Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Amortyzatory edc objawy uszkodzenia.

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    7
    BMW
    f06
    Skąd
    Wroclaw

    Post

    Cytat Zamieszczone przez michalek Zobacz posta
    Witam, mam pytanie do wszystkich którzy przerobili temat z amortyzatorami edc u siebie. Mianowicie chodzi mi o to jak wyglądają objawy zużycia takich amortyzatorów. W sumie moje auto to bmw 640xd f06 przebieg 120tyś ale mysle że zasada działania jest podobna w bmw 7 i 5, walczę dłuższy czas u siebie z lekka nie stabilnością auta podczas jazdy tzn trzeba pilnować cały czas kierownicy. W wietrzne dni trochę się to nasila i trzeba naprawdę się pilnować żeby jechać prosto. Zawieszeni przód wszystkie wahacze nowe gumy stabilizatora nowe, stabilizator aktywny założony drugi używany bo stary się lekko pocił, tył wszystkie tuleje tylnej belki zrobione, gumy na stabilizatorze też nowe, W całym zawieszaniu brak luzu sprawdzane na trzech stacjach diagnostycznych i różnych szpeców , geometria robione 4 albo 5 razy z obciążeniem bez obciążenia w serwisie Bmw wszystko na maszynach 3d. A samochód nie jeździ tak jak powinien, tą samą trasę pokonuje np passatem b7 albo własnie Bmw F01 i jedzie sie o wiele lepiej nie muszę pilnować kierownicy. Ostatnio zmieniłem nawet sprężyny na eidbah pro kit lekko się obniżyła i utwardziła trosze lepiej ale nadal trzeba się pilnować. Ale podczas zmiany tych sprężyn z ciekawości wcisnąłem tłoczysko amortyzatora do końca i w jednym amortyzatorze nie odbiło w ogóle siedziało wciśnięte a w drugi bardzo długo wychodziło ale nie wyszło do końca. Czy ktoś z Was koledzy wyciągał taki amortyzator i widział jak się zachowuje po wciśnięciu ? Bo w normalnym przypadku zwykłym amortyzatorze bez edc taki amortyzator w moim przekonaniu nadawał by się do wyrzucenia ale nie wiem jak to jest własnie z tym EDC.

    Witam Wszystkich. Chciabym troche odswierzyc temat i zapytac czy kolega michalek wymienil amortyzatory w swoim f06 ?
    Ja niedawno kupielem wasnie 640xd, i tez mam troche problem ze stabilnoscia jazdy ... tyle ze bardiej to czuje jadac miedzy 80km/h a 100km/h, zas jadac jakies 170km/h szczegolnie w trybie sport, jest w miere OK. Najwiekszy problem jest przy bocznych wietrze - auto jest zawsze bardzo wrazliwe i myszkuje po drodze.
    Jednak co jest bardzo dziwne, samochod jest w trybach comfort i comfort+ bardzo bujajacy sie. Tzn. przejezdzajac jakies progi zwalniajace czu zjezdzajac z kraweznika, samochod buja sie jak amerykanski krazownik. Do tego sa jakies dzisine gluche dzwieki z zawieszenia - poczatkowo nie bylem pewny czy mi sie nie wydaje, ale jak wlacze na sport (czyli jak amortyzator jest twardy) i przejezdzam powoli przez krotki prog zwalnaijacy, wtedy ewidentnie jest takie gluche szuranio/pukanie.

    Oczywiscie bylem juz w dwuch warsztatach specjalizujacych sie w BMW, na spacji diagnostycznej itd itp ... wszedzie mowia ze wszystko OK i ze nie ma zadnych luzow. Na tescie amortyzatorow wyszlo ze maja wszystkie okolo 73% + sprawdzono zakres ruchu amorkow (wyrazony w mm) i tez ponoc jest OK. Powstal pomysl ze moze trzeba zrobic adaptacje amortyzatorow EDC i ze to raczej nie jest zaden problem mechaniczny ... ale czy to moze sprawic ze sie tak auto nie bedzie bujalo i ze znikna te stuki ...

    Pisze bo zastanawiam sie czy 'ten typ tak ma', a moze jednak amortyzatory ? Moze ktor mial takie doswiadczenia w seriach 6 lub 7 ?

    Przy okazji zrobilem test garazowy: tak jak pisal tu jeden z kolego, nie dalo sie nacisnac na nadwozie zeby rozbujac auto, ale dalo sie rozbujaza za dach, i po odpuszczeniu auto wykonuje jakie 4-5 bujniec. Sprawdzilem w swoim starym E61 i tam byly tylko dwa ruchy. Ta 640sta sie zachowuje jakby pomiedzy czawiedszeniem a nadwoziem byly jakies miekkie gumy i cale nadwozie poprosty sie tak trzesie i buja, szczegolnie podczas jazdy po nierownosciach.

    Moze ktos bedzie mial jakis pomysl co to moze byc.

    Z gory dzieki i Pozdrawiam

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Jaki masz przebieg w tym F06?

    Jak dla mnie masz po prostu wywalone amory EDC. W E65 miałem ten sam problem- autem bardzo bujało, a przy wyższych prędkościach trudno było utrzymać tor jazdy. Przy prędkościach >180km/h auto zachowywało się jakby jechało podczas wielkiej wichury. Amory na stacji diagnostycznej z przodu miały 77%, a po wyjęciu prawego, laga wpadła do środka- nie trzymał wcale. Regeneracja bardzo poprawiła zachowanie samochodu, ale nigdy, nawet w połączeniu ze sprężynami Eibach i jeździe w trybie sport, pewność jazdy i ogólna frajda z prowadzenia nie zbliżyła się do E65 z fabrycznym zawieszeniem sport (czyli zwykłe amortyzatory + nieco niższe sprężyny).

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    7
    BMW
    f06
    Skąd
    Wroclaw
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Jaki masz przebieg w tym F06?

    Jak dla mnie masz po prostu wywalone amory EDC. W E65 miałem ten sam problem- autem bardzo bujało, a przy wyższych prędkościach trudno było utrzymać tor jazdy. Przy prędkościach >180km/h auto zachowywało się jakby jechało podczas wielkiej wichury. Amory na stacji diagnostycznej z przodu miały 77%, a po wyjęciu prawego, laga wpadła do środka- nie trzymał wcale. Regeneracja bardzo poprawiła zachowanie samochodu, ale nigdy, nawet w połączeniu ze sprężynami Eibach i jeździe w trybie sport, pewność jazdy i ogólna frajda z prowadzenia nie zbliżyła się do E65 z fabrycznym zawieszeniem sport (czyli zwykłe amortyzatory + nieco niższe sprężyny).
    Dzięki Lukasz za odpowiedź. Przebieg mam 150tys teraz. Auto mam od miesiąca i do głowy by mi nie przyszło że po 150tys mogą być zurzyte amortyzatory.

    Jeśli tak ... to zastanawiam się czy tylko przód czy rownierz tył ... żeby darmo nie wymieniać.
    Widzę z tego wątku i innych, że właściwie to nie ma jak tego sprawdzić. Dopiero jak się rozpadną w rękach to będzie pewność.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #14
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,436
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    150k km to dużo dla amortyzatora. Ostatnio miałem wymieniane tylne (też EDC) na gwarancji przy przebiegu 85k km.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    No niestety należy je wyciągnąć i sprawdzać. W E66 mam normalne amorki, ale póki nie były wyjęte z auta, to nawet nie było widać, że są wylane. A po wyjęciu amorka i wciśnięciu tłoczyska - nawet nie wychodziło. Na stacji diagnostycznej pokazywało normalną sprawność, koło 78%. Moi mechanicy mi mówili, że przy tych autach to normalne, że bardzo ciężko zauważyć takie objawy. Na Twoim miejscu zacząłbym od tych amortyzatorów, które jest łatwiej wyjąć, czyli prawdopodobnie będzie to tył.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    7
    BMW
    f06
    Skąd
    Wroclaw
    Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie trzeba będzie wyjąć i sprawdzić.

    Ktoś może polecić dobry warsztat we Wrocławiu który mógłby to zrobić ?

    A swoją drogą tak sobie mysle, że z jednej strony 150tys to dużo dla amortyzatorów, a z drugiej większość ludzi mając auto z takim lub nawet wiele większym przebiegiem nawet nie myśli o wymianie tego elementu. Tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Bo to najczęściej tani biznes nie jest, te amortyzatory ;) Tak samo jak ludzie mając łańcuch rozrządu myślą, że nie będą go robić po kupnie auta. A potem zonk.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    68
    BMW
    745i
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    No niestety należy je wyciągnąć i sprawdzać. W E66 mam normalne amorki, ale póki nie były wyjęte z auta, to nawet nie było widać, że są wylane. A po wyjęciu amorka i wciśnięciu tłoczyska - nawet nie wychodziło. Na stacji diagnostycznej pokazywało normalną sprawność, koło 78%. Moi mechanicy mi mówili, że przy tych autach to normalne, że bardzo ciężko zauważyć takie objawy. Na Twoim miejscu zacząłbym od tych amortyzatorów, które jest łatwiej wyjąć, czyli prawdopodobnie będzie to tył.
    Bo ludzie myślą że test na stacji diagnostycznej testuje amortyzatory a tak nie jest.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    7
    BMW
    f06
    Skąd
    Wroclaw
    Cytat Zamieszczone przez snow Zobacz posta
    Bo ludzie myślą że test na stacji diagnostycznej testuje amortyzatory a tak nie jest.
    To jest prawda ... niedawno jeden facet który robi przeglądy na stacji diagnostycznej powiedział że przez wiele lat sam myślał że te jego testy testują amortyzatory ale mu 'wytlumaczono' że tak nie jest i teraz już wie

    Generalnie na stacjach diagnostycznych prawie nic nie sa w stanie zdiagnozować.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    7
    BMW
    f06
    Skąd
    Wroclaw
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    No niestety należy je wyciągnąć i sprawdzać. W E66 mam normalne amorki, ale póki nie były wyjęte z auta, to nawet nie było widać, że są wylane. A po wyjęciu amorka i wciśnięciu tłoczyska - nawet nie wychodziło. Na stacji diagnostycznej pokazywało normalną sprawność, koło 78%. Moi mechanicy mi mówili, że przy tych autach to normalne, że bardzo ciężko zauważyć takie objawy. Na Twoim miejscu zacząłbym od tych amortyzatorów, które jest łatwiej wyjąć, czyli prawdopodobnie będzie to tył.
    A jeszcze dopytam .. czy miałeś jesscze jakieś inne objawy w czasie jazdy oprócz niestabilnej jazdy ? Jakieś hałasy, cokolwiek ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 16:18
  2. [silnik] Objawy
    Przez KleMarine03 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 09:56
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 23:39
  4. Co sądzicie na temat uszkodzenia tej siódemki.
    Przez Zajefajny w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 16:34
  5. Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •