Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: 750LdX N57X nierówna praca do 1500 obr/min na zimnym

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik

    Post 750LdX N57X nierówna praca do 1500 obr/min na zimnym

    Witam,
    Poszukuję porady w temacie usterki polegającej na nierównej pracy silnika w zakresie do 1500 obr/min. Problem występuję na zimnym silniku. Na rozgrzanym problem prawie nie występuje, ale mam wrażenie jak by czasem poszarpywał.
    Z dodatkowych faktów to wzrosło spalanie, jak się depnie do dymi.
    Jedyny błąd który wyskakuje to lambdy o przekroczonym zakresie pomiarowym.
    Robiłem w iście test smooth running control - odchyłki korekcji kolejno: 0.7 0 -0.3 -0.2 0.1 -0.3
    Gdzie szukać przyczyny? Może ktoś borykał się z podobnym problemem?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 07-08-2021 o 10:18

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    To taki pakiet na start.

    1. Zeskanowac bledy ISTA/D.
    2. Moze byc sterownik swiec zarowych (musi byc blad conajmniej 1 swiecy zarowej, swiece mozna sprawdzic miernikiem - YouTube).
    3. Przeczyscic kolektor ssacy + EGR i sprawdzic czy klapki sie nie zawieszaja.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    1. błąd tylko 1 - co parę dni pokazuje się błąd sondy lambdy - poza maksymalnym zakresem, (ok 10k temu zamontowałem nową sonde w ASO)
    2. brak błędów - sterownik działa,
    3. jakieś 5k temu wymieniłem chłodniczkę EGR (chyba jest razem z EGR?) w akcji serwisowej, nie wiem czy czyścili kolektor...

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Test nierównomierności cylindrów robiłeś tylko na biegu jałowym czy przewiozłeś się?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    Najpierw zgodnie zaleceniami ISTY a później przejechałem się, ale do końca nie pamiętam efektu - raczej nic niepokojącego nie pokazało, bo bym zapamiętał.
    Ktoś mi podpowiadał że wtrysk może się podwieszać mechanicznie, wtedy nic nie pokaże diagnostyka.
    Dodam jeszcze że obserwuję problem od początku roku i przy temperaturze zewnętrznej poniżej 12 stopni celsjusza problem za zimnym silniku nie występował (nie wiem jak teraz) - może są podawane większe dawki mieszanki przy niższej temperaturze.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik

    Post

    Zrobiłem przed chwilą pomiar korekcji dawki. Na postoju maksymalna odchyłka to -0,24 na jednym z cylindrów, maksymalna w trakcie jazdy 0,48
    Szczegółu tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jakoś sie nauczyłem że jakoś coś rozkminiać to najpierw trzeba pozbyć się błedów, rozumiem ze juz wymieniałeś sonde ale skoro wywala jej błąd to moze znów padła !?
    Nie pamietam jak to ma być z wtryskami ale jeżeli test smooth running control po zakończeniu nie pokazał problemu to obstawiam, że wtryski są ok. Co nie znaczy, że czasami nie moze się zawiesić a wtedy auto mogło by przykopcić i nierówno chodzić. Ciekawi mnie jednak skąd różnice podczas zmiany temperatury zewnętrznej hmm

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Jakoś sie nauczyłem że jakoś coś rozkminiać to najpierw trzeba pozbyć się błedów, rozumiem ze juz wymieniałeś sonde ale skoro wywala jej błąd to moze znów padła !?
    Nie pamietam jak to ma być z wtryskami ale jeżeli test smooth running control po zakończeniu nie pokazał problemu to obstawiam, że wtryski są ok. Co nie znaczy, że czasami nie moze się zawiesić a wtedy auto mogło by przykopcić i nierówno chodzić. Ciekawi mnie jednak skąd różnice podczas zmiany temperatury zewnętrznej hmm
    Test w ista dopuszcza odchyłki -4.0 do +5.0 i traktuje to jako ok.
    Rozbieżność na poziomie 2,5 między najniższym i najwyższym odczytem już powoduje problemy(w starszych silnikach, nowsze piezo powinny mieć wyraźnie mniej)
    Paradoks w ISTA jest taki, że w starszych modelach rozbieżność powyżej 3.0(między wtryskami) powodowała błąd korekcji wtrysków.


    Wrzuć screen z błędu z sondy.

    W zakładce "function structure" znajdziesz test systemu powietrza. Wykonaj go i sprawdź czy wszystkie parametry trzymają prawidłowe wartości.
    Zauważyłem, że przepływomierze w serii Fxx nie są tak trwałe jak te starsze i często albo wskazują poniżej normy, albo na granicy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    W dniu dzisiejszym temperatura 11 stopni auto pracuje idealnie - nie ma się do czego przyczepić.
    Zauważyłem spory rozjazd pomiędzy temperaturą zewnętrzną a temperaturą w dolocie - dolot 39 stopni, zewnętrzna 13,5.
    Masa powietrza na jałowym 264 mg/stk 33kg/h - czy to ok?
    Dziś przeczyściłem profilaktycznie przepływomierz - był trochę zakurzony - na razie żadnych zmian.
    Może profilaktycznie wymienić przepływkę? - znalazłem od 580 zł mozna kupić np. firmy Pierburg, ok 800 VDO - pytanie co stosują oryginalnie.
    Ostatnio edytowane przez mbbrzoza ; 21-09-2020 o 09:47

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    Problem zostal rozwiązany, winna była sonda lambda przed katalizatorem. Nie było błędu elektrycznego, ale wykres pracy podczas testu w ISTA nie pokrywał się ze wzorcowym.

Podobne wątki

  1. [silnik] BMW 750I 2005 szarpanie i nierówna praca
    Przez Srokasnk w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-12-2019, 10:04
  2. problem z silnikiem nie równa praca brak mocy
    Przez dawidskotniczny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 20:17
  3. e38 m62TUB35 nie równa praca jak zimna
    Przez Danek25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-06-2009, 07:44
  4. [mechanika] nie równa praca silnika 3.0 V8
    Przez mario730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 07:11
  5. Nie równa praca silnika
    Przez point6 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 23:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •