Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Przesiadka z e65 -> e38 :)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2021
    Posty
    12
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Warszawa

    Post Przesiadka z e65 -> e38 :)

    Witam, zanim zacznę jeździć e38 to prośba o info to co należy wymienić? Świece, kable, pompa wody, paski, napinacze, rolki??? .

    BMW e38 750i z 97r., nalatane ma 173k (przebieg autentyczny), właściciel przed sprzedażą wymienił przewody hamulcowe, tarcze, klocki, , filtry (kabinowy, powietrza, olej silnik, olej skrzynia), dodatkowo auto ma zrobione zabezpieczenie antykorozyjne, auto regularnie serwisowane.

    Ponad to prośba o informacje, gdzie mogę zrobić następujące naprawy w Warszawie i okolicy:
    - wymiana przedniej szyby (może być wraz z zakupem), ale tak żeby nie pękła po 1-2miesiącach
    - pełna regeneracja lamp przednich (XENON)
    - wymiana podsufitki
    - diagnostyka silnika

    Szukam również warsztatu "na stałe" do serwisu e38 co się zna i nie trzeba furmanki $$$ :)

    Pozdrawiam,

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Pisałem w poprzednim poście:

    Z Wawy to oglądam kanał pana Adama Kunca na YouTube i gość ma dużo pozytywnych opinii i widać, że zajmują się tymi autami dobrze - nie odstawiałem tam samochodu, ale może warto się tam zainteresować? Oni Ci ogarną pewnie wszystkie rzeczy, włącznie z wymianą podsufitki - bo tutaj to warto jednak albo zdemontować Twoją i obszyć alcantarą, albo kupić używaną, ładną i wymienić :)

    Co do xenonów - wymontuj lampy i wyślij do HIDRetrofit - są świetni, mają pełno realizacji i sam na pewno będę wysyłać do nich lampy. Wymień sobie od razu soczewki na jakieś EvoX-R 2.0, będziesz bardzo, bardzo zadowolony.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Obszycie alcantarą podsufitki i słupków w DOBRYM zakładzie tapicerskim w Warszawie to 4-4,5k pln, a normalne oklejenie tkaniną jak ori to 2,5k pln - pytałem pól roku temu. Używanej nie kupuj - przecież też się odklei.

    Xenony - wysyłkowo średnio jest 2x taniej niż w Warszawie. Ważne żeby napylili próżniowo odbłyśniki na nowo.

    Tani i dobry mechanik nie istnieje, albo będzie tanio i po pewnym czasie będziesz miał gruza, albo będziesz płacił i płakał. ;-) ....a i tak w pierwszym przypadku będziesz płacił podwójnie, więc wyjdzie na to samo....



    Podszybie pewnie będzie wymagało interwencji antykorozyjnej, a być może i lakierniczej.... Być może dlatego szyba pękła.

    Szyba - polecam saint gobain (jak orygynał) - koszt jakieś 1000zł + wymiana + nowe podszybie kup w ASO + spinki nowe + dystanse ASO (b. wazne! + ich rozmieszenie) + uszczelka saint gobain lub ASO (+ ew. listwy boczne zbierające ASO + spinki) , Koniecznie ściągnij instrukcję TIS i przypilnuj "szybiarzy" bo łatwo schrzanić i są szumy (przypilnuj z dystansami i zabezpieczeniem podszybia).
    Szyb przednich jest wiele typów - conajmniej ze 4 wersje jak nie 6-8 (głownie zielona blenda, kolory, termika itp).

    ...robiłem dwa razy, bo przy pierwszej instalacji zaufałem że przeczytają instrukcję jak zamontować szybę, potem szumiało...
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 24-02-2021 o 11:40

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Shebi mówisz o obszyciu w zakładzie - kupno alcantary, zerwanie starego kleju i przyklejenie alcantary nowym klejem - da się zrobić też samemu. Jest sporo instruktaży w internecie, podobnie jest też sporo filmików obrazujących, jak to zrobić. Wiadomo, zawsze to jakiś wydatek - trzeba się z tym liczyć. Dodatkowo może nie pójść to perfekcyjnie, natomiast można zawsze kupić drugą podsufitkę i na niej spróbować wykonać przyklejenie alcantary i podmienić swoją starą (żeby na wypadek jednak jakąkolwiek podsufitkę mieć). Wszystko zależy od tego, jak wiele pieniędzy chce się na to poświęcić :)

    Co do xenonów - ja tu akurat doradzam kompletną wymianę odbłyśnika i soczewki - można uzyskać KOSMICZNĄ różnicę w stosunku do oryginału, dla przykładu: https://youtu.be/isfi5XxCJ34?t=311 Ten sam facet robił to dla E38 i wydaje mi się to grą wartą świeczki.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    ....wszytko można samemu jak się ma umiejętności, czas, chęci, miejsce.... dużo tego :P

    Xenony - nie wiedziałem, że w ogóle jest taka opcja jak wymiana soczewek. Ja kiedyś regenerowałem i bardzo pomogło - niebo a ziemia. Dobre markowe żarówki też sporo dają. Minęło już wiele lat od regeneracji, więc myślę że za jakiś czas znów mnie czeka ta operacja...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    jak znajdziesz gdzie tą podsufitkę i zrobisz w rozsądnych pieniądzach i będziesz zadowolony, to daj znać gdzie co i jak :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Nie polecam wymienionego wyżej pana Adama. Robiłem u niego auto już ładnych kilka lat temu i nie byłem zadowolony. Droga i całkiem możliwe, że niepotrzebna naprawa oraz błędy przy prostych czynnościach serwisowych. Wyjechałem z warsztatu lżejszy o ponad 4 k zł i z brakiem przekonania o skuteczności przeprowadzonych napraw. Jeśli chodzi o diagnostykę silnika zacznij od zwykłej INPy i posprawdzaj korekcje, przepływki i co tam się da.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  9. #9
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    normalne oklejenie tkaniną jak ori to 2,5k .
    Skąd wziąłeś taką cenę?? To robią niewidome zakonnice z włosów łonowych tajskich dziewic ??

    Ja wiem, że w Wawie płaci się sporo ale bez jaj, że aż tyle. W 1k bez żadnego problemu się zmieścisz.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    4drive.pl

    A gdzie jest za 1000zł podsufitka tkaninią jak ORI + słupki + montaż demontaż?

Podobne wątki

  1. Przesiadka z e38 na e65
    Przez niestepne w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 20:26
  2. [E38] Przesiadka na e38 740i
    Przez Cevu w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 07:43
  3. [E38] Przesiadka na Siódemkę ;)
    Przez mcinek343 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 22:54
  4. [E38] [e39] Witam, to co przesiadka do e38?
    Przez chudini3 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 22:03
  5. przesiadka z e32 750 na e38 750
    Przez TC w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •