Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: lusterko z pilotem do bram

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    Post lusterko z pilotem do bram

    Witam, czy takie lusterko https://www.olx.pl/oferta/lusterko-z...tml#1b33a3788c mogę założyć do auta w którym nie mam pilota do bram, czy trzeba będzie dodać jakąś instalację?
    Do czego ta kamerka i czy da się ją uruchomić w aucie bez tej kamerki? No i jak działa taki pilot, potrzebuję do dwóch bram czy przycisk n1 odpowiada za otwarcie i zamknięcie bramy czy np. 1 otwiera 2 zamyka? dzięki za info.

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Kamera to składowa asystenta świateł - podłączenie przez tę mniejszą wtyczkę.
    Przyciski do pilota bramy są do trzech różnych bram. Możesz zakodować każdy do innej bramy/drzwi.
    Dopytaj czy to jest z auta EU czy USA. Na USA była inna częstotliwość tego pilota do bram i tu może być kłopot.

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Czyli jedno naciśnięcie przycisku np 1 otwiera i drugie naciśnięcie tego samego przycisku zamyka? Asystent świateł czyli co? wykożystam to przy zwykłym ksenonie? Sorki za głupie pytania ale ciemny jestem z tych funkcji

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Czyli jedno naciśnięcie przycisku np 1 otwiera i drugie naciśnięcie tego samego przycisku zamyka? Asystent świateł czyli co? wykożystam to przy zwykłym ksenonie? Sorki za głupie pytania ale ciemny jestem z tych funkcji
    Asystent świateł drogowych za Ciebie decyduje kiedy włączyć światła drogowe(długie), a kiedy je wyłączyć

    Poproś sprzedawcę o numer części. Z reguły jest naklejka na stopce lusterka, pod wtyczką. Będzie można w katalogu sprawdzić czy to US czy ECE
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    i da się to uruchomić bez większych przeróbek instalacji?

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Każdy z przycisków otwiera i zamyka.
    Naciskasz np. nr 1 i brama się otwiera, naciskasz nr 1 ponownie i brama się zamyka.
    I tak dla każdego z przycisków, czyli łącznie można obsługiwać trzy, różne bramy.

    Asystenta świateł można dołożyć. Niezbędne jest dołożenie wiązki do tej małej wtyczki i kodowanie.
    Kiedyś dorzuciłem to do swojej ex e90.
    Podaj numer części, jak napisał cursor i będzie wiadomo więcej nt tego egzemplarza.

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    A cha czyli o bramie już wiem :), a asystent działa na zasadzie że włączam długie i sobie jeżdzę cały czs na długich a kamerka wyłącza długie jak jedzie coś z naprzeciwka i ponownie włącza jak z przodu jest pusto, a jak jedzie coś z przodu w tym samym kierunku i nie oślepia światłami to też reaguje? Akurat to z tej aukcji jest chyba z serii f a ja potrzebuję do e71 czy to przeszkadza, zapewne osłona lusterka będzie inna i najlepiej szukać z mojego modelu.

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Ostatnio edytowane przez lockbud ; 11-11-2020 o 11:44

  9. #9
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Panowie jeżeli chodzi o sam pilot to może być z anglika czy tam te kody też inne
    znalazłem takie tylko że angol https://allegro.pl/oferta/lusterko-w...90-9879768526#

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    TO jest USA.
    TO jest EU, ale ten numer części występował również w e39, gdzie wyświetla się również rynek USA.
    TO jest EU
    TO z anglika ma dokładnie taki sam numer jak to wyżej.
    Nie ma znaczenia czy lusterko jest na Europę prawo czy lewostronną. Chociaż sprzedający popłynął deko, bo ja na nim nie widzę żadnej kamery.
    Jedynie czujniki do fotochromu i diodę alarmu.

    Co do asystenta świateł to zasada mniej więcej tak jak opisałeś.
    Na manetce świateł długich/kierunków masz dodatkowy przycisk, zazwyczaj pod przyciskiem od BC.
    Po jego wciśnięciu, na zegarach wyświetla się ikona świateł długich z literką A.
    Wtedy system przez kamerę w lusterku monitoruje sytuację przed autem i załącza i wyłącza długie światła w zależoności od obecności aut przed Tobą.
    Niezależnie czy auta jadą w twoim kierunku czy poruszają się w tym samym.

Podobne wątki

  1. Pilot do bram. Przydatny dodatek w E38
    Przez Ponar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 04-09-2019, 13:06
  2. [elektryka] Kodowanie pilota do bram w e65
    Przez Devil w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 14:36
  3. [elektryka] Lusterko samo się podnosi (lusterko prawe od strony pasażera)
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 15:04
  4. [elektryka] Lusterko e65 - blad potencjometru. Jak rozebrac lusterko zewnetrzne?
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2013, 12:08
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2007, 11:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •