Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wymiana szyby tylnej na podwójną

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar ZAGGI
    Dołączył
    Jan 2020
    Posty
    11
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Kraków

    Post Wymiana szyby tylnej na podwójną

    Od razu na wstępie napiszę że użyłem opcji "szukaj" i pół dnia przekopywałem się przez wątki gdzie wystąpiło słowo "szyby". Nie znalazłem odpowiedzi na to co mnie nurtuje. Przymierzam się do wymiany wszystkich szyb na podwójne. O ile z bocznymi wiem już co i jak to jak się ma sprawa z tylną, coś poza samą szybą jest jeszcze potrzebne? Jakaś specjalna uszczelka itp? Jak odróżnić taką szybę od zwykłej, czy będzie to widać na zdjęciu w ogłoszeniu?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ZAGGI Zobacz posta
    Od razu na wstępie napiszę że użyłem opcji "szukaj" i pół dnia przekopywałem się przez wątki gdzie wystąpiło słowo "szyby". Nie znalazłem odpowiedzi na to co mnie nurtuje. Przymierzam się do wymiany wszystkich szyb na podwójne. O ile z bocznymi wiem już co i jak to jak się ma sprawa z tylną, coś poza samą szybą jest jeszcze potrzebne? Jakaś specjalna uszczelka itp? Jak odróżnić taką szybę od zwykłej, czy będzie to widać na zdjęciu w ogłoszeniu?
    przerabiałem "upgrade", niestety jest dosyć wątpliwy

    do tylnej potrzebna jest inna uszczelka

    do bocznych są inne plastiki listwy, uszczelki... i niekoniecznie muszą idealnie pasować, bo blachy drzwi się zmieniły w czasie (wiem z autopsji)
    podnośniki szyb też są inne, będą pasować te co masz ale mogą mieć ciężkie życie, wolno zamykać itp, do uszczelniana drzwi kup sznur butylowy 8-10mm

    ...generalnie bardzo ciężko jest to zrobić, a do tego zrobić idealnie to już mnóstwo roboty, z reszta idealnie nie będzie i będą jakieś nieszczelności drobne, świsty powietrza itp - efekt niestety gorszy niż przed wymianą.... wiec rozważ - ja drugi raz raczej bym się nie zdecydował

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post

    Ja jestem po wymianie bocznych. Na tylną też miałem chęć ale uznałem że nie ma sensu wycinać oryginalnej szyby. Do bocznych potrzebne tylko uszczelki i nic więcej. Do każdej szyby po jednej uszczelce która robi też za prowadnicę. Numery podnośników są takie same (nie mylić z szybami pancernymi). Wymiana całkiem przyjemna. W moim przypadku do facelifta dokładałem szyby z innego facelifta. Nie wiem jak to jest gdy auta są z różnych lat. U mnie wszystko się idealnie spasowało, szyby się domykają bardzo dobrze.
    Mi zeszło około 3-4h na boczne. Efekt taki że w aucie jest ciszej.

Podobne wątki

  1. [karoseria] Wymiana dolnej osłony tylnej szyby e65
    Przez x-factor w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 14:21
  2. Ogrzewanie tylnej szyby
    Przez matiswidnica w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 20:42
  3. Wymiana tylnej szyby w 750
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 16:21
  4. [ pozostale] Wymiana podnośnika szyby, wyjęcie szyby
    Przez Cichy w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 18:46
  5. Roleta tylnej szyby
    Przez point6 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-10-2008, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •