Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: E38 750iL 2001 Problem z układem chlodzenia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    9

    E38 750iL 2001 Problem z układem chlodzenia

    Witam
    Pytanie tego typu. Ostatnio zagzalo mi sie moje 5.4 powodem byl termostat. Termostat wymieniony(zaden zamiennik tylko oryginal) odrazu nowa chlodnica nowe visco(oryginal). Autko sie nie grzeje trzyma tempereture. I teraz esencja pytania Jak ma sie zachowac plyn w zbiorniczku wyrównawczym po zgaszeniu autka jak odkrecimy korek co ma sie dziac czy ma sie robic wielka fontanna czy zadnych zmian? Bo już zgłupiałem. Prosze o pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    189
    BMW
    BMW
    Skąd
    Polska
    Witam


    Jeśli silnik jest rozgrzany to zawsze po zgaszeniu go i odkreceniu korka od zbiorniczka wyrownawczego bedzie wywalalo plyn poniewaz robi sie tam cisnienie i jest temp. wysoka , takze normalne i uwazac trzeba .

    Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    9
    A ja juz myslalem ze mam walnieta uszczelke pod glowica.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    14
    BMW
    nie długo 740
    Skąd
    Białystok
    A czemu chłodnice też wymieniałeś?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    jeżeli węże bardzo nie twardnieją to jest ok.generalnie odradzam odkręcanie korka zaraz po zgaszeniu silnika-chyba ze nie lubisz swojego silnika.w układzie chłodzenia panuje nadciśnienie do 1,5 bara w konkretnym celu.przy wyższym ciśnieniu w układzie płyn osiąga punkt wrzenia w temp. większej niż 100st C czyli przy nagrzanym silniku dzięki temu mamy pewność że układ posiada pewne zabezpieczenie przed powstawaniem pęcherzyków powietrza w układzie co powoduje mniejszą zdolność chłodzenia najwyższych punktów silnika-czyli w Twoim przypadku dwóch głowic :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    9
    Auto mialo kiedys tam strzala i ta chlodnica nie byla ciekawa wiec ja wymienilem na nowa uzywana i nie poniszczona

  7. #7
    CaLL a może przedstawisz nam swoje auto? Przedstawiałeś się już dawno dawno ale tam skończyło sie tylko na zamiarach kupna. A tu prosze 5.4 i nic sie nie chwalisz ;) Może odśwież swój temat powitalny :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    a ja myślałem, że nie wywala jak jest OK :) ale może diesel ma inaczej :P nie raz odkręcałem korek powiedzmy z 3-4 minutki po zgaszeniu aby zobaczyć jak tam wygląda płyn i jego poziom, się zlutowało wkurzający czujnik to teraz trzeba patrzeć :D ogólnie powolutku odkręcam i słyszę jak syczy i wiem, że jest ciśnienie ale żeby coś wywaliło? hmmm może dla tego, że nie odkręciłem tego jeszcze energicznie i od razu...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    9
    Jak juz bedzie smigac furka to wtedy umyje ladnie sesje jakas zrobie i dam fotki to nie tylko 5.4 ale tez long:]

  10. #10
    To kolego Call trzymamy Ciebie za słowo :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •