Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: BMW E38 730D problem z odpaleniem. Nie kreci rozrusznik

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    53
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Białogard

    BMW E38 730D problem z odpaleniem. Nie kreci rozrusznik

    Siema. Mam problem z autem. Dzisiaj chcialem jechac do pracy wsiadam, do auta przekręcam kluczyk a rozrusznik nie kreci. Wszystko w aucie dziala radio itd. Jedynie co zauważyłem to nie podswietla sie literka P na zegarach ( jak dam wajche na D to swieci sie D a jak na R to swieci sie R) tak samo nie swieci sie pozycja N. Wymienialem u siebie pozycjoner od skrzyni bo skrzynia weszla w tryb awaryjny a inpa pokazala wlasnie ze to on. Od tamtej wymiany wlasnie przestala odpalac. Co najdziwniejsze ze to jest losowe raz odpali a raz nie. Po powrocie do domu poszedłem do auta i juz skrzynia widziala ze jest P i auto normalnie odpalilo. Mial ktos kiedys taka usterke ze raz skrzynia widziala pozycje a raz nie? Dodam ze teraz nie wchodzi w tryb awaryjny tylko jest problem z tym odpalaniem
    Aha i myślę ze to nie ews bo raczej przy padnietym ews skrzynia by i tak widziala bieg a moze sie myle? Akumulator tez narazie pomijam bo auto teraz nie odpali a pojde za 2 godziny i odpali bez problemu..
    Co myślicie? Pomocy bo ręce opadają i odechcieqa sie powoli tej przygody z bmw :/
    Ostatnio edytowane przez Djflex20 ; 03-02-2021 o 05:39

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wygląda na to, że drugi pozycjoner(zapewne używany) też jest uszkodzony.

    Co zrobiłeś ze starym?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    53
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Białogard
    Cytat Zamieszczone przez Djflex20 Zobacz posta
    Siema. Mam problem z autem. Dzisiaj chcialem jechac do pracy wsiadam, do auta przekręcam kluczyk a rozrusznik nie kreci. Wszystko w aucie dziala radio itd. Jedynie co zauważyłem to nie podswietla sie literka P na zegarach ( jak dam wajche na D to swieci sie D a jak na R to swieci sie R) tak samo nie swieci sie pozycja N. Wymienialem u siebie pozycjoner od skrzyni bo skrzynia weszla w tryb awaryjny a inpa pokazala wlasnie ze to on. Od tamtej wymiany wlasnie przestala odpalac. Co najdziwniejsze ze to jest losowe raz odpali a raz nie. Po powrocie do domu poszedłem do auta i juz skrzynia widziala ze jest P i auto normalnie odpalilo. Mial ktos kiedys taka usterke ze raz skrzynia widziala pozycje a raz nie? Dodam ze teraz nie wchodzi w tryb awaryjny tylko jest problem z tym odpalaniem
    Aha i myślę ze to nie ews bo raczej przy padnietym ews skrzynia by i tak widziala bieg a moze sie myle? Akumulator tez narazie pomijam bo auto teraz nie odpali a pojde za 2 godziny i odpali bez problemu..
    Co myślicie? Pomocy bo ręce opadają i odechcieqa sie powoli tej przygody z bmw :/
    Lezy sobie w garazu. Najgorsze jest to ze ziomek ktory mi sprzedawal ten pozycjoner mowil ze na 100% dziala..

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    53
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Białogard
    Ciekawe czy ktos mial takie dziwne objawy ze auto po nocy odpali pojezdze troche postawie je na 15 min i juz nie widzi ze jest na P a po 20min juz widzi i odpala..

  5. #5
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Pozycjoner na skrzyni czyta aktualne położenia i daje sygnał do sterownika skrzyni.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    53
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Białogard
    Dziwne ze teraz nie odpala pojde za 15min i odpali po ktoryms przekreceniu klucza. Wczesniej mi blad wywalalo skrzyni i w inpie wyswietlalo ze to ten pozycjoner wymienilem i niby jest ok ale problem z tym odpalaniem..

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    53
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Białogard
    Stawiam na zasilanie pozycjonera (woda) Auto postało w garażu i teraz odpala za kazdym razem

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    53
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Białogard
    Okazal sie nie wpiety do konca pozycjoner. Smieszne :)

Podobne wątki

  1. e38 735 nie kreci rozrusznik
    Przez kolodziejgsm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 21:12
  2. [elektryka] OBC PPPP, brak komunkatow na zegarach, auto nie odpala, rozrusznik kreci.
    Przez jkonczynski w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-10-2017, 09:03
  3. [silnik] Problem z odpaleniem, długo kręci E65 730D
    Przez mateuszciesluk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 13:51
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2015, 18:41
  5. [elektryka] e38 740d, nie kreci rozrusznik i nie odpala, nowy akumulator.
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 11:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •