Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: e65 750i 2006

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    32
    BMW
    n/c
    Skąd
    zgr

    Post e65 750i 2006

    Witam,

    Panowie ( i Panie) - kompletnie nie jestem obeznany z rynkiem wtórnym e65, natomiast na bliźniaczym forum wypłyneła dość ciekawa sztuka e65 750i:

    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...l#gallery-open

    Auto w 2019 roku było wystawione za 58 tys.zl, aktualnie wlasciciel wystawił auto ponownie w nowej, niższej cenie.

    Domyślam się, że ciężko uzyskać "dobrą" kwotę za ten samochód, stąd pewnie nowe ruchy cenowe obecnego właściciela.

    Zakładając, że auto jest bezwypadkowe i przebieg jest oryginalny, to warto pochylić się nad tą sztuką?

    Dzięki za wszelkie sugestie!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    145
    BMW
    E65 745i e46 328i coupe Jeep grand Cherokee Wj 4.7 Mercedes clk w209 1.8 Lexus gs450h e38 740iL
    Skąd
    kalisz
    Po zdjęciach wygada schludnie , cena nie należy do najniższy ale warty sadze zainteresowania , jeśli Cię i interesuje taki egzemplarz mogę pomoc :)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    BMW jest jak ocean uczuć - gdy raz się zanurzysz, utoniesz...

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Na zdjeciach widać, że nic nie widać. Nowa cena, bo i cyferki w kalendarzu się zmieniają. Jechać oglądać.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    32
    BMW
    n/c
    Skąd
    zgr
    Cytat Zamieszczone przez Anatol Zobacz posta
    Na zdjeciach widać, że nic nie widać. Nowa cena, bo i cyferki w kalendarzu się zmieniają. Jechać oglądać.
    więcej zdjec jest na aukcji w opisie (link).

    zakładając, ze auto jest bezwypadkowe i przebieg oryginalny, to czy istnieje szansa, że to auto nie będzie straszną skarbonką? w sieci jest tyle tematów, ze osiwiec mozna :)

    z tego co wypytalem wlasciela, to motor ponoć igła i wszystko na pokladzie działa.

    7demka planuje robić maks 10k km rocznie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    116
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Lubuskie
    Tutaj nie ma pewniaków, to jednak 15-sto letnie e65 z v8 i dopiero w trakcie eksploatacji wyjdzie ci na wierzch jak trafiłeś i czy będzie to skarbonka czy nie.

  6. #6
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Mówiłem o fotkach z linku. Jeśli chodzi o auto to jak wyżej opisane.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez mes.. Zobacz posta
    więcej zdjec jest na aukcji w opisie (link).

    zakładając, ze auto jest bezwypadkowe i przebieg oryginalny, to czy istnieje szansa, że to auto nie będzie straszną skarbonką? w sieci jest tyle tematów, ze osiwiec mozna :)

    z tego co wypytalem wlasciela, to motor ponoć igła i wszystko na pokladzie działa.

    7demka planuje robić maks 10k km rocznie.
    Będzie straszną skarbonką i to bez dwóch zdań bo każde stare luksusowe auto nią jest i będzie. Zawsze coś będzie do zrobienia i kasa będzie lecieć cały czas. Więc jeśli zakładasz, że jak kupisz nawet zadbany egzemplarz to będziesz tylko lać paliwo i jezdzić to jesteś w błędzie. To nie Toyota. Jak dla mnie kupowanie takiego auta ma sens tylko wtedy jak masz jeszcze inne auto w garażu. Złe opinie w internecie na temat E65 wynikają często z tego, że ludzie kupują szroty za małe pieniądze z przebiegami po 500 tyś i myślą że jakoś to będzie. To auto które pokazałeś wygląda obiecująco i myślę, że warto je zobaczyć.

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Zdefiniujcie, co to znaczy "Straszna skarbonka". 10k km rocznie to nie są jakieś wielkie przebiegi.

    W opisie aukcji nie jest napisane nic konkretnego na temat serwisu. Tekst, że było serwisowane w zakładzie z autoryzacją ASO jest niewiele warty, żeby nie mówić g.... warty ;)

    Jaki jest status:
    - uszczelniaczy. Robione/nie robione?
    - skrzynia biegów. Olej wymieniany? Mechatronika? Konwerter?
    - uszczelka podstawy alternatora. Wymieniona?
    - tzw. "rurka". Wymieniana?
    - auto ma EDC. W jakim stanie są amortyzatory?
    - auto ma DD. W jakim stanie są stabilizatory i pompa?
    - w jakim stanie jest magiel?
    - w jakim stanie są węże układu chłodzenia?
    - w jakim stanie są katy i zawory secondary-air?
    - w jakim stanie są wałki mimośrodowe (valvetronic)?

    Bierz pod uwagę, że dla planowanego przebiegu rocznego i założeniu, że usterki naprawiasz a nie "jakoś to będzie", to rocznie dodatkowo na serwis wydaje się 5k-10k pln. Jak będziesz miał szczęście to bliżej dolnych widełek (może nawet nie przekroczysz) a bo to "tylko" jakieś wahacze, a to hamulce, a to tarcze. A jak będziesz miał pecha i wjadą uszczelniacze, albo ze skrzynią coś się zacznie dziać, no to wtedy gotówka popłynie pod wysokim ciśnieniem ;)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Damned, jak kolega dobrze trafi to będzie tylko "skarbonka", a jak pecha to będzie miał "straszną skarbonkę" A poważnie to z takim autem trzeba koniecznie pojechać na weryfikacje do kogoś kto zna się na tych autach, nie koniecznie do ASO. Ewentualnie jak auto jest daleko od ciebie to zamówić eksperta który dokłądnie to auto prześwietli.
    W Warszawie masz autora Motodziennika na YT Jacka Balkana. Nie kosztuje to dużo, a myślę, że sprawdzi ci to auto bardzo dobrze.
    Akurat w dzisiejszym odcinku mówi o E65 https://www.youtube.com/watch?v=YHv8V4PqDXs
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 01-02-2021 o 13:25

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    32
    BMW
    n/c
    Skąd
    zgr
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Zdefiniujcie, co to znaczy "Straszna skarbonka". 10k km rocznie to nie są jakieś wielkie przebiegi.

    W opisie aukcji nie jest napisane nic konkretnego na temat serwisu. Tekst, że było serwisowane w zakładzie z autoryzacją ASO jest niewiele warty, żeby nie mówić g.... warty ;)

    Jaki jest status:
    - uszczelniaczy. Robione/nie robione?
    - skrzynia biegów. Olej wymieniany? Mechatronika? Konwerter?
    - uszczelka podstawy alternatora. Wymieniona?
    - tzw. "rurka". Wymieniana?
    - auto ma EDC. W jakim stanie są amortyzatory?
    - auto ma DD. W jakim stanie są stabilizatory i pompa?
    - w jakim stanie jest magiel?
    - w jakim stanie są węże układu chłodzenia?
    - w jakim stanie są katy i zawory secondary-air?
    - w jakim stanie są wałki mimośrodowe (valvetronic)?

    Bierz pod uwagę, że dla planowanego przebiegu rocznego i założeniu, że usterki naprawiasz a nie "jakoś to będzie", to rocznie dodatkowo na serwis wydaje się 5k-10k pln. Jak będziesz miał szczęście to bliżej dolnych widełek (może nawet nie przekroczysz) a bo to "tylko" jakieś wahacze, a to hamulce, a to tarcze. A jak będziesz miał pecha i wjadą uszczelniacze, albo ze skrzynią coś się zacznie dziać, no to wtedy gotówka popłynie pod wysokim ciśnieniem ;)
    Taka odp. na wyzej wymienione pytania:

    "Panie kochany... :) Nie jestem mechanikiem i nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Zostawiałem auto w serwisie (Marco Serwis Kielce) i jeśli było coś do roboty, to było robione - ja tylko płaciłem i odbierałem samochód. Więc z mojej wiedzy:
    - uszczelniaczy. Robione/nie robione --> nie robione
    - skrzynia biegów. Olej wymieniany? Mechatronika? Konwerter? --> skrzynia przeszła remont ok. 3 lat temu, były wymieniane olej i jakieś kosze.
    - uszczelka podstawy alternatora. Wymieniona? --> nie wiem, za moich czasów nie robiłem
    - tzw. "rurka". Wymieniana? --> z tego co się orientuję, to nie.
    - auto ma EDC. W jakim stanie są amortyzatory? --> przegląd przechodzi bez zastrzeżeń, więc zakładam, że ok. W serwisie też za każdym razem jest robiony przegląd i serwisanci amortyzatorów się nigdy nie czepiali.
    - auto ma DD. W jakim stanie są stabilizatory i pompa? --> j.w.
    - w jakim stanie jest magiel? --> j.w.
    - w jakim stanie są węże układu chłodzenia? --> j.w.
    - w jakim stanie są katy i zawory secondary-air? --> j.w.
    - w jakim stanie są wałki mimośrodowe (valvetronic)? --> j.w."

Podobne wątki

  1. [E65/66] E65 750i Indyvidual 2006 - Żagań
    Przez Rapik w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2016, 22:20
  2. [diagnoza] Kod 5D65 BMW 7 e65 2006
    Przez Maniek0896 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 15:12
  3. [E65/66] Bmw 750 e65/66 2006
    Przez JAKARA w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 22:06
  4. [audio/video] E66 2006 - Nawigacja
    Przez KrisBear w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •