Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: E38 jako daily?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie

    E38 jako daily?

    Ja jeżdżę e38 dzień w dzień od pon do pt około 90 km (dziennie). Jest to polift i jedyne co mnie w nim irytuje to blachy. Prócz tego nigdy Mnie nie zawiodło, wiadomo rzeczy eksploatacyjne trzeba robić bo się trochę jeździ. Być może tego nie odczuwam bo praktycznie wszystko robię sam, wiec nie zostawiam auta i pomiędzy u mechanika. Zaczęła mi wyć pompa wspomagania, wymieniam na regenerowanego luka lf30 i zapominam o problemie. Takie to jest życie. Hehe
    Ostatnio edytowane przez czerwony16 ; 14-10-2020 o 12:43
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    2.8 z samego założenia jest mało awaryjnym silnikiem porównując wcześniej wspomniane V8, o którym mowa jako daily. Może trzeba było od razu kupić 2,8. Zraziłem się na tyle, że nawet nie kupiłbym teraz takiego egzemplarza. Prawie wszystkie te usterki w moim E38 zrobiłem sam, ale porównywanie kosztów utrzymania i części do V8, a 2,8 to sam wiesz jak się ma...

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Ogólnie BMW to nie koniecznie dobry wóz na daily. Zawsze coś piźnie. A jako nie daily tymbardziej lipa, bo jednak auto lubi jeździć.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Z tego co piszesz wnioskuję, że chciałbyś kupić auto do którego będziesz tylko lał paliwo i jezdził i mógł się skupić na inwestowaniu w E32. Moim zdaniem w przypadku aut takich jak E38 czy tym bardziej E65 takie myślenie to iluzja. E65 również jest już starym luksusowym autem dużo bardziej skomplikowanym i droższym w naprawach. Jeśli będziesz mieć pecha i trafisz kiepski egzemplarz to wpakujesz się z deszczu pod rynnę. Nie ma się co oszukiwać każde takie auto będzie po zakupie wymagało inwestycji mniejszych lub większych.
    Rozumiem cię, że chcesz za młodu polatać fajnymi furami ale jeśli chcesz doprowadzić projekt E32 do końca i zrobić z niej igłę to nie kupuj sobie E65 na daily ani żadnego starego auta tej klasy bo ciągle będzie ci brakować kasy. Wszystkie te auta to skarbonki.

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    po przeczytaniu wszytkich wypowiedzi, dodam tez cos od siebie. Oczywiscie daily a daily sa roznice, czy dzieciaki wozisz od przedszkola do szkloły , na basen, na angielski itp itp , oraz oczywiscie jaka miejscowosc tez jest roznical, dlatego daily dla jednego a drugiego to tez cos innego. Ja codziennie jade 10km do pracy, wioze dzieciaki do szkoly po drodze, pozniej wracam, najczesciej zahaczę o jakis sklep i tyl. Na codzien jezdze e38 750il z 95r. i to moje daily od prawie 10 lat, od 2 lat na zmiane jezdze jeszcze e31 840ci z 97r. w miedzyczasie przewinie sie e65 jak jest np zima i jest slisko to wole jechac autem ktore jest bezpieczniejsze. Ktos mi zaraz powie ze dobijam stare auta na codzien, ale sorry , kupiłem to aby jezdzic , aby sie cieszyc z uzytkowania a nie tylko ŻE MAM.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Słowik piszesz bardzo sensownie. Ogólnie sprawa ma się tak, że godziłem przez chwilę kupowanie części do E32 jak i do E38, gdy nie zaczęło ono wybierać sobie usterki w najdroższych częściach, więc jakieś części eksploatacyjne do E65 byłbym w stanie pogodzić, więc nie oczekuje od daily, że ma latać i nie wymagać żadnego wkładu, bo ciężko o taki samochód z tych lat. Wiadomo jak coś strzeli konkretnego to znów stoimy w miejscu, ale teraz sezon zimowy, więc i chęci mniejsze będą na jakieś prace przy E32, aczkolwiek taki sezon najlepszy na zbieranie gratów. Przy zakupie E65 na pewno było by dokładnie sprawdzone, prześwietlone czym się da i wizyta na stacji diagnostycznej. Nie będę też celować z tych najtańszych egzemplarzy, lecz można się przejechać też i na takich wozach. Zmiana marki chyba nie wchodzi grę, od smarka ta marka jest w rodzinie i zbyt bardzo się przyzwyczaiłem. Ewentualnie powrót do niezawodnej E39 z tyłu głowy jest również.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 14-10-2020 o 13:35

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Sprzedaj te studnie i kup sobie normalne auto.
    E65 będzie tak samo wyeksploatowane jak te wszystkie E38
    Kup ładne a4 lub golfa 6,7 i będziesz mieć spokój.
    Nie pchaj się w żadne a8 ani 7er.
    Póki nie wsadziles gorki pieniędzy, ładnie wyczyść wóz, porob ładne zdjęcia i sprzedaj kolejnemu pasjonatowi :)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Słuchaj, a nie myślałeś żeby sobie kupić jakieś naprawdę zadbane, ładne E36 z R6 po maską? Auto mega proste w naprawach, części tanie jak do Poloneza i daje kupę frajdy z jazdy. Mnie się cały czas taka marzy. Jak kupisz zadbane auto to nie będziesz mieć z nią większych problemów. A czy E39 jest taka niezawodna? Moim zdaniem nie bardziej niż E38. Kupiliśmy kiedyś ze wspólnikiem dla niego piękną 530d z 2002 roku ze Szwajcarii, auto mega zadbane, a zaraz po zakupie poleciała skrzynia, potem za chwilę całe zawieszenie do roboty, chłodnica, termostat, pompa progowa itd. Ogólnie ciągle było coś do roboty i wspólnik się wkurzył i ją sprzedał. Jeszcze podczas kupowania jak na złość zaczęło cieknąć ze wspomagania ale klient na szczęście i tak kupił. Także tak to jest z tymi autami. Zależy co się trafi ;)

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Zawsze powtarzam, że każda V-ka w tym lub podobnym wieku to skarbonka. Jedyne rozwiązanie to jej wyjęcie i zrobienie od podstaw, bez oszczędzania, a to nawet we własnym zakresie (a nie w warsztacie) to jakieś +/- 10k PLN - części + np. zrobienie głowic. Moja rada to albo się przyzwyczaj albo sprzedaj i kup R6.
    kazda v-ka z tego roku Z LPG to skarbonka!!! jak czysta pb to jezdzi bezawaryjnie do tej pory.


    aaa i jeszcze jedno, bo te zjawisko najbardziej widac z polsce. Jak chcesz jezdzic głownie po miescie to kupujesz auto miejskie, małe, tanie z prostym silnikiem. A u nas kupuja audi a6 3.0tdi i tłuka od tesco do żabki, od żabki do szkoły, od szkoły do domu itd. A pozniej ze mi DPF zatkało, ze mi skrzynia padła i ze pali 11 na 100
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 14-10-2020 o 14:41

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Nic tylko wywalić do hasioka te wszystkie jeżdżące zabytki Wermachtu z logo BMW

Podobne wątki

  1. [E65/66] Nie nowy ale świeży nabytek daily car :)
    Przez Dzuda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 27-03-2018, 11:25
  2. E38 jako wielkomiejski daily driver - czy ktoś tak śmiga na co dzień np. po stolicy?
    Przez ksivvko w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 20-02-2018, 16:32
  3. [E38] Nowy daily car E38 728
    Przez KarolTSK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 09:11
  4. [navi] Jako radio
    Przez lionix w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •