Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Filtr DPF

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Przez zimny silnik nie włączał się proces wypalania filtra

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Dean2 Zobacz posta
    Przez zimny silnik nie włączał się proces wypalania filtra
    No tak, a;e nie dało się go już uratować ?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Spróbuję , mechanik namawia mnie właśnie na oddanie go do regeneracji. Gość od prania DPF zapewnia że po tym procesie filtr odzyska sprawność nowego w 99% , pomimo tego ze popiołu było już ponad 41g to pozbędą się go do zera. Więc w sumie gra warta świeczki

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przy zdrowym silniku z dpf nie ma większych problemów. Nawet jeżdżąc dużo po mieście.
    Problem w tym że po latach odzywają się termostaty, wtryski które nadlewają, o ew. Brakach w doładowaniu nie wspomnę.

    Aldik źle zrozumiałeś informację z ista.
    Wymuszając ręcznie wypalanie dpf, należy jechać z prędkością powyżej 60km/h przez ok pół godziny.
    W praktyce z tym czasem bywa różnie. Warto mieć cały czas odczyt w iście włączony i obserwować kiedy przestawi się na nieaktywny.

    Przegonić auto można w momencie gdy mamy błędy 480 i 481, które mówią o zatkaniu filtra i powodują przerwanie wypalania(także wymuszonego istą).
    Wtedy jak długo utrzymamy temperaturę przed dpf powyżej 430*C to doprowadzamy do wypalania sadzy w dpf
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta

    Aldik źle zrozumiałeś informację z ista.
    Wymuszając ręcznie wypalanie dpf, należy jechać z prędkością powyżej 60km/h przez ok pół godziny.
    W praktyce z tym czasem bywa różnie. Warto mieć cały czas odczyt w iście włączony i obserwować kiedy przestawi się na nieaktywny.
    Pamiętam, że była wzmianka że silnik nie może mieć więcej jak 70st. Starałem się to robić wieczorem na pustej autostradzie i jechałem właśnie tak aż pojawiło się "nieaktywny". Był to odcinek od Katowice aż za węzeł autostradowy na poziomie Gliwic.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Kumpel w F11 miał błąd wstępnego zapełnienia DPF. Kasował i nic to nie dawało. Regeneracja w tym czasie nie była realizowana. Zameldował w ISTA wymianę DPF. Błąd nagle dał się skasować i nie wraca... Przypadek?

    Ja dużo jeździłem krótkich odcinków i nigdy z DPF problemu nie miałem. Fakt jednak, że monitorowałem, czy nie ma np. błędu przepustnicy, który blokuje regenerację.

    Bardzo ważnym czynnikiem jest też olej silnikowy - musi być niskopopiołowy, bo popiół się nie wypala podczas regeneracji. Z braniem oleju przez silnik, sprawa w moim doświadczeniu jest nie do końca jasna - mój M57 ssał litry oleju odmą, aż zamontowałem zewnętrzny separator oleju (możecie znaleźć wątek na ten temat), a mimo to DPF nie meldował problemów.

    Raz zimą miałem tylko błąd wstępnego zapełnienia DPF z literą A - jeździłem w górzystym miasteczku po 3km w temperaturze -14°C, praktycznie non stop na zimnym silniku. Błąd musiał być manualnie usunięty. Inaczej DPF by się zapełnił, błąd by przeskoczył w literę B i zostałoby tylko wymienić.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Mój filtr i kat wstępny już po czyszczeniu. Dpf trzymał 250mbar więc był konkretnie zabity. Dopiero teraz czuć te 299km w aucie. Niesamowita różnica. Po wypraniu przepustowość spadła do 3mbar wiec super wynik. I wszystko przez niesprawne termostaty wiec radzę je kontrolować.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Panowie jeszcze jedno pytanie czy po praniu dpf-a , koniecznie trzeba robić jego adaptację?

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Dean2 Zobacz posta
    Panowie jeszcze jedno pytanie czy po praniu dpf-a , koniecznie trzeba robić jego adaptację?
    Ja bym chyba zrobił, ale to tak na logikę moją, a czy trzeba to nie wiem. W Sumie wyprany to jak nowy !?

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    ... a jest w ogóle coś takiego, jak "adaptacja DPF"? Z tego, co ja pamiętam, można tylko zameldować wymianę.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Asb, filtr, vin
    Przez Kacper740d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-07-2016, 18:42
  2. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 06:29
  3. Filtr kabinowy
    Przez PawlusK w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 19:39
  4. [mechanika] Filtr ASC
    Przez koggi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 13:21
  5. Filtr Kabinowy
    Przez damiluxx w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 07:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •