Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: [ elektryka] POMOCY!!!lokalizacja sterownika EWS gdzie jest

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    155
    BMW
    bmw 730i
    Skąd
    dublin
    Cytat Zamieszczone przez greg38
    ..hmmm...albo faktycznie poszly wszystkie zarowki...albo Grundmodul (co ma zwiazek z Immobilizerem) albo Lichtmodul.....bez podlaczenia kompa mozesz tylko moduly wymieniac jedan za drugim i probowac....ale trudno powiedziec bez podlaczenia w diagnoze...
    ale zarówki są dobre bo swiecą jedynie chalogeny nie działają,niewiem dlaczego komputer wyswietla te błędy???a w którym miejscu jest ten grundmoduł i Lichtmoduł i droga wymiana tych modułów jest???i co mam robic w tej sytuacji?????????????

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Niegdyś borykałem się z takim problemem w e32 V8 pokazywało że niema świateł a faktycznie były problem tkwił w silniczkach regulacji świateł odłączyłem je i komunikaty już się nie pojawiały.... zobacz może w e38 jest taki sam problem ??? jeśli masz ksenon to nie wiem

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    155
    BMW
    bmw 730i
    Skąd
    dublin
    Cytat Zamieszczone przez Kempes
    Niegdyś borykałem się z takim problemem w e32 V8 pokazywało że niema świateł a faktycznie były problem tkwił w silniczkach regulacji świateł odłączyłem je i komunikaty już się nie pojawiały.... zobacz może w e38 jest taki sam problem ??? jeśli masz ksenon to nie wiem
    mam ksenony.

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    juz pisalem na innym forum ze potrzebuje pomocy :((( :

    e38 740i 1995-CENTRALNY ZAMEK ZABLOKOWANY( kodowanie klucza nie udalo sie, wlacza sie alarm)

    Witam .MOJA HISTORIA
    od kilku dni walczylem z centralnym zamkiem a dokladnie z drzwiami pasazera, centralny w tych drzwiach nie dzialal , nie moglem takze z konsoli mojej/kierowcy otworzyc okna pasazera i ustawic prawego lusterka.
    OBC NIC NIE WYSWIETLA poza normalnymi onfo o klockach i lampach LED.
    z konsoli na wale tez nie moglem zablokowac/odblokowac wszystkich drzwi.

    poczytalem na forum i postanowilem wymienic MODUL KOMFORTU- modul sterownia lusterkiem i zamkiem pasazera. bezskutecznie. sprawdzilem takze maly modul aktywator zamka przy samym zamku i wydaje sie byc sprawny. w miedzy czasie doczytalem ze moduly komfortu tez powinny byc do-programowane z kluczem.

    radosnie podazylem (mniej wiecej) za opisem procedury .

    niestety "mniej wiecej" na moja zgube nie zadzialalo.

    bledy jakie popelnilem jak doczytalem procedure to :
    ---programowalem z otwartymi drzwiamy ktore naprawialem(byly rozebrane)
    ---programowalem nie siedzac w siedzeniu kierowcy
    ---niechcacy poruszylem stacyjka w trakcie programowania.

    zablokowaly mi sie wszystkie drzwi awaryjnie, ze nawet nie da sie od srodka ich otworzyc ani od zewnatrz( na szczescie te rozebrane zostaly uchylone wiec mam jak sie dostac do srodka)

    probowalem kilkukrotnie zaprogramowac ponownie moj jedyny kluczyk ale bez skutecznie. jak tylko przekrece w pozycje 1 wlacza sie alarm i swiatla awaryjne, bateria kluczyka jest dobra, dioda sie swieci i przechodzi w tryb programowania (miga szybko a po puszczeniu przycisku 2,miga 10 razy i gasnie)
    widze ze sie znacie wiec moze ktos ma jakis pomysl.
    myslalem ze moze sie kluczyk zde-synchronizowal????
    czy jest cos co moge jeszcze zrobic zeby wszystko dzialo jak wczeniej? nie jestem nawet w stanie teraz go zabrac do jakiegos eletronika-elektryka bo nie moge odpalic.

    wszystko chodzi poza zaplonem i centralnym zamkiem (alarm caly czas jest uzbrojony)

    bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc.

  5. #25
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Może na początek naładuj aku. Pierdołka ale ważna.

    Jak by był dobry kluczyk to po jego rozpoznaniu odblokowały by się drzwi i alarm. Włącz zapłon i poczekaj z 15 minut. Powinien się uspokoić.
    Profilaktycznie odepnij licznik i moduł komfortu. Spróbuj odpalić na odpiętych. Alarm jest w module komfortu a w liczniku jest funkcja code co też powoduje taki objaw.
    Bez licznika i modułu komfortu jak ews i klucz jest ok to zapali. Jak dalej nie będzie zapłonu to jest jakiś problem z zasilaniami. Ewentualnie z kostką stacyjki.

    U Ciebie powodem niedziałania szyby i zamka prawdopodobnie jest uszkodzona wiązka drzwi pasażera na łączeniu z nadwoziem lub moduł w drzwiach. Ewentualnie bezpiecznik.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    bezpieczniki przejzalem w pierwszej kolejnosci jak przestaly dzialac drzwi pasazera :( i wydaja sie ok ,stad tez kupilem modul komfortu sadzac ze to on. niestety doczytalem wczoraj ze moduly komfrotu maja tez jakis wplyw na alarm i tp. DZIEKI WIELKIE za info dzis sprobuje tego i zamelduje jaki efekt. ps. przed moja awaria nie mialem zadnych PIN-ow

  7. #27
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    zdemontowalem zegary i modul z drzwi pasazera
    (ten ktory wydawal mi sie uszkodzony na poczatku.) do modulu w drzwiach kierowcy niemam dostepu bo drzwi sa nadal zablokowane)
    nadal bez poprawy jedyne co sie zmienilo to przestaly dzialac kierunki i czujniki alarmu wewnatrz auta nie zalaczaja awaryjnych(prawdo podobnie w zwiazku z tym moge juz na konsoli glownej wlaczyc awaryjne).
    dioda alarmu miga normalnie a jak przekrecam kluczyk w stacyjce miga szybko. slysze rowniez jakis silownik/silniczek moze od klapek nawiewu po stronie kierowcy po lewej stronie od keirownicy czego wczeniej nie slyszalem.

    silnika nadal nie moge odpalic ani otworzyc drzwi z kluczka/pilota czy z konsoli po srodku.

    nie chce podac mylacej informacji ale wydawalo mi sie ze slyszalem jakies delikatne stykniecie jakby jakis przelacznik/przekaznik za schowkiem pasazera pod poduszka, bezpieczniekow w mojej wersji tam niema ale moze jakies przekazniki ktore szlag trafil?? czy moz to byc przyczyna?

    w bagazniku w czesci z bezpiecznikami sa tez jakies 3 duze przekazniki? ale nie ma do nich opisu do czego sa?moze ktorys z nich steruje centralnym i sie spalil?jesli tak to jak to sprawdzic?

    pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.
    ps. uwazalem sie za niezlego diagnoste i mechanika(z hobby) ale poleglem na tym :(

    kurcze caly ten system jest bezsensownie skomplikowany :(
    dostalem taka info apropos systemu ktory mi zablokowal zaplon i drzwi i wydaje sie ze to ten problem. ale czy ktos moze mi wyjasnj "jak krowie na rowie" co to oznacza?czy trzeba elektronika z kompem czy fizycznie jest jakis terminal 15 .50 itp???jaki terminal ?? to nie jumbojet :(

    "Immobilization and starter interlock (without EWS)
    On vehicles without EWS (electronic immobilizer), the immobilization and starter interlock functions are
    carried out by the general module when the vehicle is arrested.
    The immobilization function is provided by a line from the general module to the DME control unit. The DME is
    partly deactivated when the vehicle is arrested.
    A second line leads from the general module to a starter interlock relay. This relay switches terminal 50 from
    the ignition lock to the starter. The engine can only be started when the vehicle is released and disarmed and
    terminal 15 is switched on.
    As of 1/95, the EWS system undertakes these functions.
    "

    czy moze troszke sie zapentlilem??kurcze mam 6-cio miesiecznego maluszka i MUSZE miec sprawne auto :(((((
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 09-05-2013 o 18:50

  8. #28
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Terminal 50 to nic innego jak sygnał na rozrusznik. Terminal 15 to nic innego jak zasilanie po zapłonie. Jak świeca się kontrolki to oznacza że jest zasilanie na terminalu 15.

    Moduł komfortu ma wbudowane w siebie przekaźniki od centralnego zamka na tylne drzwi i do klapy wlewu paliwa i klapy bagażnika. Za przednie drzwi odpowiadają moduły w drzwiach.
    Jak będziesz miał zwarcie na linii komunikacyjnej to nie ma szans na dogadanie się między sobą.
    Jak masz otwarte drzwi przednie pasażera to sprawdź wiązkę.
    Podaj vin na pw to będę wiedział z czym mam do czynienia.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #29
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    i co jakies pomysly?podpowiedzi ?

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    18
    BMW
    740 E38
    Skąd
    WARSZAWA
    witam wszystkich kto może mi pomóc.!
    posiadam 740d 99r
    mam mały problemik z elektryką w bavarce co może być przyczyną nie włącza mi się radio,nie działa tylna roleta,nie gaśnie swiatło stopu i swiatło w kabinie.szyby otwierają się pulsacyjnie?? a po jakimś czasie radio się załącza samo i wszystko zaczyna pracować normalnie.
    13:19:12
    proszę o pomoc.!!

    pozdrawiam serdecznie. podaje nr gg 10695591 dla ułatwienia
    jestem już na tum forum od dawna tylko znowu musiałem się rejestrować.
    proszę nie kaźcie mi przedstawaić od nowa
    Ostatnio edytowane przez rocki10 ; 12-05-2013 o 12:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •