Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: umarła 745d

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    34
    BMW
    jest 730d 2007, była 745d 2005
    Skąd
    Terespol/Warszawa

    Post umarła 745d

    Cześć, mam problem z 745d, przyjechałem z miasta, zgasiłem samochód, na drugi dzień przychodzę i nic w aucie nie działa, padł aku kompletnie, wyjąłem podłączyłem pod prostownik i wyskoczyło 5v, naładowałem go na 12.6, wrzuciłem do auta, samochód odpala i po kilku sekundach gaśnie wszystko, silnik pracuje ale na zegarach nic nie działa, nie ma wspomagania, nie można wrzucić biegu, myślałem że może aku jest już do wyrzucenia więc pojechałem i kupiłem nowe aku, wrzuciłem do samochodu i ta sama sytuacja, samochód odpala normalnie ale po chwili gasną zegary i przestaje wszystko działać tyle że silnik chodzi, mam transmiter w zapalniczce i na nim pokazuje napięcie i jak odpalę to rośnie aż do 19.2v, wczesniej miałem mniej więcej w graniach 14,5v.... Ma ktoś jakiś pomysł?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Regulator napięcia do sprawdzenia zwykłym miernikiem, bo tym z transmitera bym nie ufał. Przy takim napięciu nie bawiłbym się samochodem, bo to zbyt niebezpiecznie dla całej elektroniki, o ile już się żaden z modułów nie uszkodził.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    34
    BMW
    jest 730d 2007, była 745d 2005
    Skąd
    Terespol/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Regulator napięcia do sprawdzenia zwykłym miernikiem, bo tym z transmitera bym nie ufał. Przy takim napięciu nie bawiłbym się samochodem, bo to zbyt niebezpiecznie dla całej elektroniki, o ile już się żaden z modułów nie uszkodził.
    a regulator nie jest w alternatorze? Autem to ja się nie bawię, podpiąłem nowe aku bo myślałem że to rozwiąże problem a tu klops, działa wszywstko przez 5 seknud a później się wyłącza, a jak wyłącze samochod i zostawię na zapłonie to działa radio zegary itp, wyświetla całą choinkę błędów, wcześniej zero było...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Dokładnie, regulator napięcia jest w alternatorze. Pamiętaj również o tym, że nowy akumulator należy na nowo zarejestrować, wystarczy Inpa o ile ma taką samą pojemność oraz typ. Jeśli ma inne parametry lub zmieniłeś typ akumulatora z np. AGM na zwykły, trzeba wtedy przekodować np. NCS'em.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    34
    BMW
    jest 730d 2007, była 745d 2005
    Skąd
    Terespol/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Dokładnie, regulator napięcia jest w alternatorze. Pamiętaj również o tym, że nowy akumulator należy na nowo zarejestrować, wystarczy Inpa o ile ma taką samą pojemność oraz typ. Jeśli ma inne parametry lub zmieniłeś typ akumulatora z np. AGM na zwykły, trzeba wtedy przekodować np. NCS'em.
    aku był założony 92Ah AGM a zmieniłem na 105Ah też AGM, ale go wyjąłem bo skoro jest to samo to raczej nie wina aku? Z tego co rozmawiałem z elktrykiem to mówił że koduje się ale to nie ma wpływu na takie objawy jakie u mnie występują

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    To prawda, zmiana pojemności akumulatora na pewno nie jest powodem takiego zachowania samochodu. Sprawdź koniecznie regulator napięcia. W ukrytym menu w liczniku możesz sprawdzić ładowanie jakie daje regulator lub po prostu zwykły miernik.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    34
    BMW
    jest 730d 2007, była 745d 2005
    Skąd
    Terespol/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    To prawda, zmiana pojemności akumulatora na pewno nie jest powodem takiego zachowania samochodu. Sprawdź koniecznie regulator napięcia. W ukrytym menu w liczniku możesz sprawdzić ładowanie jakie daje regulator lub po prostu zwykły miernik.
    no właśnie z tym ukrytym menu będzie ciężko by gasną zegary jak jest odpalony...

  8. #8
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Podłącz miernik, nawet do akumulatora i będziesz widział co się dzieje z napięciem nawet przez te kilka sekund kiedy silnik pracuje.

  9. #9
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Niebezpieczne jest takie napięcie dla elektroniki auta.alternator do naprawy

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL

    Post

    Cytat Zamieszczone przez wilczekalfa Zobacz posta
    Cześć, mam problem z 745d, silnik pracuje ale na zegarach nic nie działa, nie ma wspomagania, nie można wrzucić biegu, samochód odpala normalnie ale po chwili gasną zegary i przestaje wszystko działać tyle że silnik chodzi, mam transmiter w zapalniczce i na nim pokazuje napięcie i jak odpalę to rośnie aż do 19.2v, wczesniej miałem mniej więcej w graniach 14,5v.... Ma ktoś jakiś pomysł?
    Miałem zbliżoną usterkę w 730d. różnica była taka, że podczas jazdy nagle gasły zegary, światła, przestawało działać wspomaganie. Wszystko to trwało około 1 sek. Po powrocie zasilania na zegary, było dość silne uderzenie w skrzyni biegów i zapalały się trybiki wskazujące na awarię skrzyni.. Pojawiało się to sporadycznie, raz na kilka miesięcy. Wystarczyło zgasić silnik, odpaliić i wszystko było na jakiś czas OK. Kiedy przeglądałem, w INPIE, zarejestrowane błędy, okazało się, że w momencie występowania błędu ASB napięcie zarejestrowane przez sterownik wynosio 17,8 - 17,9 V. Po wymianie regulatora napięcia problem więcej się nie pojawił.
    Wychodzi na to, że w E65 system wyłącza część, lub wszystkie sterowniki i chroni je przed uszkodzeniem, ale tak jak piszą moi przedmówcy lepiej tego nie testować na żywym organizmie.

    Pozdr.

Podobne wątki

  1. [silnik] Przepływka umarła?
    Przez charzun w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-07-2016, 08:58
  2. [elektryka] Manetka obc - umarła?
    Przez kaktus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 09:01
  3. PODUSZKA SILNIKA V8 umarła....
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 09:02
  4. [skrzynia] 6HP26 Umarła.
    Przez siwymetal w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 21:12
  5. Umarła :(
    Przez koziol_87 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 09:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •