Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: 740d Po wymianie oleju w skrzyni przestała jechać.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    13
    BMW
    E60---> E38
    Skąd
    Gliwice

    Post 740d Po wymianie oleju w skrzyni przestała jechać.

    Witam. Kochani powiedzcie mi co się mogło stać : miesiąc temu regenerowałem nastawniki turbin w boschu, objawy miałem takie typowe dla uszkodzonego nastawnika tj kopcenie i problemy z mocą raz jechała na 50% raz na 20% czasem coś jej zaświtało i jechała na 90% oczywiście wszystko w przeliczniku sekundowym więc suma sumaru prawie zawsze nie jechała a czasami jechała ...
    W boschu stwierdzili że obydwa nastawniki nadają się do naprawy, bo w jednym wysypana jest cała przekładnia a w drugim ledwo co się trzyma i za jakiś czas będzie to samo i z drugim. Po krótkim przemyśleniu postanowiłem naprawić obydwa nastawniki - robili mi to ok 10 dni roboczych. Mechanik który mi demontował i montował te nastawniki stwierdził że jedna geometria turbiny ciężko chodzi jakby była zastana, ale uspokajał mnie że napuszcza ją jakimś specjalnym preparatem i po kilku dniach ją rozruszał tak że przesuwał kciukiem (tak mi to tłumaczył), ale mechanik generalnie od siedmiu boleści gdyż mojego ulubionego i zaufanego fachowca L4 zastało. Po założeniu nastawników samochód odzyskał moc jak z fabryki - pełna moc biturbo 245 fabrycznych koni jak nie więcej ... długo się nie nacieszyłem mocą po około miesiącu czasu czyli dzisiaj pojechałem na dynamiczną wymianę oleju w skrzyni biegów - weszło 18 litrów oleju i był prawie taki czysty jak ten z bańki, oczywiście filtr, uszczelka i magnes zostały również wymienione, wcześniej dwa razy statycznie wymieniałem olej w skrzyni żeby skrzynia nie dostała szoku, bo z tego co mi wiadomo wymieniając olej statycznie nie wymieniamy go w konwerterze a dzisiaj i konwerter dostał nowego oleju. Poza tym wymieniłem również olej w silniku z płukanką valvoline przed wymianą : dzisiaj robiłem te wymiany w Atestowanym Serwisie, nie u byle kogo jak wcześniej z nastawnikami ...

    I teraz do rzeczy : Wyjechałem z warsztatu dzisiaj po wymianie tych olei, zrobiłem z 50km na spokojnie bez gazowania, pózniej lekko pedał gazu wcisłem na 1/4 mocy i nic, no to wcisłem go na 1.2 mocy nadal nic - ku mojemu zdziwieniu i niedowierzaniu wcisłem pedał gazu na 3/4 mocy, czynność powtarzałem kilka razy i niestety samochód w dniu dzisiejszym stracił moc, jest dokładnie tak samo jak przed regeneracją nastawników turbin. Jestem załamany bo wywaliłem worek pieniędzy w te naprawy i co mogło się stać ? Czy jakaś turbina mogła się znów zastać i jest do regeneracji, czy może to być jakiś przepływomierz który padł ? 4 lata temu zakładałem dwie sztuki nowe z boscha.... Czy wymiana oleju w skrzyni i silniku mogła coś takiego wnieść, może to przejdzie za dzień dwa ?? Aha pytałem o adaptację skrzyni po wymianie tego oleju to ten szef stwierdził że nie ma takiej potrzeby, bo raczej to nic nie da w tego typu starych skrzyniach, zaś potwierdził że w nowych pomoże. Za jakąkolwiek pomoc nie tylko dziękuję a może i coś postawię, nie ma nic za darmo a litanię musicie przeczytać niestety.

    Miłęgo weekendu i liczę na jakieś wsparcie <3

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    1) podłącz pod porządny komputer i ci pewnie powie, co się mogło stać
    2) reklamuj u majstra... może czegoś nie podłączyli np. jakiegoś czujnika ..."alboco" odłączyli - w zasadzie nie Twoja sprawa reklamuj, że miało być cacy, a nie jest ;-)
    3) jeżeli skrzynia nie jest w trybie awaryjnym (notprogramm) i nie rusza i nie jedzie cały czas na 3ce to skrzynia raczej nic do tego nie ma... chyba ;-)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    13
    BMW
    E60---> E38
    Skąd
    Gliwice
    Dziękuję shebi za odpowiedz.
    Wczoraj przed pracą wyczyściłem dwa przepływomierze sprayem do czyszczenia przepływomierzy, odłączyłem akumulator, założyłem przepływki, podłączyłem akumulator i samochód wrócił do łask jedzie zawsze jak powinien a czy moc jest katalogowa to już bym musiał jechać na hamownię sprawdzić ale naprzód pod dobry komputer podłączyć maszynkę tak jak napisałeś, bo bez tego ani rusz. Wstępnie obstawiałem turbiny, bo ich jeszcze nie regenerowałem pytając już po firmach jaki jest koszt regeneracji ale póki co wstrzymam się. Po wyczyszczeniu przepływek samochód idzie jak powinien. Raz jeszcze pozdrawiam shebi i życzę dobrej niedzieli.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Wyciek oleju z okolic skrzyni, filtra oleju, miski olejowej.
    Przez ARIE(L) w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 08:22
  2. Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 08:52
  3. [elektryka] ASC ABS nie dziala po wymianie oleju w skrzyni biegów ZF5HP24 ,
    Przez BartekMysza w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 10:47
  4. [pozostale] Po wymianie skrzyni STAU w silniku/skrzyni/na kole
    Przez mandrax1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 10:34
  5. [skrzynia] E38 740d wyciek oleju ze skrzyni a gwarancja...
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •