Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 16

W±tek: Czy dyfer z 3,5l polift bêdzie pasowa³ do 4,4l polift (zmiana prze³o¿enia na 3,15) ?

  1. #1
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa

    Post Czy dyfer z 3,5l polift bêdzie pasowa³ do 4,4l polift (zmiana prze³o¿enia na 3,15) ?

    Chcê zmieniæ prze³o¿enie z 2,93 na wy¿sze, chocia¿by 3,15. Chodzi o lepsze przyspieszenie (ekonomika jazdy mnie nie interesuje zbytnio :-) ) ...oraz to ¿e i tak nied³ugo muszê ju¿ dyfer zmieniæ.

    Niestety:
    3,15 (du¿y) z wersji sport z flanszami 86mm - nie do dostania (chyba ¿e manual, ale to zupe³nie inne flansze i d³ugo¶æ na wale...) ...wiem ¿e s± i z flanszami 94mm, ale jest i z tym problem...
    3,46 z wersji 3,5l na ameryke poludniowa itp - nie do dostania


    Mam natomiast na oku dyfer 3,15 z polifta 3,5 litra. To typ 188k (czyli trochê mniejszy ni¿ ten 210/215k z mojego 4,4l polift). Nr czê¶ci to: 33 10 7 504 541
    Mój VIN to: DF91653
    Flansze pó³osi pasuj± (LK 86mm), flasza na wale te¿ (LK 86mm).


    Mam wiêc pytania:
    1) Czy kto¶ ju¿ robi³ tak± operacjê wymiany dyfra lub podobn±? albo inne prze³o¿enie wrzuca³ - pochwalcie siê - chêtnie pos³ucham uwag :-)
    2) Rozsypaæ to siê chyba nie powinien - a¿ taka wielka ró¿nica w wytrzyma³o¶ci to chyba to nie jest - prawda?
    3) Widzicie jakie¶ inne przeciwwskazania? np. inne mocowanie do belki? inna d³ugo¶æ "na wale"? szeroko¶æ pó³osi lub mocowania na belkê, inne mocowanie od strony wa³u (to ramie)?
    4) Na co¶ jeszcze uwa¿aæ?

    pozdrawiam :)

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek

    Post

    Przek³ada³em motor 4.4 do 3.5 litrowej E38. Dyfer, pó³osie i wa³ zosta³y z 3.5 litrowej. Czuæ ró¿nicê g³ównie je¶li chodzi o przyspieszanie od zera, ogólnie auto jest takie bardziej zrywne, ¿wawe. Uwa¿am ¿e warto lecz sugerujê te¿ przeprogramowanie EGS (sterownika skrzyni) pod wersjê sport gdy¿ w takowej wystêpowa³ w³a¶nie krótszy most i skrzynia posiada³a inny program.

    https://www.realoem.com/bmw/enUS/sho...diagId=24_1905

    Dodam ¿e kiedy¶ posiada³em E38 z 1994 i zawsze zastanawia³o mnie to ¿e auto w moich wspomnieniach by³o bardziej ¿wawe ni¿ 740 z M62 pod mask±. Okaza³o siê ¿e to nie by³y moje wyidealizowane wspomnienia lecz ró¿nicê powodowa³o posiadanie mostu 3,15 w tych modelach.
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 25-02-2021 o 07:34

  3. #3
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa
    dziêki , o to mi w³a¶nie chodzi³o :)

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa
    Dyfer 3,15 z 3,5 benzyny kupiony - nied³ugo przyjdzie! :)

    ...zastanawiam siê jednak jeszcze czy by nie podpasowa³ 3,38 od automatu TDS (wychodzi mi ¿e to ten sam rozmiar 188k co ten z 3,5 litra benz) - s± jakie¶ przeciwwskazania? A mo¿e ju¿ kto¶ to robi³? :)

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    Czekamy na Ciebie. Te¿ mi to po g³owie chodzi³o ale có¿....po co kombinowaæ jak jest dobrze :)

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Chcê zmieniæ prze³o¿enie z 2,93 na wy¿sze, chocia¿by 3,15. Chodzi o lepsze przyspieszenie (ekonomika jazdy mnie nie interesuje zbytnio :-) ) ...oraz to ¿e i tak nied³ugo muszê ju¿ dyfer zmieniæ.

    Niestety:
    3,15 (du¿y) z wersji sport z flanszami 86mm - nie do dostania (chyba ¿e manual, ale to zupe³nie inne flansze i d³ugo¶æ na wale...) ...wiem ¿e s± i z flanszami 94mm, ale jest i z tym problem...
    3,46 z wersji 3,5l na ameryke poludniowa itp - nie do dostania


    Mam natomiast na oku dyfer 3,15 z polifta 3,5 litra. To typ 188k (czyli trochê mniejszy ni¿ ten 210/215k z mojego 4,4l polift). Nr czê¶ci to: 33 10 7 504 541
    Mój VIN to: DF91653
    Flansze pó³osi pasuj± (LK 86mm), flasza na wale te¿ (LK 86mm).


    Mam wiêc pytania:
    1) Czy kto¶ ju¿ robi³ tak± operacjê wymiany dyfra lub podobn±? albo inne prze³o¿enie wrzuca³ - pochwalcie siê - chêtnie pos³ucham uwag :-)
    2) Rozsypaæ to siê chyba nie powinien - a¿ taka wielka ró¿nica w wytrzyma³o¶ci to chyba to nie jest - prawda?
    3) Widzicie jakie¶ inne przeciwwskazania? np. inne mocowanie do belki? inna d³ugo¶æ "na wale"? szeroko¶æ pó³osi lub mocowania na belkê, inne mocowanie od strony wa³u (to ramie)?
    4) Na co¶ jeszcze uwa¿aæ?

    pozdrawiam :)

    AKTUALIZACJA:
    Rozstaw ¶rób na moim wale jest 94mm - czyli jednak inny ni¿ w tym dyfrze od 3,5 litra (tam od strony wa³u jest LK=86mm). Nie idzie tego obej¶æ innym przegubem bo nie pasuj± ilo¶ci zêbów (ze 3-4 ró¿ne ilo¶ci zêbów sa robione na wale: 20 25 28 32 zêbów, u mnie jest 28 zêbów, to tylko ¶rednica 108mm i LK=94mm), tak jakby specjalnie to by³o robione ¿eby nie mo¿na by³o tego zamieniaæ (no bo po co tyle innych wa³ów produkowaæ do jednego auta, bior±c pod uwagê ¿e jeszcze one siê ró¿ni± w zale¿nosci od skrzyni i wersji long.... niemal¿e jak z szybami przednimi ktrorych jest 8 typów... albo pó³osiami). ....oby siê da³o prze³o¿yæ flansze do dyfra (ale w±tpiê, bo uszczelniacze maj± inne wymiary), bo tak to pozostaje tylko te¿ wymiana wa³u...

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek

    Post

    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    AKTUALIZACJA:
    Rozstaw ¶rób na moim wale jest 94mm - czyli jednak inny ni¿ w tym dyfrze od 3,5 litra (tam od strony wa³u jest LK=86mm). Nie idzie tego obej¶æ innym przegubem bo nie pasuj± ilo¶ci zêbów (ze 3-4 ró¿ne ilo¶ci zêbów sa robione na wale: 20 25 28 32 zêbów, u mnie jest 28 zêbów, to tylko ¶rednica 108mm i LK=94mm), tak jakby specjalnie to by³o robione ¿eby nie mo¿na by³o tego zamieniaæ (no bo po co tyle innych wa³ów produkowaæ do jednego auta, bior±c pod uwagê ¿e jeszcze one siê ró¿ni± w zale¿nosci od skrzyni i wersji long.... niemal¿e jak z szybami przednimi ktrorych jest 8 typów... albo pó³osiami). ....oby siê da³o prze³o¿yæ flansze do dyfra (ale w±tpiê, bo uszczelniacze maj± inne wymiary), bo tak to pozostaje tylko te¿ wymiana wa³u...
    Ale nie ca³ego wa³u. Kup po³ówkê od strony przegubu przy okacji wymienisz podporê. No chyba ¿e jest ró¿nica w ilo¶ci frezów w co w±tpiê.

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa
    Dok³adnie tak - po³ówka od strony wa³u zadzia³a³a. Wa³y maj± taka sam± ilo¶æ zêbów na ¶rodku i d³ugo¶ci± ró¿ni± siê te po³ówki od strony dyfra. Mo¿na wiêc zrobiæ wa³ 4,4 polift od strony skrzyni + 3,5 polift od strony dyfra.

    ¯eby nie da³o siê wymieniæ ca³ego wa³u, to przednia jego czê¶æ - mocowanie do skrzyni te¿ siê ró¿ni w e38 - albo jest na ¶ruby m14 albo m12, i przegub gumowo-metalowy te¿ siê ró¿ni... te¿ jeszcze ró¿ni± siê te wa³y przed i po wrzesieñ 98, ale nawet jak wzi±æ oba po 98 to i tak siê ró¿ni± tak jak tu jak opisane.

    No nic czekam na odbiór auta i podzielê siê potem odczuciami. :)

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    i Jaki dyfer wrzucasz?

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Sk±d
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez winmediacenter Zobacz posta
    i Jaki dyfer wrzucasz?
    Na razie tylko 3,15 od 3,5l polift. Zobaczymy jak bêdzie. Nie chcê straciæ komfortu podró¿y po autostradzie z du¿ymi prêdko¶ciami.

Podobne w±tki

  1. Felgi 20" + opony - czy ten zestaw bêdzie pasowa³
    Przez Robb w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-05-2016, 09:02
  2. E38 Licznik czy bêdzie pasowa³ ?
    Przez czerwony16 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2016, 17:06
  3. [E38] 740 polift
    Przez M_POWER w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-12-2014, 14:19
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 17:51
  5. Zmiana lusterek zewnêtrznych na polift z e34
    Przez Marecki7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 14:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •