Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Schemat sterownika abs

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok

    Schemat sterownika abs

    Witam. Napotkałem kolejny problem na mojej drodze a mianowicie potrzebuje schematu układu sterowania abs.

    Ale opowiem historie od początku, może ktoś miał podobny przypadek.
    Padła mi pompa wstępna od dsc. Objawiało to się zapalającymi kontrolkami od trakcji, absu i hamulców przy ok. 40km/h. Po odłączeniu wtyczki od tej pompy zostawała tylko kontrolka trakcji. Ok, zamówiłem używkę, wymieniłem, odpowietrzyłem czyli wszystko tak jak trzeba (korzystałem z poradnika) a błąd od trakcji mam dalej. Wg kompautera mechanika jest błąd czujnika ciśnienia płynu w układzie. Ok, sam czujnik kosztuje 1000 więc zamówiłem używany sterownik abs w którym jest też czujnik. Niestety po sparowaniu sterownika z autem dalej mam ten sam problem. Sterownik i pompa jest ok bo jak odłączę wtyczkę od tej wstępnej to abs działa. Mechanik obstawia coś z kablami i do weryfikacji tego potrzebuje schematu tego układu.
    Jakieś sugestie? Albo namiar na schematy elektryczne?

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Schematy są dostępne na newtis.info
    Podeślij adres email na pw, to prześlę zaproszenie



    Skoro objawy są nadal takie same, to podłącz pompę na krótko(1. pin to masa) i sprawdź czy w ogóle zakręci
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    Wysłałem wiadomość. Pompa która wstawiłem działa. Właśnie podłączałem ja na krótko i sprawdzałem. Chyba nawet tak musiałem ja odpowietrzyć. Moja stara po podłączeniu na krótko nie dawała żadnego znaku życia

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    Udało się znaleźć winowajcę problemu - okazało się że przyczyną zapalania się kontrolek ABS, trakcji i hamulców (już po wymianie pompy wstępnej) jest czujnik/włącznik świateł stopu. Podejrzewam że stara pompa podczas uszkodzenia musiała pociągnąć ze sobą ten czujnik. Po wymianie wszystko działa jak należy.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Podobno tez jest jakiś problem ze sterownikiem zaworów, jakoś to się regeneruje przez wyminę tranzystorów i to działa obiło mi się o uszy... ale więcej nie wiem (ja lata temu wymieniałem komplet z pompą).

    Ten czujnik stopu to gdzie jest? komputer wywalił Ci ten błąd że to on czy jak do tego doszedłeś? :-)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    Czujnik stopu znajduje się za pedałem hamulca. Komputer pokazywał błąd tego czujnika jednak początkowo nie wierzyłem że jest konieczność jego wymiany, ponieważ przed podmianką pompy/sterownika ABS pokazywało błąd czujnika ciśnienia. Dopiero jak po ok 10 minutach jazdy na komputerze pokładowym pojawiało się "check breake lights" (Początkowo myślałem że to żarówka się przepaliła jakaś) a tam na stałe świeciły się światła stopu (bez wciśniętego hamulca) to go wymieniłem i problem jak ręką odjął.

Podobne wątki

  1. [silnik] Błąd sterownika vvt
    Przez Bartekpok1992 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-02-2019, 07:01
  2. [zawieszenie] Błąd sterownika EDC.
    Przez razyel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-10-2016, 21:39
  3. regeneracja sterownika ABS??
    Przez lukasz_kozlowski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 17:35
  4. Czyszczenie sterownika 5HP 24
    Przez KillerBMW w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 09:21
  5. EML po raz n-ty , ZAMIENNIK STEROWNIKA
    Przez LoLo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 13:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •