Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Wątek: E38 jako daily?

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Nie wiem z czego to wynika. Niektórzy jeżdzą tymi beemkami, nic się nie dzieje, robią przy nich jeszcze mniej. Wrecz można powiedzieć że nie dbają. o skoro nic w aucie nie wymieniają, to można myśleć, że to ledwo działa, albo zaraz padnie. Inni pompują, pompują i ciągle coś niedomaga. Sam dużo robiłem przy wielu swoich beemkach, pomimo małego przebiegu. A inni mają natłuczone km i nic się nie dzieje. Ewenement. Czy to kwestia sztuki czy czego. Głupieję.

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Auto ma ponad 400 tysięcy przebiegu, więc te naprawy ktoś musiał robić w końcu, nic nie jest bezawaryjne tym bardziej przy takim przebiegu, więc nonstop to chyba za dużo powiedziane. Była sprawdzana przeze mnie dokładnie komputerem i na stacji diagnostycznej, w auto zainwestowane sporo i bardzo zadbane. Na te chwile po prostu wsiadam i jeżdżę, nie muszę robić kompletnie nic (nie mówmy tutaj o olejach i filtrach, chociaż jest na to faktura z kwietnia 2020 z przebiegiem 3 tysiące wstecz). Ktoś kto kupuje czujniki brzydkich zapachów, zmierzchu w ASO po 400zł raczej nie oszczędzał pieniędzy na samochód i dbał o najmniejszy szczegół, bo 3/4 użytkowników raczej by takich czujników by nie zmieniało, bo po co. Tata ma E60 od 8 lat, przebieg 480 tysięcy, prócz regeneracji konwertera, wtryskiwaczy i jednej akcji z modułem gateway nic się z samochodem kompletnie nie dzieje.

  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    3.0d z nalotem conajmniej 400tys. Daj Ci panie, żebyś sobie tylko oleje wymieniał. Klapki w kolektorze są? Czy może jest faktura na nowy kolektor ?
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  4. #54
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Myśle, że wśród tych bubli jakie produkują producenci większości samochodów czasami trafi się jakis bezawaryjny :) Śmieszne ale i przykre i prawdziwe. Bmw pewnie bardzo nie chce aby ich auta były bezawaryjne...

  5. #55
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    760
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Auto ma ponad 400 tysięcy przebiegu, więc te naprawy ktoś musiał robić w końcu, nic nie jest bezawaryjne tym bardziej przy takim przebiegu, więc nonstop to chyba za dużo powiedziane. Była sprawdzana przeze mnie dokładnie komputerem i na stacji diagnostycznej, w auto zainwestowane sporo i bardzo zadbane. Na te chwile po prostu wsiadam i jeżdżę, nie muszę robić kompletnie nic (nie mówmy tutaj o olejach i filtrach, chociaż jest na to faktura z kwietnia 2020 z przebiegiem 3 tysiące wstecz). Ktoś kto kupuje czujniki brzydkich zapachów, zmierzchu w ASO po 400zł raczej nie oszczędzał pieniędzy na samochód i dbał o najmniejszy szczegół, bo 3/4 użytkowników raczej by takich czujników by nie zmieniało, bo po co. Tata ma E60 od 8 lat, przebieg 480 tysięcy, prócz regeneracji konwertera, wtryskiwaczy i jednej akcji z modułem gateway nic się z samochodem kompletnie nie dzieje.
    Po prostu ktoś to odpowiednio serwisował i tyle. Każde zaniedbania serwisowe w BMW mszczą się x 2 o czym wie 99% użytkowników tego forum. Gratuluję zakupu.

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Jedni piszą, że E60 to tragedia i nigdy nie mieli tak psującego się auta, a inni jeżdżą i nic się nie dzieje. Sam mam kumpla który 8 lat jezdzi 520d z 2005 roku. Kupił jak miała ok 100 tyś przebiegu, teraz ma ponad 200 tyś km i jest mega zadowolony. Teraz wymienił tylko sprzęgło + dwumas i coś w zawieszeniu. Ale auto serwisuje regularnie u innego kumpla z ASO BMW i wszystko wymienia na czas i na niczym nie oszczędza. I to jest chyba klucz. Trzeba kupić auto na którym nikt nie oszczędzał i potem samemu właściwie o nie dbać.
    Oczywiście pomijam przypadki gdzie producent ewidentnie wypuścił na rynek bubel jak np. seria F 4.4 V8 bo tu już nie mamy za bardzo na nic wpływu.

    Gratuluję zakupu i bezawaryjności ;)

  7. #57
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,381
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Ja po raz 1000000000 powtórzę wyświechtany slogan, największym minusem używanych samochodów są ich poprzedni właściciele. Raz mniejszym a raz większym.

    I to stwierdzenie pasuje do poprzedniego i obecnego auta autora wątku.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  8. #58
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Wyobrazcie sobie, że dzisiaj podjechał do mnie koleżka który ma warsztat i handluje też trochę autem E65 przed liftem 3.0d więc wyszedłem rzucić okiem. Zaglądam do środka, a tam obraz nędzy i rozpaczy. Jasne skóry w fatalnym stanie, podłokietniki na drzwiach poobdzierane i ogólnie chlew. Tylko podsufitka w alcantarze wyglądała dobrze. Mówię mu, że masakra, a on mówi, że auto ma 1.300000 km przejechane! słownie: milion trzysta tysięcy. To już przestałem się czepiać tego wnętrza hehe. Nie miałem bardzo czasu ale muszę się go zapytać o historię tego auta i co było robione. Z zewnątrz auto wyglądało całkiem spoko. Także taka ciekawostka ;)

  9. #59
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Ładna średnia. Wychodzi rok w rok po 70-80 tkm.

  10. #60
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Witam Panowie. Pozwolę sobie trochę odkopać temat, bo może kogoś zaciekawi jak teraz wygląda sprawa, bo jak się okazuje moje E38 nadal stoi kilka kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. ;) Sprostuję na szybko. E60 stała w komisie, akurat się zgrało tak, że przyjechała tego samego dnia jak przyjechałem oglądać inny wóz, nie zdążyli jeszcze jej ogarnąć i kazali przyjechać jutro, a E38 byli ugodni, żeby wziąć w rozliczeniu. Pomimo tego, że wiedziałem, że E38 tutaj zostanie to nawet w ostatni dzień jej posiadania nie odpuszczała. Pracownik komisu przyjeżdża E38 z powrotem i pompa paliwa zaczęła tak wyć, że głuchy by usłyszał i zaczął podciekać znowu zbiornik. Akurat obok komisu jest szrot, wierzcie lub nie, poszedłem zapytać ile za nią by dali, bo już od środka mnie rozsadzało jak usłyszałem pompę i poczułem zapach bajury, ale w komisie dawali więcej (tj. cena zakupu przeze mnie), ale musiałem ogarnąć pompę. Zmieniłem pompę na starą i przyklepali temat jej pozostawienia. Ulga. Przez moment była wystawiona na OLX, za dwa tygodnie zniknęła. W głowie sobie rozmyślałem, że współczuje nowemu właścicielowi, ale ze znajomym pojechaliśmy zobaczyć tak o co jest ciekawego w komisie. Idę w ostatnią alejkę i myślałem, że to zły sen. Stoi moje E38. Brak żadnej kartki z ceną itp. Była otwarta, więc pozwoliłem sobie podnieść maskę. Wszystko tłuste w płynie chłodniczym, wycieki oleju po bloku. Chciałem odkręcić korek od zbiorniczka wyrównawczego, ale niestety górna część korka została mi w ręce, a reszta w zbiorniczku, który był pęknięty. Kolega podszedł zapytać co z nią, powiedzieli, że rozsadziło chłodnicę. Raz czy dwa zdarzyło mi się, że wskazówka temperatury była lekko za pionem, ale nie przegrzałem jej. Wydaje mi się, że tam jednak poszło na grubo i nie na samej chłodnicy się skończy. Niby będą naprawiać z czym życzę powodzenia. Nawiedzony egzemplarz.

    A co z E60? Nie wsadziłem w nią ani grosza. Zmieniłem jedynie płyn do spryskiwaczy na zimowy. Zrobiłem już nią od kupna ponad 5500km i nawet żadnego komunikatu o jakimś błędzie. No, ale zachwalajmy dnia przed zachodem słońca. Mam nadzieję, że tak pozostanie.

Podobne wątki

  1. [E65/66] Nie nowy ale świeży nabytek daily car :)
    Przez Dzuda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 27-03-2018, 11:25
  2. E38 jako wielkomiejski daily driver - czy ktoś tak śmiga na co dzień np. po stolicy?
    Przez ksivvko w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 20-02-2018, 16:32
  3. [E38] Nowy daily car E38 728
    Przez KarolTSK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 09:11
  4. [navi] Jako radio
    Przez lionix w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •