Poka wyniki od 1 do 4 z 4

Wtek: [E38] Poszukiwanie rda poboru prdu

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Jul 2016
    BMW
    728i
    Skd
    wlkp

[E38] Poszukiwanie rda poboru prdu

Witam Wszystkich,

Mam problem z poborem prdu w mojej E38. Auto po 2-3 dniach rozadowuje nowy 110Ah akumulator. Alternator 120A sprawny, aduje prdem 13.9-14.1v.
    Auto to E38 z 99 roku M52TUB28.
    W celu znalezienia rda poboru prdu podczyem szeregowo multimetr pod akumulator. Okazao si e 20min po zaryglowaniu auta pobr wynosi 1,45A i tak ju si dalej utrzymywa.
    W celu dalszej diagnozy zaczem wyciga bezpieczniki, zodziejem okaza si modu zabezpieczony bezpiecznikiem nr 69. Po wyjciu tego bezpiecznika, pobr spada do 0,1A. Tak si skada e ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za szeroko pojte multimedia w aucie. Moje auto posiada najprostszy system audio oparty na BM-24 (w ktrym jakie 3 lata temu poprawiaem zimne luty gdy przerywao, dodatkowo pamitam e przed zrobieniem zimnych lutw w radiu auto rwnie miao problem z rozadowywaniem akumulatora), nawigacj, telefon oraz telewizj.
    Podejrzewam e zodziejem prdu moe by znowu radio, chocia teraz nie ma problemu z przerywaniem dwiku.
    Czy mielicie moe styczno z podobnym przypadkiem, wol si zapyta zanim zaczn rozbiera p baganika w celu znalezienia pasoyta.
    Dodatkowo zauwayem, zamykajc si w aucie, e zza panelu klimatyzacji dochodzi burczenie, podobne do mruczcego kota, tylko o wyszej czstotliwoci - czy jest to typowe dla tego auta, czy by moe jest to kolejny pasoyt?

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez julaswdx ; 05-04-2021 o 20:09

Vip Vip
    Doczy
    Dec 2009
    BMW
    Nie mam
    Skd
    Racibrz(lsk)
    Prawidowy pobr prdu to 50mA, czyli 0,05A.

Zacznij od odczenia czytnika nawigacji. Jeli to nic nie zmieni to po kolei prbuj kolejne moduy(tuner TV, zmieniarka, monitor)
    Celem wyksztacenia nie jest napenienie umysu czowieka faktami; zadaniem jest nauczy go, jak ma uywa umysu do.. mylenia. A czsto zdarza si, e czowiek lepiej umie myle, nie bdc krpowany wiedz przeszoci.
    Henry Ford

Nie pomagam przez tel, chcesz co, jest pw, mail, gg, w ostatecznoci sms

Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Doczy
    Oct 2008
    BMW
    E32 740iA
    Skd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeli masz np. telefon z bezprzewodow suchawk to j wycignij i sprawd czy nadal prd "cieknie". Bya ju kiedy sytuacja, e akumulatorki w suchawce kompletnie siady i po prostu cay czas si adoway co prowadzio do kompletnego rozadowywania akumulatora.

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Jul 2016
    BMW
    728i
    Skd
    wlkp
    Zaczem odcza poszczeglne moduy w celu dalszej diagnozy problemu. Odczaem po kolei modu tv, czytnik navi, modu GPS, zmieniark, modu telefonu i radio. Odczenie moduu TV spowodowao spadek poboru prdu o 0.9A a po odczeniu czytnika navi pobr spad do 0.21A, odczanie pozostaych moduw nic nie zmienia. Nastpnie po wyjciu bezpiecznika 69 pobr spada do 0.09A. Kolejn rzecz ktr znalazem by przepalony bezpiecznik 10A w BM24 (pomimo tego radio grao normalnie). Raczej nie wydaje mi si eby modu tv oraz czytnik navi byy winowajcami, raczej obstawiam e nie usypiaj prawidowo. Czy macie moe jakie rady co moe by tego przyczyn?

Pozdrawiam

Wysane z mojego M2007J20CG przy uyciu Tapatalka

Podobne wtki

1. [karoseria] Poszukiwanie
    Przez Leppernsm w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 21:29
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 22:41
  3. Drift- poszukiwanie autka
    Przez pawianbtv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 21:32
  4. Poszukiwanie 7ki
    Przez Drusss w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 23:51
  5. [inny] Poszukiwanie...
    Przez Pablo_gl w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2008, 07:32

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •