Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7

W±tek: [E65] Wymiana subwoferów i g³o¶ników przód

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2021
    Posty
    7
    BMW
    E65
    Sk±d
    Bydgoszcz

    Post [E65] Wymiana subwoferów i g³o¶ników przód

    Czy kto¶ wymienia³ mo¿e subwofery w wershi HIFI na lepsze? Ogólnie szukaj±c po s³owach kluczowych ze s³owem E65 nic nie ma. Jednak z tego co widzê w niektórych miejscach to s± te same wielko¶ci co w E60. Czy kto¶ móg³by to potwierdziæ? Razi mnie ten d¼wiêk i zdecydowa³em wed³ug tego co czytam, ¿e gdyby wymieniæ subwofery na lepsze i g³o¶niki drzwi przód + zamiana wzmacniacza HIFI na jaki¶ lepszy da dobry efekt.

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Samym kodowaniem mo¿na zmieniæ d¼wiêk w systemie Hifi.


    Co do zmiany subwooferów i wzmacniacza, to musia³by¶ zaplanowaæ w jakim kierunku chcesz i¶æ, z racji impedancji g³o¶ników.
    Przedliftowy Logic7 ma subwoofery o impedancji 4ohm. Polift ma ju¿ subwoofery takie same jak w E60 i E90, maj±ce impedancjê 2 Ohm.
    E70 i F01/F10 maj± subwoofery o impedancji 8Ohm.


    Najwiêkszy k³opot to subwoofery o impedancji 2ohm. Wtedy najlepsze wyj¶cie to u¿ycie wzmacniacza dwukana³owego i ka¿dy pod³±czyæ pod osobny kana³.
    W przypadku 4 Ohm i 8 Ohm, mo¿na u¿yæ wzmacniacza 4-ro kana³owego, pod³±czonego w mostkach, co da wiêksz± moc za stosunkowo niedu¿e pieni±dze.

    Kilka takich instalacji wykona³em ju¿ w E65 i w E60.
    W E65 g³ównie w autach z logic7, gdzie nie da³o siê naprawiæ wzmacniacza, dok³ada³em instalacjê jak w Hifi plus kodowanie.


    W przedlifcie, w logic7,do subwooferów jest koñcówka TDA1562Q, gdzie producent mówi o 70W, realne jest ok. 40W.
    Monta¿ normalnego wzmacniacza car-audio daje wyra¼nie lepsz± kontrolê g³o¶ników od seryjnego wzmacniacza
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2021
    Posty
    7
    BMW
    E65
    Sk±d
    Bydgoszcz
    A móg³by¶ zaproponowaæ jakie¶ sensowne subwofery. Ogólnie przejrza³em i jest kilka ofert na te g³o¶niki. Jednak kilka osób pisa³o by wymieniaæ te¿ drzwi i takie zestawy kr±¿±. Wzmacniacz do³o¿ê inny, to nie problem, o impedancji ju¿ czyta³em. Wyprowadzê sobie sygna³ bez problemu. TDA ogólnie z mojej znajomo¶ci elektroniki nigdy nie grzeszy³y czysto¶ci±, a charakteryzowa³y siê zniekszta³ceniami. Zreszt± bardziej ni¿ g³o¶no, wolê by by³o czysto i miêkkim basem. Obecnie bas mi siê pojawia dopiero gdy zrobiê g³o¶no. Jednak zastanawiam siê czy nie mia³em do³o¿onej instalacji, bo z VIN nie wynika bym mia³ HIFI, a subwoofery s± i pó³ka gra. Mo¿e kto¶ tam wstawi³ w³a¶nie g³o¶niki o wiêkszej impedancji.
    Jeszcze jedna sprawa, czy móg³by¶ oceniæ czysto¶æ gry na tych customowych w³asnych instalacjach w porównaniu do L7.

  4. #4
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    W przypadku E65 monta¿ g³o¶ników z Logic7 i odpowiednie kodowanie, powoduje, ¿e system brzmi praktycznie tak samo jak logic7. Nie mamy tylko equalizera i efektów echa.

    Subwoofery jak dostan± pr±du z normalnego wzmacniacza to s³ychaæ, ¿e graj± lepiej ni¿ na seryjnym.


    Subwoofery i g³o¶niki w tylnej pó³ce by³y zawsze. Nawet w systemie stereo.
    Sprawd¼ czy masz wzmacniacz w baga¿niku po lewej stronie(na nadkolu)
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2021
    Posty
    7
    BMW
    E65
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Tak mam ten wzmacniacz i nawet doszed³em do wniosku, ¿e nie gra, ale jak go od³±czy³em, to nagle w ogóle bas znin±³. Jak przed wypiêciem uwa¿a³em, ¿e jest go ma³o, to po wypiêciu strasznie wyciê³o ni¿sze czêstotliwo¶ci. Dla pewno¶ci kupi³em inn± u¿ywkê i gra tak samo.
    Zale¿y mi by ten d¼wiêk by³ "jaki¶". Nawet w starych audi z bosem brzmi o niebo lepiej ni¿ u mnie.

  6. #6
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Tak czy siak, zacza³bym od zabawy z kodowaniem. Mo¿na zdziwiæ siê jak w E65 mo¿na kszta³towaæ brzmienie.
    Zmieniaj±c kilka opcji, zmieni³em profil grania subwooferów w systemie Hifi
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2021
    Posty
    7
    BMW
    E65
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Jak siê tylko zrobi cieplej, to pójdê siê bawiæ. A kodowaæ i tak musze zacz±æ, bo chcia³em AUXa do³o¿yæ.

Podobne w±tki

  1. Wymiana g³o¶ników w E38
    Przez EVAN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 01-04-2016, 19:27
  2. [audio/video] e38 wymiana oryginalnych g³o¶ników ( jakie?)
    Przez neo386 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 19:24
  3. [audio/video] Wymiana g³o¶ników w e38 OPOLE
    Przez £ukasz86 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 13:53
  4. [audio/video] Wymiana g³o¶ników
    Przez Rysiek92 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 12:32
  5. [audio/video] Wymiana g³o¶ników bez DSP problem
    Przez gawor89 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 23:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •