Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jak naprawic uszkodzony rant felgi Breyton ?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post Jak naprawic uszkodzony rant felgi Breyton ?

    Siemka. Mam uszkodzony rant jeden tylnej felgi, tak juz bylo jak kupilem auto. Felgi to breyton 22 cale modelu nie znam. Problem polega na tym ze rant felgi jest jakis pofaudowany, nie rowny, pokrzywiony. Felge sprawdzalem na wulkanizacji gdzie siagnieta byla opona, felga jest prosta a sam rant felgi aluminiowej nie pogiety. Natomiast okazuje sie ze pogieta i zniszczona jest nakladka niklowana na rant czy jak kolwiek sie to inaczej nazywa. Zastanawiam sie czy jest jakas opcja naprawy takiego uszkodzenia ? wyrwanie tej nakladki nie wglada na sprawe prosta i nie bardzo wiem jak ugryzc temat. Nie chialbym zmieniac felg a w miare doprowadzania auta do stanu urzywalnosci coraz bardziej wali po galach ta nieszczesna felga. Prosze o jakies rady.
    Dzieki

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Wrzuć foto.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Wrzuć foto.
    Elvis pstrykne fotke i wkleje ale ogolnie to za duzo nie wniesie do tematu, nakladka niklowana co jest na ratach jest na odcinku 10cm pokrzywiona. Nie mam pojecia czy wogole jest to do ogarniecia temat.
    Ogolny wzor felg jest w moim innym temacie "shadow czy chrom".

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Wniesie, bo ALPINY 18", które zrobił BBS, mają taż taki pierścien z nierdzewki. Nikt przecież nie będzie szukał jakie masz felgi i jak się uszkodziły. w wymienionych ALPINACH, te pierścienie/nakładki sa przyklejona na specjanym kleju, ale BBS ich nie sprzedaje.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    [IMG][/IMG]



    [IMG][/IMG]


    Prosze fotki. Wg mnie jest to ciezkie do naprawienia, musialby ktos ta cala nakladke wywalic raczej. Uszkodzona jest tylko ta blacha/nakladka, felga nie.
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 19-12-2022 o 16:56

  6. #6
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    Łooo Panie.... ja myślałem, że miałem zjechane ranty w swoich Breytonach, ale nie, tutaj jest dopiero masakra. Nie znam budowy tej felgi, i czy jest tak zrobiona jak napisał Elvis, ale IMO, zrobienie tego nie będzie ani łatwe ani tanie.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Łooo Panie.... ja myślałem, że miałem zjechane ranty w swoich Breytonach, ale nie, tutaj jest dopiero masakra. Nie znam budowy tej felgi, i czy jest tak zrobiona jak napisał Elvis, ale IMO, zrobienie tego nie będzie ani łatwe ani tanie.
    Zgadza sie. Ale bedzie taniej niz zakup nowej ;)
    Pozostale 3szt sa oki. Niestety ta jedna szpeci wyglad po calosci. Ta nakladka to cienka blaszka jest i idzie w glab felgi. Tego naprawic sie raczej nie da. Ale jakby ja jakos zerwac to ciekawe czy felge pod spodem da sie doprowadzic do stanu podobnego do reszty felg. Nakladka raczej nie do kupienia.
    Felga jest nie uszkodzona, nawet na samym rancie nic nie widac, sciagalem osttatnio opone zeby bylo wszystko widac, tylko ta nakladka sie poderwala i pokrzywila dajac efekt zajechanej felgi co zmusza mnie zeby cos z tym zrobic.

    znalazlem dokladny model moich felg- breyton spirit III 22cale. Przod 10cali tyl 11 cali szerokie.
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 19-12-2022 o 19:04

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Powiem tak, nie wiem czy ta felga jest skręcana i nie wiem jak jest skonstruowana na styku rotora z rantem. Można zdemontować tę nakładkę z blachy i ranty przejechać na CNC, a następnie pomalować bezbarwnym proszkowym. Będą się świecić jak psu jajca i będą bezobsługowe. Taki zabieg to około 800zł za 4 szt i będzie to wyglądać normalnie. Samej blachy nie naprawisz, jedynie wymienisz jeśli jest dostępna. Na Twoim miejscu bym napisał do Breytona, czy takie coś sprzedają.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 19-12-2022 o 19:45

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Juz napisalem elvis. Czekam na odpowiedz.
    Felgi to monoblock. Czyli nie skrecane. Blacha wchodzi pod rotor i tam sie konczy. Specjalista od felg z jakim sie kontaktowalem spiewa 1000zl za naprawe tej felgi ale metoda o jakiej mi opowiadal jest malo przekonujaca... szukam innego rozwiazania. Sposob jaki opisales brzmi calkiem obiecujaco a i koszta sa nie duze. Tylko do kogo z tym pujsc? W mojej okolicy lipa. Musze szukac czegos dalej. Chcem wywalic zawias caly bo lezy juz nowy gwint i zrobic spasy ale do takiej felgi to slaba akcja wiec musze najpierw zajac sie tym tematem.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jeśli felga to monoblok, to upraszcza sprawę. Można zdemontować te nakładki, przejechać CNC, pomalować i po sprawie. Jednak najlepiej by było taką nakładkę kupić i zamontować. Jak coś, to wiem kto robi takie rzeczy co napisałem.

Podobne wątki

  1. [felgi] Co to za felgi? (rant) EW wasze propozycje felg do e38
    Przez Weksior w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 14:25
  2. Felgi BMW WZÓR HAMANN HM1 RANT BBS RH 5x120
    Przez Norbert08 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 10:05
  3. Felgi Breyton Vision II
    Przez Maciek_Rz w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 21:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •