Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 17

W±tek: Regeneracja wtrysków piezo / GDI do silników N54, N63, N74 - wra¿enia

  1. #1
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw

    Post Regeneracja wtrysków piezo / GDI do silników N54, N63, N74 - wra¿enia

    Chcia³em siê podzieliæ moj± przygod± z us³ug± czyszczenio-regeneracjo-regulacji wtrysków do wspomnianych silników.

    Jak wiadomo wtryski tego typu bywaj± upierdliwe. Czêsto s³yszy siê, ¿e "lej±" gdy auto jest zgaszone. Gdy czas na zmianê na rynku do wyboru jest albo kupiæ nowe ORI wtryski, albo u¿ywki, albo chiñskie zamienniki z AliExpress. St±d wizja mo¿liwo¶ci regeneracji wtrysku w cenie oko³o 400pln za sztukê w najgorszym scenariuszu brzmia³a kusz±co.

    Wtryski zosta³y zdemontowane i wys³ane do zak³adu. By³o to jako¶ w lipcu 2020. Us³uga by³a dwuetapowa. W pierwszym etapie wtryski by³y czyszczone i testowane, po czym wydawany by³ werdykt. W moim wypadku by³o to: 1 wtrysk do ¶mieci, 1 dobry, 4 do "regeneracjo-regulacji".

    Na tym etapie powinienem zadaæ kilka odpowiednich pytañ, ale niestety ich nie zada³em. Zak³ad dosta³ zielone ¶wiat³o do dalszych prac. Polega³y one na tym, ¿e 4 wtryski do "regeneracjo-regulacji" zosta³y regeneracjo-zregulowane w sposób znany tylko temu zak³adowi. Oprócz tego wszystkie 5 wtrysków dosta³o nowe kody GCC (kody które wprowadza siê w ISTA po wstawieniu nowego wtrysku).

    Po zakoñczeniu us³ugi zosta³em poinformowany o ca³kowitym koszcie i adresie do odsy³ki. Na tym etapie zada³em w koñcu do¶æ wa¿ne pytanie: "Jak± gwarancjê udzielaj± na wykonan± robotê?" W odpowiedzi us³ysza³em, ¿e "wie pan, to jest tylko regulacja, tutaj ¿adne elementy nie zosta³y wymienione, wiêc nie mo¿emy daæ gwarancji, ¿e to siê uda³o" SIC!

    £adnie podziêkowa³em, zrobi³em przelew, wtryski przysz³y i zosta³y zamontowane. Oczywi¶cie wpad³ te¿ jeden nowy z ASO.

    Poje¼dzi³em mo¿e 2 tygodnie i którego¶ razu przy wyprzedzaniu po mocnym kick-downie, check-engine na zegarach, trzêsie bud±, nie ma mocy. Na szczê¶cie nie rozbijam siê o auto zna przeciwka. Historia powtórzy³a siê kilka razy. W/g kompa wypadanie zap³onu na cylindrze, na którym pracowa³ wtrysk, który jako jedyny nie by³ regulowany, ale dosta³ nowy kod GCC. Fina³ tej czê¶ci historii: auto dosta³o drugi nowy wtrysk z ASO.

    Czas mija³. Jesieni± wymieni³em cewki na nowe, ale auto coraz czê¶ciej miewa³o problemy z odpalaniem. Czê¶ciej po krótkim postoju ni¿ po nocnym. W lutym czara siê przela³a. Którego¶ razu auto ledwo wytoczy³o siê z gara¿u. Wypadanie na jednym cylindrze by³o permanentne. Dopiero, gdy delikatnie siê rozgrza³o, to zgaszenie/zapalenie sprawi³o, ¿e zaczê³o pracowaæ na wszystkie cylindry.

    Fina³ fina³ów jest taki, ¿e mam ju¿ wszystkie wtryski wymienione na nowe, a do tego jestem l¿ejszy o ekstra kasê, któr± wyda³em na znachorów.

    Temat piszê ku przestrodze. Ju¿ latem po us³yszeniu "gwarancji brak" obieca³em sobie, ¿e co¶ takiego stworzê :)

    Gdyby kogo¶ interesowa³o co to za zak³ad oferuje tak± us³ugê, to jest to zak³ad z Krakowa pracuj±cy pod szyldem znanej marki produkuj±cej elektronarzêdzia. W Google wpisujecie "Regeneracja Wtryskiwacze benzynowe GDI, FSI, TSI, TFSI" i powinno Wam wyskoczyæ.

    Je¿eli administracja forum wyrazi zgodê, to wstawiê link bezpo¶rednio do oferty.

    Czo³em!

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    zak³ad z Krakowa pracuj±cy pod szyldem znanej marki produkuj±cej elektronarzêdzia. W Google wpisujecie "Regeneracja Wtryskiwacze benzynowe GDI, FSI, TSI, TFSI" i powinno Wam wyskoczyæ.

    Je¿eli administracja forum wyrazi zgodê, to wstawiê link bezpo¶rednio do oferty.

    Czo³em!
    O muj Bosche... Chyba nie ma takiej potrzeby, bo ka¿dy kto ma 2 rêce, 2 nogi i 1 g³owê, której nie u¿ywa li tylko do noszenia czapki i okularów jest w stanie sobie wyobraziæ tê nazwê

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Sk±d
    Wrocek City
    A ja siê dziwi³êm co tak ma³o kilometrów zrobi³e¶ autem od zakupu , patrz±c na og³oszenie sprzeda¿y. Ale ono ca³y czas w naprawach.
    Jerome Le Banner: "...W si³owni mo¿esz wypracowaæ sobie miê¶nie klatki lub miê¶nie ud. Nie mo¿esz jednak wzmocniæ swoich jaj, albo siê z nimi urodzi³e¶ albo nie..."

  4. #4
    Szogun7
    Go¶æ
    Przy jakim przebiegu ci pad³y te wtryskiwacze?

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez Szogun7 Zobacz posta
    Przy jakim przebiegu ci pad³y te wtryskiwacze?
    W³a¶ciwie to nic z³ego przed zabiegiem siê nie dzia³o. Odda³em je profilaktycznie. Auto mia³o co¶ ko³o ~230k km nalotu. Jaja zaczê³y siê dziaæ dopiero po.

  6. #6
    Szogun7
    Go¶æ
    Stare przys³owie mówi " nie swêdzi - nie drap"

    Nie potrzebnie narobi³e¶ sobie problemu.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Wstawi³em ostatnio link do filmu YT gdzie Adam Knuc walczy³ równie¿ z wypadaniem zap³onu w 750i. Mo¿e warto siê przyjrzeæ ile tez pro zak³ad wymienia³ czujników i stawia³ blednê diagnozy zanim dotar³ do przyczyny.

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice

    Post

    Nadgorliwo¶c pierwszy stopieñ do piek³a, wiem bo czasami o ma³o nie spadne z tego stopnia :D Ale nie dziwie sie, ja bym tez bacznie siê przygl±da³ wtryska w benzynie i mo¿liwe ze po prostu padly bo mia³y pa¶æ. W tych silnikach wtryski powinno siê wymieniac max co druga wymiane oleju. Brzmi masakrycznie, ale tak jest. Hmm kiedy¶ absurdalne wydawa³o mi siê jak s³ysza³em ze w E65 V8 cewki powinno siê wymieniaæ co 100 ty¶ kpl nawet jak bêda dobre, bo zaraz padn±.. no i padaj± :)
    Kolega od roku pracuje w jednym z salonów bmw, jest mechanikiem, zatarcia silników to codzienno¶æ.
    Fajne s± te beemki, szybkie, wygodne, takie, no ale ch..we niestety :) Ale ci±gle co¶, jaki nie czujniczek to pstryczek i zawsze te rozkminanie co jest nie tak. I nie przekonuje mnie ¿e kiedy¶ to by³o a nowsze to fajne. W E32 te¿ ci±gle co¶ wymienia³em, jak nie glowica pad³a to 3 kpl tarcz siê pokrzywi³ a to skrzynia szarpa³a. E65 kupi³em jak mia³a 100 tys km z uszkodzon± skrzyni±. Potem przez oko³o 50 -60 ty¶ km spokój a potem rurka a potem znów tarcze a potem pstryczek a potem pompa a druga a znow pstryczke a cewki eh.. Z e38 bylo podobonie.
    Chyba se kupie camry nowe z salonu :)

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Wrzuci³em temat bardziej dla osób, które w przysz³o¶ci bêd± sta³y przed konieczno¶ci± wymiany wtrysków i trafi± na ofertê "regulacji". Nie chodzi³o mi o wysmucenie siê jak ¼le mi siê zadzia³o i "niech mnie kto¶ przytuli" :)

    Koniec koñców wymiana jak najbardziej na plus. Auto ma wzorow± kulturê pracy na niskich obrotach i nie mia³o takiej nigdy za mojej kadencji (nawet przed remontem silnika). Tu potwierdza siê to, co mówi± specjali¶ci od uk³adów paliwowych. Wtrysk po du¿ym przebiegu a i owszem bêdzie pracowa³, ale daleko bêdzie mu parametrami do wtrysku nowego (precyzja rozpylania itp.)

  10. #10
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

Podobne w±tki

  1. [silnik] Regeneracja wtrysków
    Przez KleMarine03 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-12-2016, 16:10
  2. Przewijanie silników elektrycznych, regeneracja- gdzie?
    Przez Jakub w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 20:37
  3. [karoseria] BodyKit do e38 - wasze wra¿enia
    Przez Michal750 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 14:51
  4. [e38] regeneracja wtrysków
    Przez Giecik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 11:01
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 17:29

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •