Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Po wymianie pompy paliwa odpala za 2-3 razem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok

    Angry Po wymianie pompy paliwa odpala za 2-3 razem

    Panowie potrzebuję pomocy.
    Pewnego ranka moja 740iL z 2000 roku przestała odpalać - rozrusznik kręcił jak szalony. Po kilku godzinach przy (i pod) autem stwierdziłem że problemem jest pompa paliwa. OK.. zakupiłem nową - polecanej firmy Pierburg. Przy okazji wymiany pompy wpadł nowy filtr paliwa z regulatorem. Auto ożyło.
    Jednak... na drugi dzień przy próbie odpalenia lekkie zdziwko. Musiałem (i muszę do dziś) bardzo długo kręcić żeby załapało. Czasem dopiero odpali za 2-3 razem. Wymieniłem nawet przekaźnik od pompy paliwa i bezskutecznie. Im więcej czytam na ten temat tym mniej wiem więc liczę na wszelkie rady i podpowiedzi.
    Dodam że auto z gazem i przy zakręconym (lub braku) gazie problem jest taki sam. Nawet przy rozgrzanym aucie podczas kręcenia jak przełączy na gaz to auto odrazu załapuje.
    HELP!

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Masz dostęp do jakiegoś sprzętu diagnostycznego? Np. Inpa
    Jeśli tak to skasuj adaptację silnika, a następnie pojeździj jeden dzień na samej benzynie. Następnie sprawdź następnego dnia, czy coś się zmieniło
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Trzeba zacząć od diagnozy układu paliwowego. Należy sprawdzić po kolei zaczynając od baku czy paliwo dociera pod prawidłowym ciśnieniem i w niezbędnej ilości do cylindrów oraz czy nie jest zanieczyszczone. Czy układ jest szczelny i się nie zapowietrza i w związku z tym się nie "cofa". Ciężko z takiego opisu objawów coś konkretnego wywnioskować.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    INPE posiadam. Adaptacje właśnie skasowałem przed wymiana pompy gdy próbowałem wtedy dojść co jest nie tak. Jednak potworze ten zabieg i zrobię tak jak radzisz cursor.
    Mam jeszcze jedną obserwacje ale do potwierdzenia. Po zatankowaniu paliwa do pełna wydaje mi się że szybciej odpala. Im tego paliwa mniej tym jest ciężej. Zatankuje dzisiaj po pracy i rano to potwierdzę lub nie.
    Zmierzyłem też rezystancie czujnikow od walkow rozrządu przy rozgrzanym silniku i ich rezystancja mieści się w granicy 100-120kOhmow.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Brzmi podejrzanie podobnie do objawów cofającego się paliwa - szczególnie po tym jak dodałeś, że im więcej tego paliwa, tym rzekomo łatwiej odpala. Szczególnie coś takiego mi się nasunęło po tym ostatnim poście - bardzo, ale to bardzo podobny problem miałem w poprzednim samochodzie z silnikiem diesel'a - cofało mi się paliwo i kilka razy musiałem próbować go odpalić, żeby załapał. Po pierwszym odpaleniu palił bezproblemowo przez jakiś czas - póki paliwo znowu się nie cofnęło.

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Jeżeli na starym filtrze/regulatorze nie było takiego efektu to ja bym podmienił na stary filtr z regulatorem.
    Może ten nowy regulator jest trafiony i nie trzyma stąd problem z uruchomieniem.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    Dzisiaj rano przy pełnym zbiorniku paliwa samochód odpalił zdecydowanie szybciej niż na połowie zbiornika. Co prawda to nie było to co przed awaria pompy ale widać ogromna różnicę.
    Czy to potwierdza te cofające się paliwo? Czy przyczyną tego może być trafiony nowy regulator? Wieczorem podmienię na stary tylko że wstyd się przyznać ale ten filtr z regulatorem siedział jeszcze w aucie fabryczny.. Spróbuję sam stary regulator założyć do nowego filtra i zobaczymy.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    Post pod postem ale trudno. Ciąg dalszy walki o powrót do normalności. Podmiana reduktora nic nie dała. Mimo pełnego zbiornika paliwa dalej mam ten problem. Jednak pokusiłem się zajrzeć pod auto ponieważ z tylnej części dobiega jakieś syczenie. Przyjrzałem się zbiornikowi i przewodom czy układ jest szczelny. No i niestety.. Zbiornik jest lekko zapocony na spodzie w miejscu gdzie byl spawany oraz zauważyłem przewód uszkodzony od strony kierowcy. Podpowie mi ktoś jak ten element znaleźć? Czy te nieszczelnosci mogłyby powodować te problemy z odpaleniem?

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    Szukać numerów części to na realoem.com. Zapocenie zbiornika raczej nie bo jest zbyt symboliczne moim zdaniem. Zależy też ile paliwa ucieka w jednostce czasu ... bo tyle samo powietrza może gdzieś układ zaciągać na zasadzie podciśnienia i pompa wówczas musi dopompować paliwo i wypchnąć to powietrze, ale to jest mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe ;-). Mi ze zgnitego wężyka jednego uciekało więcej bo było czuć benzynę i palił normalnie ...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Udało się coś zdiagnozować? Ja mam 3.5, nowa pompa Pierburg i ten sam problem. Auto zapala dopiero za trzecim razem. Na chińskich pompach odpalała normalnie.

Podobne wątki

  1. Problem po wymianie pompy Dynamic Drive
    Przez mk37475 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-10-2019, 15:43
  2. Wymiana pompy paliwa
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 07:18
  3. [pozostale] 735i manual, trzesie strasznie silnikiem po wymianie pompy paliwa
    Przez gomutave w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 14:44
  4. Problem z odpalaniem po wymianie pompy paliwa
    Przez doman w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 21:23
  5. [silnik] [E32] Po wymianie pompy wody auto się zapowietrza.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 22:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •