Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: Kontrolka oleju

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    1 to na bank nie jest wina silnika jako takiego bo jakby brak ciśnienia oleju był wywołany zużyciem to nie ma ch... na mariolę by były inne oznaki
    2 przez jakiś czas byłem przedstawicielem handlowym (valvoline) i uważam,że minerał to odchodząca technika w silniku podczas rozgrzewania oleje mineralne tracą większość cech które mają spełniać dlatego też combo 1,4 które mam w firmie wywala 3litry oleju od wymiany do wymiany ale lata na syntetyku i ma moc jak ch...:)
    moje m30b35 to dobra jednostka pomijając wałek który już czeka na wymianę. w poniedziałek podłączę manometr i sprawdzę ale wydaje mi się że u mnie problemem jej czujnik a w najgorszym wypadku zawór w obudowie filtra oleju.
    b.t.w jeśli zdarzyłoby się że jednak silnik kończy żywot(w co wątpię)to sprzedaję to auto...bo 300tyz w automacie przy 3,5litra to powinien być pikuś

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    hahaha czujnik ciśnienia się zatkał ...bądż co bądź 30pln kosztował nowy czujnik:) i jest wporząsiu:)

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Odkopię mega kotleta. Mam problem z kontrolką oleju. Jak się rozgrzeje silnik i stoję nawet na minimalnym wzniesieniu - silnikiem do góry, to po chwili zaczyna się żarzyć kontrolka oleju. Dodanie gazu powoduje, że kontrolka przestaje się świecić. Od wymiany oleju przejechałem jakieś 5k km. Wymieniam zawsze max po 10k, czasami wcześniej.

    Moje warianty:

    Mam podejrzenia odnośnie lewego powietrza. Co za tym idzie zalewa silnik przez co olej jest za rzadki?
    Temat puszki filtra oleju + zaworu poruszanego w tym wątku?

    Po wymianie oleju przez jakiś czas wydaje się, że było spoko :-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  4. #44
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jeżeli poziom masz dobry to pozostaje manometr i już. Czy zalewa silnik to musisz sam sobie odpowiedzieć jak on pracuje, na odległość nic Ci nie powiemy. Musiałby dużo zalewać, że lało do miski paliwem.

    Czy widziałeś jak wygląda smok pompy kiedyś, śruby pompy, luz na łańcuchu pompy oleju?
    pozdrawiam Bartek

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Osobiście nie widziałem, bo nie mam nawet możliwości pogrzebania "od dołu". Mechanik zapewne coś widział przy okazji np. wymiany uszczelki z michy. Pytanie tylko czy zwracał jakąkolwiek uwagę na pompę ;)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •