne do mrucz±cego kota, tylko o wy¿szej czêstotliwo¶ci - czy jest to typowe dla tego auta, czy byæ mo¿e jest to kolejny paso¿yt?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez julaswdx ; 05-04-2021 o 21:09

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Prawid³owy pobór pr±du to 50mA, czyli 0,05A.

    Zacznij od od³±czenia czytnika nawigacji. Je¶li to nic nie zmieni to po kolei próbuj kolejne modu³y(tuner TV, zmieniarka, monitor)
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,228
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Je¶li masz np. telefon z bezprzewodow± s³uchawk± to j± wyci±gnij i sprawd¼ czy nadal pr±d "cieknie". By³a ju¿ kiedy¶ sytuacja, ¿e akumulatorki w s³uchawce kompletnie siad³y i po prostu ca³y czas siê ³adowa³y co prowadzi³o do kompletnego roz³adowywania akumulatora.

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Sk±d
    wlkp
    Zacz±³em od³±czaæ poszczególne modu³y w celu dalszej diagnozy problemu. Od³±cza³em po kolei modu³ tv, czytnik navi, modu³ GPS, zmieniarkê, modu³ telefonu i radio. Od³±czenie modu³u TV spowodowa³o spadek poboru pr±du o 0.9A a po od³±czeniu czytnika navi pobór spad³ do 0.21A, od³±czanie pozosta³ych modu³ów nic nie zmienia. Nastêpnie po wyjêciu bezpiecznika 69 pobór spada do 0.09A. Kolejn± rzecz± któr± znalaz³em by³ przepalony bezpiecznik 10A w BM24 (pomimo tego radio gra³o normalnie). Raczej nie wydaje mi siê ¿eby modu³ tv oraz czytnik navi by³y winowajcami, raczej obstawiam ¿e nie usypiaj± prawid³owo. Czy macie mo¿e jakie¶ rady co mo¿e byæ tego przyczyn±?

    Pozdrawiam

    Wys³ane z mojego M2007J20CG przy u¿yciu Tapatalka

  5. #5
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Niedawno wymienia³em klientowi czytnik MK4, który pobiera³ prawie 1,5A
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

Podobne w±tki

  1. [karoseria] Poszukiwanie
    Przez Leppernsm w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 22:29
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 23:41
  3. Drift- poszukiwanie autka
    Przez pawianbtv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 22:32
  4. Poszukiwanie 7ki
    Przez Drusss w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-12-2009, 00:51
  5. [inny] Poszukiwanie...
    Przez Pablo_gl w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2008, 08:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •