Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Doposażenie w kamerę cofania BMW F01

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2021
    Posty
    2
    BMW
    F01 730d
    Skąd
    salon

    Post Doposażenie w kamerę cofania BMW F01

    Witam.

    Przymierzam się do doposażenia mojego BMW F01 o oryginalną kamerę cofania. Niestety samochód, gdy był kupowany to w wyposażeniu zabrakło kamery cofania. Mam już kupioną kamerę cofania, wiązkę łączącą moduł z kamerą i chciałbym zakupić jeszcze moduł, bo brakuje mi żebym mógł zamontować części w samochodzie. Wiem że jeszcze zostało połączenie modułu z Navi ale to zostawię elektronikowi. Miałem już wyszukany moduł, dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział mi że kamera musi mieć te same numery seryjne co moduł przeznaczony do tylnej kamery. Wydaje mi się że nie, bo modułów i kamer na allegro jest multum więc można coś zbudować ale moje pytanie brzmi czy z tymi numerami kamery i modułu to jest prawda że muszą mieć te same numery. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wg mnie nie musze byc te same numery.

    https://bimmercat.com/bmw/pl/search/...MW+730d/ECE/66

    W katalogu masz tuzin numerow dla modulu z Side view i kilka dla moduly tylko kamery wstecznej. Sama kamera ma kilka numerow i jak spojrzysz to sa one odwrotnie wymienne.

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Zanim zaczniesz rozbierać, to potrzebujesz jeszcze listwy pod kamerę cofania + uchwyt (nr 2 >>TU<<). Szukając listwy szukaj takiej z nieuszkodzonymi diodami do podświetlania tablicy rejestracyjnej, bo to nie jest wymienne.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Dareg Zobacz posta
    Witam.

    Przymierzam się do doposażenia mojego BMW F01 o oryginalną kamerę cofania. Niestety samochód, gdy był kupowany to w wyposażeniu zabrakło kamery cofania. Mam już kupioną kamerę cofania, wiązkę łączącą moduł z kamerą i chciałbym zakupić jeszcze moduł, bo brakuje mi żebym mógł zamontować części w samochodzie. Wiem że jeszcze zostało połączenie modułu z Navi ale to zostawię elektronikowi. Miałem już wyszukany moduł, dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział mi że kamera musi mieć te same numery seryjne co moduł przeznaczony do tylnej kamery. Wydaje mi się że nie, bo modułów i kamer na allegro jest multum więc można coś zbudować ale moje pytanie brzmi czy z tymi numerami kamery i modułu to jest prawda że muszą mieć te same numery. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    Omijaj takich bredzących handlarzy szerokim łukiem.
    Szukaj modułu TRVC z jednym złączem na kamerę(bodajże niebieskim). Obojętne, który weźmiesz będzie działać. Nie ma ryzyka, że to będzie z E70, bo te miały co najmniej top-view.
    Moduł może być z każdej Fxx, a więc i F10, F07 itp. Byle TRSVC, a nie ICAM.

    Jeśli nie masz wiązki od modułu do nawigacji, to trochę spieprzyłeś. Można kupić wiązkę nowy zestaw wiązki(wiązka od modułu do kamery i od modułu do nawigacji) bodajże z F25. Nie pasuje to może idealnie, ale jest co najmniej 3 razy tańśze(niecałe 400zł jak dobrze pamiętam)
    Po montażu należy moduł dokodować do samochodu, dodając odpowiedni klucz kodowy dla kamery cofania.
    Następnie zrobić inicjalizację kamer, np. przy pomocy ISTA
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [audio/video] Kamera cofania
    Przez rafal1730 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2018, 12:08
  2. [pozostale] Kamera cofania
    Przez LordFurkas w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 07:45
  3. [audio/video] Kamera cofania w E65
    Przez jaro_alfa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-08-2017, 15:09
  4. [audio/video] kamerka cofania do e65
    Przez FAZI w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 11:51
  5. kamera cofania
    Przez kondzio207 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 15:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •