Przy zdrowym silniku z dpf nie ma większych problemów. Nawet jeżdżąc dużo po mieście.
Problem w tym że po latach odzywają się termostaty, wtryski które nadlewają, o ew. Brakach w doładowaniu nie wspomnę.
Aldik źle zrozumiałeś informację z ista.
Wymuszając ręcznie wypalanie dpf, należy jechać z prędkością powyżej 60km/h przez ok pół godziny.
W praktyce z tym czasem bywa różnie. Warto mieć cały czas odczyt w iście włączony i obserwować kiedy przestawi się na nieaktywny.
Przegonić auto można w momencie gdy mamy błędy 480 i 481, które mówią o zatkaniu filtra i powodują przerwanie wypalania(także wymuszonego istą).
Wtedy jak długo utrzymamy temperaturę przed dpf powyżej 430*C to doprowadzamy do wypalania sadzy w dpf




Odpowiedz z cytatem