Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: wymiana power modul

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    31
    BMW
    e38 ,e34, e65
    Skąd
    Białystok

    Post wymiana power modul

    witam od dluzszego czasu mam problem z ładowaniem . Pierwszy alternator spalił sie więc kupiem uzywke , teoretycznie dziala ale ladowanie mam w przedziale 12 - 14v tak sobie skacze na wolnych i auto delikatnie faluje dodatkowo jest w ista brak komunikacji z alternatorem . Akumulator ma niecaly rok i niedawno zaczal sie pojawiac kounikat o doladowaiu baterii . wstawiona druga niby ok , dzisiaj cos mnie podkusilo zeby kupic i podmienic powerodul. Efekt : falowanie zmalało az w koncu zniklo ale... cos mnie tknelo zeby po przyjedzie do domu sprawdzic napiecie ladowania i szok !!! kompletny brak ladowania napiecie 11.8v i powoli malało .... padł alternator? czy power modul lipa? dodam ze po zamianie PW zaczał dzialac alarm z piota i radio normalnie gra . Rece opadaja ....cos czytaem o klemie ibs co to jest? od ladowania czy nieistone?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Masz INPĘ chociaż? Przydałoby się odczytać błędy, bo to trochę wróżenie z fusów... PM po zmianie trzeba zakodować do auta, to po pierwsze. Ale tak czy inaczej wygląda mi to na alternator.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Skoro są błędy braku komunikacji z alternatorem, to należałoby znaleźć przyczynę tego stanu. Niekoniecznie musi to być alternator. Na linii BSD często są podłączone jeszcze inne elementy, ale co dokładnie to należałoby sprawdzić po schematach, wiedząc z jakim autem mamy do czynienia, a takiej informacji brak.


    IBS w E65 nie ma. M.in. dlatego jest taki, a nie inny power module
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    31
    BMW
    e38 ,e34, e65
    Skąd
    Białystok
    Elekrtyk patrzyl i to wszystoo co stwiedzil , sprawdzal istą, moje autko e65 3,6l benzyna przedlift , zawiozlem do innego warsztau jutro beda wymieniac alternator a czy to cos da nie wiem , ale wczesniej auto po jego zalozeniu falowalo delikatnie a i ladowanie bylo od 12- 14v a tak chyba nie powinno byc . Dzieki za info

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk

    Post

    Witam, Miałem podobnie (gdzieś tam jakieś 2 lata temu zobacz moje posty ) , Ładowanie 12-13,8 V i ciągłe problemy z aukumulatorem. Wymieniłem PM i dalej było to samo . Regeneracja alternatora + wymiana regulatora napięcia pomogło ( ponoć zamienniki nie działają prawidłowo i został założony oryginalny coś koło 860 zł ) .Teraz ładowanie mam przy mrozie nawet 15,3V i nie mam kłopotów z akumulatorem :) .Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Modul komfortu
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 19:48
  2. [silnik] Różnica między PB98 i PB98 Ultimate/95 V-Power/V-Power Racing
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 15:09
  3. [elektronika] Modul swiatel - wymiana
    Przez rafal123 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 00:09
  4. [ elektronika] Modul TM - nie dziala.
    Przez Mgraj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2008, 13:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •