Poka wyniki od 1 do 7 z 7

Wtek: [E65] Wymiana subwoferw i gonikw przd

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Jan 2021
    BMW
    E65
    Skd
    Bydgoszcz

Post [E65] Wymiana subwoferw i gonikw przd

Czy kto wymienia moe subwofery w wershi HIFI na lepsze? Oglnie szukajc po sowach kluczowych ze sowem E65 nic nie ma. Jednak z tego co widz w niektrych miejscach to s te same wielkoci co w E60. Czy kto mgby to potwierdzi? Razi mnie ten dwik i zdecydowaem wedug tego co czytam, e gdyby wymieni subwofery na lepsze i goniki drzwi przd + zamiana wzmacniacza HIFI na jaki lepszy da dobry efekt.

Vip Vip
    Doczy
    Dec 2009
    BMW
    Nie mam
    Skd
    Racibrz(lsk)
    Samym kodowaniem mona zmieni dwik w systemie Hifi.

Co do zmiany subwooferw i wzmacniacza, to musiaby zaplanowa w jakim kierunku chcesz i, z racji impedancji gonikw.
    Przedliftowy Logic7 ma subwoofery o impedancji 4ohm. Polift ma ju subwoofery takie same jak w E60 i E90, majce impedancj 2 Ohm.
    E70 i F01/F10 maj subwoofery o impedancji 8Ohm.

Najwikszy kopot to subwoofery o impedancji 2ohm. Wtedy najlepsze wyjcie to uycie wzmacniacza dwukanaowego i kady podczy pod osobny kana.
    W przypadku 4 Ohm i 8 Ohm, mona uy wzmacniacza 4-ro kanaowego, podczonego w mostkach, co da wiksz moc za stosunkowo niedue pienidze.

Kilka takich instalacji wykonaem ju w E65 i w E60.
    W E65 gwnie w autach z logic7, gdzie nie dao si naprawi wzmacniacza, dokadaem instalacj jak w Hifi plus kodowanie.

W przedlifcie, w logic7,do subwooferw jest kocwka TDA1562Q, gdzie producent mwi o 70W, realne jest ok. 40W.
    Monta normalnego wzmacniacza car-audio daje wyranie lepsz kontrol gonikw od seryjnego wzmacniacza
    Celem wyksztacenia nie jest napenienie umysu czowieka faktami; zadaniem jest nauczy go, jak ma uywa umysu do.. mylenia. A czsto zdarza si, e czowiek lepiej umie myle, nie bdc krpowany wiedz przeszoci.
    Henry Ford

Nie pomagam przez tel, chcesz co, jest pw, mail, gg, w ostatecznoci sms

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Jan 2021
    BMW
    E65
    Skd
    Bydgoszcz
    A mgby zaproponowa jakie sensowne subwofery. Oglnie przejrzaem i jest kilka ofert na te goniki. Jednak kilka osb pisao by wymienia te drzwi i takie zestawy kr. Wzmacniacz doo inny, to nie problem, o impedancji ju czytaem. Wyprowadz sobie sygna bez problemu. TDA oglnie z mojej znajomoci elektroniki nigdy nie grzeszyy czystoci, a charakteryzoway si znieksztaceniami. Zreszt bardziej ni gono, wol by byo czysto i mikkim basem. Obecnie bas mi si pojawia dopiero gdy zrobi gono. Jednak zastanawiam si czy nie miaem dooonej instalacji, bo z VIN nie wynika bym mia HIFI, a subwoofery s i pka gra. Moe kto tam wstawi wanie goniki o wikszej impedancji.
    Jeszcze jedna sprawa, czy mgby oceni czysto gry na tych customowych wasnych instalacjach w porwnaniu do L7.

Vip Vip
    Doczy
    Dec 2009
    BMW
    Nie mam
    Skd
    Racibrz(lsk)
    W przypadku E65 monta gonikw z Logic7 i odpowiednie kodowanie, powoduje, e system brzmi praktycznie tak samo jak logic7. Nie mamy tylko equalizera i efektw echa.

Subwoofery jak dostan prdu z normalnego wzmacniacza to sycha, e graj lepiej ni na seryjnym.

Subwoofery i goniki w tylnej pce byy zawsze. Nawet w systemie stereo.
    Sprawd czy masz wzmacniacz w baganiku po lewej stronie(na nadkolu)
    Celem wyksztacenia nie jest napenienie umysu czowieka faktami; zadaniem jest nauczy go, jak ma uywa umysu do.. mylenia. A czsto zdarza si, e czowiek lepiej umie myle, nie bdc krpowany wiedz przeszoci.
    Henry Ford

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Jan 2021
    BMW
    E65
    Skd
    Bydgoszcz
    Tak mam ten wzmacniacz i nawet doszedem do wniosku, e nie gra, ale jak go odczyem, to nagle w ogle bas znin. Jak przed wypiciem uwaaem, e jest go mao, to po wypiciu strasznie wycio nisze czstotliwoci. Dla pewnoci kupiem inn uywk i gra tak samo.
    Zaley mi by ten dwik by "jaki". Nawet w starych audi z bosem brzmi o niebo lepiej ni u mnie.

Vip Vip
    Doczy
    Dec 2009
    BMW
    Nie mam
    Skd
    Racibrz(lsk)
    Tak czy siak, zaczabym od zabawy z kodowaniem. Mona zdziwi si jak w E65 mona ksztatowa brzmienie.
    Zmieniajc kilka opcji, zmieniem profil grania subwooferw w systemie Hifi
    Henry Ford

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Jan 2021
    BMW
    E65
    Skd
    Bydgoszcz
    Jak si tylko zrobi cieplej, to pjd si bawi. A kodowa i tak musze zacz, bo chciaem AUXa dooy.

Podobne wtki

1. Wymiana gonikw w E38
    Przez EVAN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 01-04-2016, 19:27
  2. [audio/video] e38 wymiana oryginalnych gonikw ( jakie?)
    Przez neo386 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 19:24
  3. [audio/video] Wymiana gonikw w e38 OPOLE
    Przez ukasz86 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 13:53
  4. [audio/video] Wymiana gonikw
    Przez Rysiek92 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 12:32
  5. [audio/video] Wymiana gonikw bez DSP problem