Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 30 z 42

W±tek: F01 HSR B³±d tylnej osi skrêtnej - Track rod position sensor value incorrect

  1. #21
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Nie próbowa³em. Nie mam sprzêtu do zbie¿no¶ci i nie chce sobie rozkalibrowaæ po³o¿enia kierownicy wzglêdem ''zera''. Kiedy¶ siê tym bawi³em w zwyk³ym warsztacie gdzie robili geometriê i by³o zawsze ¼le z po³o¿eniem kierownicy.

    EDIT:
    Wydaje mi siê, ze jakby mu brakowa³o kalibracji to by wywali³ blad jak tp by³o dla sterownika HSR. Nie sadze tez aby brak kalibracji powodowa³ blokowanie kol na skrêcie.

    Tak jak napisa³em wy¿ej w postach. Na podno¶niku przechodzi kalibracje HSR. Si³ownik skrêca ko³a, 3 razy odbija³ lewo i prawo. W gara¿u du¿o manewrowania i tez ok. Po wyje¼dzie na ulice od razu bl±d i skrzywione kola.
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 08-02-2021 o 08:43

  2. #22
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Zrób ponownie uruchomienie hsr, nastêpnie kalibracjê active steering.
    Jak geometria jest prawid³owo ustawiona to nie bêdzie problemu z po³o¿eniem kierownicy
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  3. #23
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Zrób ponownie uruchomienie hsr, nastêpnie kalibracjê active steering.
    Niestety nic da³o. Pierwsze wej¶cie w zakrêt i ko³a siê blokuj±. Po paru zakrêtach wracaj± do pozycji 0.


    Test na sucho przechodzi bezb³êdnie :). Mo¿e dlatego, ¿e w tym te¶cie ko³a skrêcaj± wolno w porównaniu do szybko¶ci skrêcenia kó³ w je¼dzie. Tam musi dzia³aæ du¿o szybciej.

  4. #24
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Postêpy:

    1. Wymiany pêkniêtej sprê¿yny z ty³u nie mia³a wp³ywu na problem z HSR. Wymienione a dalej to samo.
    2. Podmieniona wi±zka id±ca z modu³u do silniczka te¿ nie pomog³a.

    Nastêpny etap to kupno u¿ywanego aktuatora HSR i pierw test na sucho czy w ogóle zadzia³a i przejdzie test. Potem jazda z nim pod³±czonym w baga¿niku zanim spêdzê mnóstwo godzin na monta¿ a siê oka¿ê, ¿e nie dzia³a w czasie jazdy. Ci±gle dziwi mnie, ¿e na postoju dzia³a ale po przekroczeniu pewnej prêdko¶ci i skrêcie wywala b³±d. T³umaczê sobie, ¿e na postoju dzia³a wolno a przy je¼dzie musi reagowaæ szybko.


    Tak wygl±da to ustrojstwo w ¶rodku. Kupi³em u¿ywkê z urwan± ³ap± ale silnik martwy, nie przechodzi nawet Functional test na sucho (na allegro by³o, ¿e sprawny).


    Na filmiku widaæ jak krêc±c wa³kiem powoduje jego ruch posuwisty. Normalnie silniczkiem obracaj±c siê powoduje jego ruchu posuwisty.
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 14-02-2021 o 14:23

  5. #25
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Przyszed³ do mnie ca³y inny motor HSR. Podmieni³em na razie w baga¿niku i to samo. Rêce opadaj±.

    1. Modu³ u¿ywany inny - b³±d.
    2. Wi±zka z modu³u do HSR - b³±d.
    3. Inny HSR - b³±d (przechodzi test na sucho bez jazdy tak samo jak mój obecny).


    Dzisiaj pojawi³o siê trochê wiêcej b³êdów po tym jak zrobi³em ponown± kalibracjê Active steering. Tak sobie my¶lê, czy to czasami nie czujnik skrêtu na maglu.



    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 16-02-2021 o 19:39

  6. #26
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Kurde, a przesz³o mi jaki¶ czas temu przez my¶l, czy aby to nie jest problem z przodem. W koñcu jak robisz test stacjonarnie, to przód siê nie rusza. Ciekawe tylko czy to co¶ w maglu, czy na kolumnie kierownicy.

  7. #27
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice

    Post

    W³a¶nie te¿ mi siê przednia o¶ zaczê³a kojarzyæ. Nie wiem jak jest z awaryjno¶ci± czujników k±ta skrêtu w F01, E65 i E60 cierpia³y na problemy z nimi. Mia³em kiedy¶ E61, kupi³em je z b³êdem Active Steering, b³êdy wraca³y po kalibracji czasem nawet po przejechaniu kilkuset metrów. Mechanik obstawia³ czujnik na listwie lub ca³± przek³adniê do wymiany. Ja najpierw zdj±³em kierownicê i wyczy¶ci³em czujnik k±ta skrêtu- od tamtego czasu nigdy nie by³o ju¿ z AS problemu. Po udanej kalibracji wszystko by³o w porz±dku, chocia¿ b³êdy zapisywane w sterownikach nie sugerowa³y jednoznacznie problemu akurat z tym elementem.

  8. #28
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Jutro zdejmuje kierownice i czyszczê ten czujnik. Najwidoczniej mo¿e wysy³aæ sygna³y to sterownika, ¿e kierownicy ci±gle jest skrêcona na maxa pomimo, ¿e jadê do przodu.

    P.S. Chocia¿ przejrza³em teraz nagranie z jazdy i warto¶ci czujnika. Przez ca³y czas jazdy nie widzê aby czujnik pokazywa³ dziwne warto¶ci. Czas 0:44 sek pojawia siê b³±d.
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 16-02-2021 o 22:55

  9. #29
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Czujnik k±ta skrêtu w Fxx wygl±da zupe³nie inaczej ni¿ ten z E65.
    E60 z nowszym kluczem to podobne rozwi±zanie.
    Bardzo wa¿ne jest u³o¿enie elementów
    Zdarzy³o mi siê ze dwa szl w f10 wymieniæ z powodu czujnika k±ta skrêtu
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  10. #30
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Zdarzy³o mi siê ze dwa szl w f10 wymieniæ z powodu czujnika k±ta skrêtu
    Bledy ewidentnie wskazywaly na blad czujnika czy nie bylo to jednoznaczne?

    Kupilem manetki na podmiane, nie rozbieram swojego. Podmienie, zakoduje, skalibruje i zobacze czy bedzie roznica.

Podobne w±tki

  1. [skrzynia] Gearbox Position
    Przez Guslarz w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2020, 07:53
  2. [elektryka] B³±d czujnika O2 add sensor bank1
    Przez spider19447 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 02:22
  3. [elektryka] Road Speed Sensor b³±d w DISie / M60B30
    Przez kamal w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 13:45
  4. B³±d - Thermal sensor oillevel defect
    Przez jareczek256 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 15:38
  5. Sensor
    Przez KAMELEONV w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 23:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •