Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Amortyzatory edc objawy uszkodzenia.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    11
    BMW
    Bmw ...
    Skąd
    waw

    Post Amortyzatory edc objawy uszkodzenia.

    Witam, mam pytanie do wszystkich którzy przerobili temat z amortyzatorami edc u siebie. Mianowicie chodzi mi o to jak wyglądają objawy zużycia takich amortyzatorów. W sumie moje auto to bmw 640xd f06 przebieg 120tyś ale mysle że zasada działania jest podobna w bmw 7 i 5, walczę dłuższy czas u siebie z lekka nie stabilnością auta podczas jazdy tzn trzeba pilnować cały czas kierownicy. W wietrzne dni trochę się to nasila i trzeba naprawdę się pilnować żeby jechać prosto. Zawieszeni przód wszystkie wahacze nowe gumy stabilizatora nowe, stabilizator aktywny założony drugi używany bo stary się lekko pocił, tył wszystkie tuleje tylnej belki zrobione, gumy na stabilizatorze też nowe, W całym zawieszaniu brak luzu sprawdzane na trzech stacjach diagnostycznych i różnych szpeców , geometria robione 4 albo 5 razy z obciążeniem bez obciążenia w serwisie Bmw wszystko na maszynach 3d. A samochód nie jeździ tak jak powinien, tą samą trasę pokonuje np passatem b7 albo własnie Bmw F01 i jedzie sie o wiele lepiej nie muszę pilnować kierownicy. Ostatnio zmieniłem nawet sprężyny na eidbah pro kit lekko się obniżyła i utwardziła trosze lepiej ale nadal trzeba się pilnować. Ale podczas zmiany tych sprężyn z ciekawości wcisnąłem tłoczysko amortyzatora do końca i w jednym amortyzatorze nie odbiło w ogóle siedziało wciśnięte a w drugi bardzo długo wychodziło ale nie wyszło do końca. Czy ktoś z Was koledzy wyciągał taki amortyzator i widział jak się zachowuje po wciśnięciu ? Bo w normalnym przypadku zwykłym amortyzatorze bez edc taki amortyzator w moim przekonaniu nadawał by się do wyrzucenia ale nie wiem jak to jest własnie z tym EDC.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Masz na 100% zużyte amory. W E65 z EDC walczyliśmy kiedyś z taką niestabilnością podczas jazdy. Problem nasilał się przy prędkościach autostradowych, a jazda w okolicach 200 km/h to była męczarnia. Miało się wrażenie jakby ktoś nagle szarpał za kierownicę w prawą lub lewą stronę. Po wymianie właściwie większości rzeczy w zawieszeniu, zostały wyjęte amortyzatory, które na stacji diagnostycznej pokazywały jeszcze ponad 70 procent. W każdym razie tłoczysko w zdemontowanym prawym amortyzatorze samo wpadało do środka, lewy ledwie trzymał, ale nie miał już siły podnosić tłoka. Po regeneracji tychże amortyzatorów to zupełnie inne auto.
    Amortyzatory EDC sposobem działania niewiele różnią się od klasycznych amortyzatorów. Ich utwardzanie polega na zamykaniu elektrozaworem części przepływu oleju w środku amortyzatora. Utrudniony przepływ cieczy skutkuje utwardzaniem zawieszenia. Sprawny amortyzator powinien silnie wypychać tłoczysko do góry, czy to klasyczny, czy z EDC.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 10-09-2020 o 21:15

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    11
    BMW
    Bmw ...
    Skąd
    waw
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Masz na 100% zużyte amory. W E65 z EDC walczyliśmy kiedyś z taką niestabilnością podczas jazdy. Problem nasilał się przy prędkościach autostradowych, a jazda w okolicach 200 km/h to była męczarnia. Miało się wrażenie jakby ktoś nagle szarpał za kierownicę w prawą lub lewą stronę. Po wymianie właściwie większości rzeczy w zawieszeniu, zostały wyjęte amortyzatory, które na stacji diagnostycznej pokazywały jeszcze ponad 70 procent. W każdym razie tłoczysko w zdemontowanym prawym amortyzatorze samo wpadało do środka, lewy ledwie trzymał, ale nie miał już siły podnosić tłoka. Po regeneracji tychże amortyzatorów to zupełnie inne auto.
    Amortyzatory EDC sposobem działania niewiele różnią się od klasycznych amortyzatorów. Ich utwardzanie polega na zamykaniu elektrozaworem części przepływu oleju w środku amortyzatora. Utrudniony przepływ cieczy skutkuje utwardzaniem zawieszenia. Sprawny amortyzator powinien silnie wypychać tłoczysko do góry, czy to klasyczny, czy z EDC.
    Cześć dzięki za odpowiedz. Masz racje czy większa prędkość to trzeba się naprawdę stresować jadąc a w wietrzne dni to maskara, ale jadąc do 100 to w miarę jest ok ale tez nie super idealnie. Dlatego dobrze ze zaznaczyłeś ze powinien zachowywać się tak jak zwykły amortyzotr a u mnie wciśnięty i stoją czyli złom. Zadzwoniłem do NAGENGAST firma która regeneruje, co się okazało Pan potwierdził ze prawdopodobnie uciekł gaz i nie ma siły wypchnąć tłoka, tylko jest jedno ale oni już nie regenerują do medeli f06 f01 f10 maja wstrzymaną ponieważ mieli nieprzyjemna sytuacje z klientem. A Ty gdzie lukasz740 regenerowałeś? Taka ciekawostka serwis Bmw nie jest w stanie stwierdzić uszkodzenia amrtyztorow Vdc Edc dopóki nie będzie występowała usterka elektryczna lub będzie wyciek oleju.... maskara robią coś a nie maja sprzętu do diagnostyki .... dlatego zastanawiam się nad kupnem nowych 8tys dwie sztuki. Aż dziwne ze przy przebiegu 120 tys amortyztory umarły :/ mailem kiedyś toyota Avensis przebieg 350tys a amortyzatory dopiero wtedy nadawały się do wymiany ale w sumie lepiej się zachowywała przy takim przebiegu na drodze niż moja Bmw.
    Ostatnio edytowane przez michalek ; 11-09-2020 o 07:37

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Jeśli mnie pamięć nie myli to firma Balux, ktoś tu na forum kiedyś polecał i tam pojechały do regeneracji.
    Popatrz jeszcze po numerze ori części czy w jakimś sklepie internetowym nie występują jakieś dobrej jakości zamienniki. Np. do E65 są np. Bilsteiny, po ok. 2700/ sztuka, zawsze to prawie połowa ceny oryginału.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    A masz skrętną oś z tył? Z tego, co słyszałem, to geometrię mało kto z tym potrafi ustawić.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    A masz skrętną oś z tył? Z tego, co słyszałem, to geometrię mało kto z tym potrafi ustawić.
    Racje, mi ASO Bydgoszcz musialo robic geometrie 2 razy. Na poczatku nie zresetowali tylnej osi i dzialy sie cyrki z kierownica przy roznych predkosciach. Auto jechalo na wprost a kierownica raz w lewo skrzywiona a raz w prawo.

    Co do amorkow to mam 2 kupione na zapas. Jeden wyciska tloczysko szybko a drugi bardzo bardzo wolno.

    Ten niby dobry:
    https://drive.google.com/file/d/1AOr...ew?usp=sharing

    Ten podobno uszkodzony:
    https://drive.google.com/file/d/1CxJ...ew?usp=sharing

    Zmartwiliscie mnie z Nagengast, ze nie chca regenerowac do F01 amorkow :(. Wlasnie sobie liczylem na fakt, ze moze wysle im uzywki tylne do regeneracji. Przody mozna czasami wyrwac w dobrym roczniku na alledrogo lub ebay.

    Nie wiem czy wiecie ale sa zamienniki przednie do kupienia:
    https://aerosus.pl/bmw/seria-7/f01-f...ewy-i-2wd.html

    Rowniez aliexpress:
    https://www.aliexpress.com/item/3305...archweb201603_

    Nawet sprezyny juz mozna kupic aftermarket (sprezyny dobiera sie pod wyposazenie - pewnie rożny ciezar):

    Przednie sprezyny
    31336786767 (pod moje wyposazanie)
    Sachs 993 955
    Suplex 06531
    Spidan 0.087958

    Tylne
    33536786659 (pod moje wyposazanie)
    SACHS 994 997 SACHS 4013872994441
    Suplex 06533
    Spidan 0.087960

    Tylne amorki widzialem na aliexpress. Pytanie jak dobrze sa zregenerowane.
    https://www.aliexpress.com/item/4000...archweb201603_


    P.S. Jezeli chodzi o znoszenie na silnym wietrze to mam ten sam efekt na autostradzie. Auto mialo zmieniane przednie zawieszenie, tylne tuleje na belce i geometrie w ASO. Jedynie co mam nie tak to normalne opony a nie RoF. Kierownik ASO plakal, ze strasznie miekkie auto przez te opony.
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 13-09-2020 o 12:39

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    11
    BMW
    Bmw ...
    Skąd
    waw
    Ja nie mam tylnej osi skrętnej, geometria z dociążeniem bez dociążenia wszystko wzorowo ustawione, nawet miesiąc po ustawianiu pojechałem żeby sprawdzić czy przypadkiem się nie przestawiła i trzymało wszytko na zielonym tak jakbym dopiero ustawił. Zawias praktycznie cały obrobiony łącznie z tulejami tylnej belki.... Więc zostały tylko chyba amortyzatory, ewentualnie magiel ale zero luzu na nim a jest hydrauliczny nie elektryczny. Opony przerabiałem rof i bez rof, różnica jest taka że bez rof jednak jest więcej komfortu a 6 ma zawias ogólnie twardy w porównaniu do 7. Ja mam rozmiar mieszany więc tylko homologacja bmw, i w sumie tylko jedne opony znalazłem z homologacją bez rof montowane są teraz do bmw m850ix.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    11
    BMW
    Bmw ...
    Skąd
    waw
    Cytat Zamieszczone przez rockybor Zobacz posta
    Racje, mi ASO Bydgoszcz musialo robic geometrie 2 razy. Na poczatku nie zresetowali tylnej osi i dzialy sie cyrki z kierownica przy roznych predkosciach. Auto jechalo na wprost a kierownica raz w lewo skrzywiona a raz w prawo.

    Co do amorkow to mam 2 kupione na zapas. Jeden wyciska tloczysko szybko a drugi bardzo bardzo wolno.

    Ten niby dobry:
    https://drive.google.com/file/d/1AOr...ew?usp=sharing

    Ten podobno uszkodzony:
    https://drive.google.com/file/d/1CxJ...ew?usp=sharing

    Zmartwiliscie mnie z Nagengast, ze nie chca regenerowac do F01 amorkow :(. Wlasnie sobie liczylem na fakt, ze moze wysle im uzywki tylne do regeneracji. Przody mozna czasami wyrwac w dobrym roczniku na alledrogo lub ebay.

    Nie wiem czy wiecie ale sa zamienniki przednie do kupienia:
    https://aerosus.pl/bmw/seria-7/f01-f...ewy-i-2wd.html

    Rowniez aliexpress:
    https://www.aliexpress.com/item/3305...archweb201603_

    Nawet sprezyny juz mozna kupic aftermarket (sprezyny dobiera sie pod wyposazenie - pewnie rożny ciezar):

    Przednie sprezyny
    31336786767 (pod moje wyposazanie)
    Sachs 993 955
    Suplex 06531
    Spidan 0.087958

    Tylne
    33536786659 (pod moje wyposazanie)
    SACHS 994 997 SACHS 4013872994441
    Suplex 06533
    Spidan 0.087960

    Tylne amorki widzialem na aliexpress. Pytanie jak dobrze sa zregenerowane.
    https://www.aliexpress.com/item/4000...archweb201603_


    P.S. Jezeli chodzi o znoszenie na silnym wietrze to mam ten sam efekt na autostradzie. Auto mialo zmieniane przednie zawieszenie, tylne tuleje na belce i geometrie w ASO. Jedynie co mam nie tak to normalne opony a nie RoF. Kierownik ASO plakal, ze strasznie miekkie auto przez te opony.

    rockybor podaj dostęp do drive google to by zobaczył te amortyzatory jak działają.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Poprawilem ustawienia linkow, mozna obejrzec.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    11
    BMW
    Bmw ...
    Skąd
    waw
    Dzięki, i chyba mamy tu odpowiedź moje się tak zachowywały jak u Ciebie co tak wolno wychodzi. Więc prawdopodobnie są one uszkodzone, rozmawiając z człowiekiem z NAGENGAST mówił ze jak słabo wychodzi tzn ze już prawdopodobnie nie ma gazu i nie może wypchnąć tłoka.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 17:18
  2. [silnik] Objawy
    Przez KleMarine03 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 10:56
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 00:39
  4. Co sądzicie na temat uszkodzenia tej siódemki.
    Przez Zajefajny w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 17:34
  5. Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 23:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •