Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [mechanika] kolektor ssący w E65 3,0d po FL.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64

    [mechanika] kolektor ssący w E65 3,0d po FL.

    witam.
    mam pytanie dotyczące klapek w kolektorze ssącym mojego silnika.gdzieś w necie trochę czytałem o ich urywaniu.problem dotyczył e39 i e60 przed liftem.ciekawi mnie jak to się ma do mojego silnika???
    ma ktoś wiedzę na ten temat?
    pozdrawiam.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    :x cisza :x
    szkoda.
    kumpel ostatnio w e60 wysadził silnik jak mu się klapka zerwała.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Ja szczerze mówiąc nie znam się na mechanice, ale robię up tematu. Może ktoś odpowie coś na temat tych klapek.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  4. #4
    Z tymi klapkami to jest tak:

    Kolektor ssący ma 2 kanały na cylinder (jeden kanał na 1 zawór) i jeden z kanałów jest dławiony przez system przepustniczek z klapkami i te klapki czasem potrafią się urwać a silnik je zassie :shock:

    Niestety nie ma możliwości obrony przed oberwaniem - no chyba że nowy kolektor (około 1500 PLN- jak dobrze pamiętam)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    a po FL nic tam nie poprawili?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Po FL był nowszy silnik i podobno je tam poprawili. Problemy (teoretycznie, bo jak wiemy poliftowe silniki są w miarę świeże i dobrze się trzymają) są popularne wśród jednostek 218KM.

    Warto temat sprawdzić, ja na pewno nie przepuściłbym tej sprawy liczac, że klapka sie urwaie i przeleci przez silnik i turbo nie rozwalajac niczego pod drodze.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Jeśli jest tak że one się po prostu mogą urwać i rozwalić silnik to jest MASSAKRA jakaś. Przez taką duperele zeby sie takie rzeczy działy????
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Na forum bmw-klub.pl jest cala litania na 20-kilka stron na ten temat, wraz ze zdjęciami i informacjami od ludzi ktorym się to przytrafiło.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    właśnie,dlatego postanowiłęm podpytać tutaj,jako,że tam problem dotyczył e39,e60.moja jednostka napędowa fabrycznie 231KM powiększona do 265KM równierz podobno fabrycznie.mam 100ówkę najechaną,więc chyba nie ma się jeszcze czym martwić.
    popytam w ASO.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Silniki w E60 to są przeciez te same silniki, ktore montuje BMW w innych autach i żadnej innej filozofii tutaj nie ma.

    Z wersją poliftowa raczej będziesz miał spokój, ale podczas dużego przeglądu czy raz za jakiś czas warto tam zajrzeć (kwestia czy można zaufać mechanikowi, ze na pewno to sprawdzi, ja już jestem tak wyczulony ze chcialbym przy tym osobiscie byc i zobaczyc na wlasne oczy).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •