Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Wymiana rozrządu 3.0d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia

    Wymiana rozrządu 3.0d

    Czy możecie się wypowiedzieć/dać opinie jeżeli chodzi o firmę FAI ? Chodzi o cały kit rozrządu..

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV Zobacz posta
    Czy możecie się wypowiedzieć/dać opinie jeżeli chodzi o firmę FAI ? Chodzi o cały kit rozrządu..
    Tutaj masz kilka komentarzy na temat tych rozrządów https://forum-mechanika.pl/threads/%...-opinie.29873/

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    U mnie poszło wszystko na oryginałach, cześci chyba około 2700 ?! Ale dokładnie juz nie pamiętam . Coś tam jeszcze dokładałem w tym zestawie, uszczelka dekla ?! Hmm Dużo pozycji było i na bank wymienione kilka pierdołek z naddatkiem. Przy takiej robocie lepiej wiecej.
    Zadzwoń do chłopaków https://aso-bmw.pl/ Ja u nich wszystko kupowałem.
    Wiem, ze niektórzy montują FEBI i mówią, że nawet dłużej wytrzymuje, ale opinie podzielone.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Dzięki za info,niestety ja mieszkam w IE a musiałem jak najszybciej kupić cały komplet bo po pierwsze auto zostało wciśnięte bez kolejki u znajomego mechanika bo miało być tylko robione - wymiana pokrywy zaworów plus czyszczenie kolektora ,wymiana świec i sterownik świec a wyszło że łańcuch luźny także kupiłem ten Który mogłem dostać od reki komplet FAI. On już trochę nazakładał tej firmy i jak dotąd wszystko ok. Myślę jednak że to napewno lepsza opcją niż pozostawienie starego luźnego....

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Więc tak nerwy i jeszcze raz nerwy! Auto stoi na warsztacie od tamtej środy po tym jak wyszło dodatkowo że rozrząd do wymiany,kolega zamówił rozrząd FAI przywieźli w piątek okazało się że nie pasuje,ok w poniedziałek zamówił łańcuchy napinacze z szynami febiego ja zamówiłem w ASO zębatki . Przyszły łańcuchy okazało się że mocno za krótkie niestety tutaj to możliwe bo czasami nie ogarniają ok już mnie to rozwaliło więc zamówiłem wszystko w ASO wczoraj odebrałem prawie wszystko tzn dziś jeszcze ma być jeden łańcuch i napinacz ale patrzę w paczkę i niema jednej szyny(masakra) Belem teraz i oczywiście nie mają trzeba było zamówić. Najgorsze jest też że mechanik od jutra popołudnia do wtorku ma wolne a ja nie zamierzam dłużej już czekać bo potrzebuje auto . I pytanie czy mogę zostawić jedna starą szynę? ona naprawdę wygląda dobrze auto ma przejechane 150k

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Zostawić możesz, bo nikt Ci nie zabroni, ale czy to jest dobry pomysł to ja nie sądzę. Przyjdzie nowy łańcuch, szyna dostanie nowych obciążeń zacznie się sypać.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja bym wszystko wymienił... Jak potem szlak trafi tą szyne to masz pozamiatane i dopiero długo zostaniesz bez auta. hmm.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Ok rozrząd zrobiony ostatecznie udało załatwić się na szybko szynę Febi. Jedno co nie wymieniłem to świece dlatego że nie chcieliśmy już ryzykować ponieważ auto stało długo a lepiej na ciepłym silniku wymieniać . Kolega próbował odkręcić jedną ale stała na Dębowo także zostawiliśmy.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    No i tak po niecałych 2 miesiącach pojechałem na podnosnik aby sprawdzić czy wszystko ok no i niestety Nie jest delikatnie puszcza olej dokładnie na śrubach od miski (nie na każdej) uszczelka była z tego co pamiętam erlinga byłem przy wymianie całego rozrządu i misa też była dokręcana kluczem dynamometrycznym kolega posługiwał się autodatą co do momentu dokręcania .Dodam że nie cieknie uszczelką na łączeniu tylko śrubami.Czy spotkaliscie się już z takim czymś?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV Zobacz posta
    No i tak po niecałych 2 miesiącach pojechałem na podnosnik aby sprawdzić czy wszystko ok no i niestety Nie jest delikatnie puszcza olej dokładnie na śrubach od miski (nie na każdej) uszczelka była z tego co pamiętam erlinga byłem przy wymianie całego rozrządu i misa też była dokręcana kluczem dynamometrycznym kolega posługiwał się autodatą co do momentu dokręcania .Dodam że nie cieknie uszczelką na łączeniu tylko śrubami.Czy spotkaliscie się już z takim czymś?
    A śruby nowe ?

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu w m60
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 21:49
  2. [silnik] Wymiana rozrządu
    Przez michal6500 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-12-2014, 11:54
  3. [silnik] bmw 745i wymiana rozrządu
    Przez dawidek45 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 00:00
  4. Wymiana rozrządu
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 10:13
  5. wymiana rozrządu M30B30
    Przez koNik_N w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 09:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •