Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: złe wskazanie licznika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    5
    BMW
    BMW 730d
    Skąd
    TSZ

    Post złe wskazanie licznika

    Witam.
    Posiadam problem ze wskazaniem prędkości w swoim e38. Problem polega na tym że gdy rozpędzam auto licznik idzie równo i wg mnie wskazuje dobrze prędkość. Gdy osiągnę pożądaną prędkość licznik się zawiesza na tej prędkości. Zwalniając o jakieś 20-30km/h licznik dalej pozostaje na prędkości zadanej przy rozpędzaniu. Porównywałem to z prędkością wskazywaną w telefonie na nawigacji. Aby wskazówka prędkości spadała muszę dobrze wyhamować auto żeby zaczęła opadać. Czy mój licznik będzie do wymiany? Czy problem tkwi w czymś innym? Miał ktoś podobny problem?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie

    Post

    Z tego co pamiętam, prędkościomierz bierze informacje z któregoś czujnika abs. Nie pamiętam którego(chyba lewy tył), ale kolega @cursor na pewno będzie pamiętał. Może to on jest uszkodzony..
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Licznik po naprawie pikseli?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    5
    BMW
    BMW 730d
    Skąd
    TSZ

    Post

    @cursor z tego co widze to nadawałby się do naprawy pikseli. Więc raczej nie jest po naprawie. A gdyby był po naprawie to czy miałby taki objaw? A odnośnie ABS wszystko jest jak na razie sprawne. Więc to bym wykluczał.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najlepiej byłoby połączyć się inpą z licznikiem i sprawdzić jak zachowuje się odczyt prędkości. Jeśli inpa pokaże właściwy odczyt to problem może być mechaniczny w liczniku.
    Jeśli nie były naprawiane piksele(a może były , dawno temu, i znowu nadają się do roboty) to może "korekta przebiegu". Liczniki bez "plecków", mają układ M35080, w którym zapisany jest przebieg i vin. Aby dostać się do niego należy zdjąć tarczki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    5
    BMW
    BMW 730d
    Skąd
    TSZ
    Łoo Panie @cursor piszesz takimi pojęciami że głowa mała heh. Najpierw postawie inpe na nogi i wtedy będzie można coś więcej stwierdzić. Jak na razie dzięki za info. Będe pisał o jakieś dalsze instrukcje.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez johnnyjasko Zobacz posta
    Witam.
    Posiadam problem ze wskazaniem prędkości w swoim e38. Problem polega na tym że gdy rozpędzam auto licznik idzie równo i wg mnie wskazuje dobrze prędkość. Gdy osiągnę pożądaną prędkość licznik się zawiesza na tej prędkości. Zwalniając o jakieś 20-30km/h licznik dalej pozostaje na prędkości zadanej przy rozpędzaniu. Porównywałem to z prędkością wskazywaną w telefonie na nawigacji. Aby wskazówka prędkości spadała muszę dobrze wyhamować auto żeby zaczęła opadać. Czy mój licznik będzie do wymiany? Czy problem tkwi w czymś innym? Miał ktoś podobny problem?
    wygląda raczej na jakiś "mechaniczny" problem (silniczki wskazówek albo coś) ... czyli "tak - do wymiany i kodowania" (niestety trochę ciężko dobrać używkę)
    ew. sprawdz na tescie wskażnikow / liczniak (tym odpalanym przyciskami na licznkiku) na wyswietlczau jaka przekosc cyframi wskazuje licznika a jaką wskazówki - to ci potwierdzi czy licznik wadliwy czy to co do niego idzie

Podobne wątki

  1. [silnik] Dziwne wskazanie temperatury menu TEST 07
    Przez trajano w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 19:46
  2. [silnik] E38 - Błędne wskazanie temperatury
    Przez Jeremi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 10:31
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 21:17
  4. błędne wskazanie zasięgu (reichw)
    Przez PiotrekV8 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 21:54
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 20:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •