Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Komunikaty błędów EGS

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    Komunikaty błędów EGS

    Witam!
    A oto ciąg dalszy moich perypetii ze skrzynią. Dałem nowy wątek bo myślę że info o błędach EGS w jednym miejscu może być w przyszłości pomocne dla wielu.
    Ale do rzeczy - wczoraj diagnoza u sylwekk i wyskoczyły następujące błędy:
    1. Motor speed sensor - to rozumiem, że jest czujnik prędkości silnika - ale gdzie się znajduje?
    2. Turbocharger - to z ustaleń wyszło, że chodzi o element skrzyni automatycznej znajdujący się w jej wnętrzu.

    Teraz mam pytanko - może już ktoś to przerabiał? Gdzie szukać tego czujnika szybkości silnika - bo mam taka nadzieję że on przekłamuje (lub nie kontaktuje) i w skutek tego reszta
    elementów skrzyni normalnie działać nie może. :?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Dziś byłem Nadarzynie w warsztacie od skrzyń biegów.
    Zatem ten komunikat speed sensor oznacza o błędach w prędkości czegoś tam w skrzyni. Usterka ponoć normalna - niesprawny kosz w skrzyni - wstępna ocena kosztów około 6000 pln.
    Teraz to mam ochotę wymienić na manuala.

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    6000zl za naprawe... :D Chyba nie wiedza co to za skrzynia i beda musieli pracownika na tydzien na szkolenie wyslac ;D ;D ;D
    Dobra uzywana pasujaca do 728 to raptem niecale 1500zl ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    ja też słyszałem, że firmy robiące skrzynie tak jak Nikoś mówi to koszt od 5500 do 7000 tys zł ale oczywiście całość nówka funkiel oryginalna z długą gwarancją
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    a ja wole wsadzic 3x uzywke za te cene :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Cenić się mogą bo w dodatku mają pracy tyle że ewentualny termin to gdzieś tam w czerwcu.
    Za samą przekładkę jak bym używaną przywiózł - 1500pln

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    faktycznie BOSS strasznie drogowo

    ale BOSS nie możesz narzucać kto ma ile brać za usługę , każdy ma swój cennik

    to tak jak ja bym ci kazał pracować za 20zł dziennie , nie mogę

    akurat znam tą firmę i u nich regeneracja skrzyni to regeneracja skrzyni u nich po ich regeneracji to tylko zostaje stara obudowa , a cena ? pewnie taka jakie są w środku element czy oryginały czy zamiennik

    po mimo strasznie wysokiej ceny polecam ten zakład
    Halo Nikos! przeczytaj mojego posta jeszcze raz :D
    Podalem cene dobrej uzywki a nie kosztow uslugi- za 6tys mozna raptem kupic sobie 4 DOBRE uzywki.
    A jak chca to niech sobie za remont tej nadzwyczaj prostej skrzyni biora i nawet 20tys :D pytanie tylko gdzie takiego wariata znajda :D :D :D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    za 6000zł można też kupić 4 zużyte skrzynie które pochodzą 4 miesiące

    tu masz pewność i gwarancje , a na szrocie masz przeważnie 1~3 miesiące gwarancji rozruchowej

    każdy wybiera to co lubi i na co go stać , pamiętaj że używany element czy samochód to zawsze ryzyko

    ja osobiście kupił bym używkę , albo zmienił na manual
    Niestety pewnosci nie ma nigdy :( bo nawet kupujac cale nowe auto nie ma pewnosci ze nic sie nie zepsuje przez powiedzmy 2 lata- malo tego dodam ze aktualnie to baaaardzo prawdopodobne ze cos sie zepsuje ;D
    A wnikajac w szczegoly- to nie ma szans wymienic za 6tys calego wnetrza skrzyni na nowe- wiec takie informacje to mowiac delikatnie kula w plot ;)
    Koszt takiej operacji przekroczylby wartosc drugiej calkiem nowej skrzyni wiec mowiac krotko utopia.
    W praktyce w czasie remontu skrzyni zmienia sie popekane kosze, zuzyte tarczki, zyzyte lozyska, czasem jak wlasciciel jezdzi dalej autem myslac ze sie samo naprawi to tez i tlok/i a jak ktos calkiem zarznie skrzynie (opilki popekanych czesci pojda juz w skrzynie i pokiereszuja wszystko) to niestety montuje sie druga zregenerowana skrzynie.
    Oczywiscie oleje filtry uszczelki pomijam bo to jest jasne jak slonce.
    Tak jest, bylo i bedzie a nawet jak ktos pojedzie do ZF`a to cudow nie ma- procedura jest taka sama.
    A bajki o calym nowym wnetrzu to legendy dla naiwnych ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    Skrzynia biegów

    Te 6000 to tylko wstępny szacunek - o ile tylko kilka typowych rzeczy byłoby do wymiany. Szukam używanej - z tego co się zorientowałem to takie same wkładano do e36 i e39 więc wybór spory. Dam znać o efektach.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jesli tam jest 5hp18 to remont kapitalny max 3000 zl i bedzie wiecznie jeżdzić ,więc używana to kompletne nieporozumienie bo możesz kupic taką samą jak masz ,albo jeszcze gorszą. Ten serwis co piszesz w Nadarzynie to raczej omijaj ,poczytaj o nim na automat .pl i sie wszystkiego dowiesz,pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •