Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: BMW E38 750 5.4 V12 czy ktoś ją zna albo już ją oglądał?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    37
    BMW
    E38 730d, 750i; F10; E90; e60; E87; E46; wszystko na czym można się czegoś nowego nauczyć :)
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice

    BMW E38 750 5.4 V12 czy ktoś ją zna albo już ją oglądał?

    Cześć

    Panie i Panowie :), może ktoś z Was ją zna albo już ją oglądał i może coś więcej powiedzieć?

    https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-750i...5-IDLbEqn.html


    Jeżeli jednak nie, to dajcie chociaż proszę znać na co zwróciliście uwagę oglądając zdjęcia. Albo na co szczególnie mam zwrócić uwagę podczas oględzin :)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 03-09-2021 o 09:03

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Ringi w lampach, nerki zmienione na czarne, przód obnizony sprężynami, pewnie zawieszenie zaraz będzie do roboty. W V12 przód celowo stoi wysoko fabrycznie. Przy zakupie należy zwrócić uwagę czy w miarę dobrze jest wspawana ta ćwiartka gdzie opada podsufitka. Kierunkowskazy zmieniane, chyba na depo. Tył lampy też zmieniane. Przednia szyba mogła być wymieniana, ale zdjęcia są zbyt kiepskie by jednoznacznie stwierdzić. Felgi założone na "wabia". Od razu widać że jeżdził tym jakiś łebek i taki sam poważny klient to złapie.
    A tak poza tym to coraz droższe te auta. Odnoszę wrażenie że im gorszy strucel tym droższy. Chodzi tu o zabytkowość auta..?

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Hepnet, nie słuchaj tego:
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    Ringi w lampach, nerki zmienione na czarne, przód obniżony sprężynami, pewnie zawieszenie zaraz będzie do roboty. W V12 przód celowo stoi wysoko fabrycznie. Przy zakupie należy zwrócić uwagę czy w miarę dobrze jest wspawana ta ćwiartka gdzie opada podsufitka. Kierunkowskazy zmieniane, chyba na depo. Tył lampy też zmieniane. Przednia szyba mogła być wymieniana, ale zdjęcia są zbyt kiepskie by jednoznacznie stwierdzić. Felgi założone na "wabia". Od razu widać że jeżdził tym jakiś łebek i taki sam poważny klient to złapie.
    A tak poza tym to coraz droższe te auta. Odnoszę wrażenie że im gorszy strucel tym droższy. Chodzi tu o zabytkowość auta..?
    Ringi to był swego czasu bardzo popularny mod w E38, łatwo je zdemontować i przywrócić fabryczny wygląd lamp. Tak samo jak sprężyny obniżające. Opadająca podsufitka to z kolei typowa przypadłość, szczególnie w autach gdzie zepsuta jest klima (tak jak tutaj) i latem jeździ się z opuszczonymi szybami. Kierunki zmienić na ori to nie problem. Felgi są akurat atutem, bo ich wartość to min. 3,5k. Mankamentem są za małe opony, szczególnie z tyłu to widać. Środek ładny, widać żę zadbany. Lakier też wygląda na ładny, ale trzeba sprawdzić czy to ori powłoka czy był cały malowany. Moim zdaniem w tej cenie to okazja, którą warto rozważyć, a na pewno warto pojechać i na miejscu sprawdzić.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Lakier ladny bo mokry na foto wnetrze ma ladnie utrzymane. ...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    37
    BMW
    E38 730d, 750i; F10; E90; e60; E87; E46; wszystko na czym można się czegoś nowego nauczyć :)
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Nieaktualne. Dziękuje za wszystkie podpowiedzi :).
    Ostatnio edytowane przez hepnet ; 06-09-2021 o 01:23

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Kupiłeś czy jednak ktoś był pierwszy?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    37
    BMW
    E38 730d, 750i; F10; E90; e60; E87; E46; wszystko na czym można się czegoś nowego nauczyć :)
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Niestety nie, byłem umówiony na poniedziałek(powrót do rozmów o cenie), jednakże w niedzielę podjechał facet ze Słowacji i siódemka jest już poza granicami naszego kraju.

    Z pozytywów tego wydarzenia:
    - nigdy nie myślałem o tak dużym silniku, po oględzinach tego samochodu już wiem, że teraz będę szukał tylko takiego :),
    - środek był w cudownym stanie ale silnik totalnie zaniedbany, dlatego się zawahałem, myśle, że da mi to również jakieś odniesienie co do przyszłych oględzin tego motoru,
    - przez trzy dni przeczytałem chyba wszystkie możliwe wątki w temacie M73, btw polecam cykl napraw użytkownika M539 Restoration na YT w szczególności project Dubai :), także zawsze to nowa wiedza.

    Wznawiam poszukiwania następnego egzemplarza, jeżeli ktoś z Was zastanawia się nad sprzedażą takiego modelu albo zna kogoś kto się zastawia nad sprzedażą z góry dziękuje za info.

    Nie szukam samochodu na tzw daily car, nie może mieć gazu, środek nie może być szary, głównie szukam skóry nappa, baffalo. Zdecydowanie fotele komfort. Interesuje mnie maksymalne zbliżenie do tego z czym wyszedł z fabryki bez zbędnych modyfikacji(No chyba, że są proste do usunięcia). Bez rdzy albo rdza ogarnięta. Zdrowe progi, zdrowy motor.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Patrząc na to, co stało się choćby w Niemczech z cenami zadbanych 750i, możesz mieć w tej chwili problem, żeby kupić ładne auto w kwocie dwukrotnie większej... Ale- powodzenia!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    37
    BMW
    E38 730d, 750i; F10; E90; e60; E87; E46; wszystko na czym można się czegoś nowego nauczyć :)
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Dzięki :).

    Niestety takie mamy czasy: Idealne do sprzedaży, najgorsze do kupna(pod względem ceny). Na rynku totalna posucha i moim zdaniem nie dotyczy to głównie starszych modeli w tym i już tak bardzo rzadkiej 750i ale i nowszych modeli :(. Rok temu kupowałem F10 i koniecznie chciałem w pełnym M Pakiecie, miesiąc poszukiwań dzień w dzień aż coś wpadnie, jeżeli była sensowna stała Max 1-2 dni. Ostatecznie udało mi się kupić a już rok później średnio ceny dla samochodu w takim zestawieniu wystrzeliły o 15 tyś zł względem tego za ile kupiłem. Brat szukał F30 ta sama sytuacja. Na spokojnie będę obserwował. Obecnie na Polskich portalach stoi kilka sztuk, jednakże long odpada, następna w tragicznym stanie (cena adekwatna 16 tyś), jest jedna która już sobie trochę stoi ( ma nawet historię serwisową z jednym mankamentem -w 2012 dokładnie ten sam przebieg co odczyt z 2017 - co do kilometra, może ktoś sczytał z drugiego kluczyka :)) trochę biedna jak na E38 750i oraz kolor wnętrza to nie moja bajka ale skóra jest ok. Zerknijcie - może ktoś ją widział albo coś doradzicie :). Kolor bmw aspensilber 339, szczerze mówiąc nigdy go nie widziałem na żywo a jestem zdecydowanie za klasyką(cosmoschwarz).

    https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-e38-...5-IDJXmdf.html

Podobne wątki

  1. bmw e65 750 ktoś oglądał ?
    Przez radekk3 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-03-2018, 13:47
  2. Czy ktoś oglądał?
    Przez omell w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2016, 16:44
  3. Ktoś zna albo moze cos powiedziec - e38 4.4 z łódzkiego
    Przez SithJarr w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 21:54
  4. [E32] E32 750iL POZNAŃ zna ktoś? Może ktoś oglądał?
    Przez GRABS w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 12:08
  5. Oglądał już ktoś to e 65?
    Przez Jarecki w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 19:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •