Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: E38 jako daily?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    Ja używam od blisko 2 lat ( ok 70kkm ) E38 codziennie. Co prawda motor mam najmniej wymagający, ale reszta jak w każdej innej. Auto kupiłem w dobrym stanie, a przez ten okres poszło już sporo kasy - większość na eksploatacje i zapobiegawczo, ale rzeczy typu podsufitka, jakiś plastik, spinka, lampka itp itd ZAWSZE wyjdą przy takim aucie używanym codziennie.
    Więc albo bierzesz to wszystko na klatę i jeździsz fajnym autem na daily albo ... sam wiesz.
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 13-10-2020 o 13:21
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Musisz wziąć pod uwagę że jeśli poprzedni właściciel nie zrobił bolączek wynikających z wieku to Ciebie to będzie czekać.
    Mam swoje E38 już 5 lat i jedyne usterki która unieruchomiły auto było rozerwanie przewodu chłodzenia przy elektrozaworach wody oraz rozszczelnienie pompy wody (luz na wałku).

    E38 niestety jest skarbonką i im starsze jest tym ciężej je utrzymać w należytym stanie serwisując na dobrej jakości częściach.

    Samochodem poruszam się na codzień. średnio robię 12K rocznie czyli jeżdżę w zasadzie mało.

    Największe koszty jakie poniosłem to wymiana rozrządu, regeneracja vanosa, wymiana zawieszenia (amortyzatory, sprężyny, wahacze), zbiornik paliwa, przepływomierz. - Dodam że auto kompleksowo serwisuję sam, odradzam angażować pierwszych lepszych mechaników gdyż do tego auta trzeba z serduchem i wiedzą podchodzić :-) ale odpłaca się i mimo że próbowałem i E65 i F01 to nadal uważam że E38 ma to "coś" czego nie mają już nowsze modele.

    Póki co auto chodzi perfekcyjnie ale gdzieś w głowie jeszcze siedzi ta przeklęta skrzynia która nie była dotykana poza dwukrotną wymianą oleju i uszczelki (zapobiegawczo) na razie jest ok ale wiadomo jak to bywa z 5hp24

    Blacharka swoją drogą ale to już wiadomo nie jest nowe auto.

    Podsumowując. lepiej kupić egzemplarz już porobiony ale nie wiem czy tak łatwo jest znaleźć kogoś kto zrobi na tip top i chce pogonić. Ja wybrałem opcję dziewica i ewentualny wkład własny. Większość części które wymieniłem były z dnia produkcji auta.

    mogę to nazwać skarbonką ale z najwyższej jakości porcelany ;P

    Pozdrawiam :)

Podobne wątki

  1. [E65/66] Nie nowy ale świeży nabytek daily car :)
    Przez Dzuda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 27-03-2018, 10:25
  2. E38 jako wielkomiejski daily driver - czy ktoś tak śmiga na co dzień np. po stolicy?
    Przez ksivvko w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 20-02-2018, 15:32
  3. [E38] Nowy daily car E38 728
    Przez KarolTSK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 08:11
  4. [navi] Jako radio
    Przez lionix w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 18:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •