Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: [E38 1998] HiFi sound system - końcówki mocy wzmacniacza

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2020
    Posty
    12
    BMW
    735
    Skąd
    Pomorskie
    Ja bym podmienił tuner radiowy (schowany najglebiej w bagazniku, za czarym kawalkiem wygluszenia, nie widac na 1 rzut oka) i przeczyscic wtyczki kontaktem, zanikanie glosu na 1 kanale powinno pomoc.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    154
    BMW
    E38 730iA E93 320d Cabrio
    Skąd
    Żywiec
    Na seryjnych głośnikach to Ci nie będzie grało. Ja miałem seryjne radio podstawowe. Miałem drugie auto na części ono miało DSP ale z małym wyświetlaczem obok radia wszystko przełożyłem wraz z wiązką. Przeprowadziłem modyfikacje tak jak wyżej opisałem. Sama tylna pólka gra bardziej basem, to robi robotę. Czy tysiak czy wystarczy na fajne granie do E38? raczej nie...

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    A wymiana samych głośników na nowe dobrej marki da cokolwiek?

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    A wymiana samych głośników na nowe dobrej marki da cokolwiek?
    Problem z systemem hifi i top-hifi jest taki, że mamy do czynienia ze zwrotnicą aktywną i osobnym wzmacniaczem do każdego głośnika.
    Teoretycznie należałoby przynajmniej użyć systemu 3 drożnego, lub usunąć wzmacniacz hifi.

    Na początek wytnij dziurę z tyłu puszki z głośnikiem niskotonowym. Natnij też dziurę w wygłuszeniu, ale tak, żeby nie odciąć górnej krawędzi(zamiast usuwać kawałek wygłuszenia, to zrób z niego daszek.
    Głośnik jak zagra w pełne drzwi to może okazać się, że gra to lepiej niż fabryka
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    W miarę pewny jesteś tego co mówisz?
    Jestem generalnie antyfanem wszelkiego dziobania tego typu, ale gra to naprawdę tak żałośnie, że lepiej chyba wozić przenośne radio na baterie.
    Możliwe, że po 23 latach te głośniki straciły już jakieś właściwości?Ewentualnie coś się upala w tych wzmacniaczach?

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    W miarę pewny jesteś tego co mówisz?
    Jestem generalnie antyfanem wszelkiego dziobania tego typu, ale gra to naprawdę tak żałośnie, że lepiej chyba wozić przenośne radio na baterie.
    Możliwe, że po 23 latach te głośniki straciły już jakieś właściwości?Ewentualnie coś się upala w tych wzmacniaczach?
    Do czego odnosisz pytanie, do rozwiązania zwrotnicy, czy do tego druciarstwa z dziurą w puszcze?


    Puszka plastikowa ma raptem 2,5l pojemności. Dodatkowo głośniki mają dosyć wysoko rezonans, więc nie ma jak to zagrać niżej.
    Kiedyś w jednej E38 zmieniłem głośniki oryginalne(było zwykłe stereo), na VDO HPC1300, które trafiło się bardzo okazyjnie(200zl nowe, zamiast 1000 ). Właśnie w ten sposób przerobiłem puszki. Dodatkowo zasilone były Sony XM-6020 lub Yamahą YPA-720.
    Chłopaki na spocie byli mocno zdziwieni jaka była różnica
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. BM24 - ginący dźwięk - naprawa, BM54 - zmiana końcówki mocy
    Przez sennapowieka w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-11-2016, 15:20
  2. [audio/video] Logic 7 końcówki mocy ?
    Przez Ian Bittorf w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2016, 09:39
  3. [audio/video] Zmieniarka USB/SD i system TOP Hifi/DSP, jest to możliwe
    Przez cursor w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 10:24
  4. [audio/video] hifi system
    Przez halunnn w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 12:48
  5. [audio/video] Wzmacniacz HiFi Loewe E32, rozpiska pinów, schemat; brak wzbudzenia wzmacniacza.
    Przez Kecaj w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 18:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •