Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Po wymianie pompy paliwa odpala za 2-3 razem

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    Niestety problem jeszcze nie rozwiązany. Testowałem teraz reset adaptacji silnika i cały czas tak samo. Jak znajdę przyczyne napewno to tutaj opiszę by zamknąć wątek.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Nie ukrywam, że wstyd jest odpalać samochód na stacji albo wśród ludzi, kręci jak głupia, a zapala dopiero za trzecim razem i to takie ostatkami sił. Podmieniałem również przekaźniki i nic z tego. Regulator ciśnienia podmieniałem z powrotem na stary, ale było tylko gorzej. Dziwne, że na tanich chińczykach samochód odpalał od strzała, ale niestety nie wyrabiają one na wysokich obrotach i przerywa z braku paliwa. Jutro podmienię na starą pompę i dam znać czy odpala od razu. Może jakaś wadliwa partia pomp?
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 20-09-2020 o 23:30

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    A możliwe jest, że filtr założyłeś odwrotnie? Nigdy go nie wymieniałem i nie wiem czy to możliwe, ale.... może akurat......

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    Nie ukrywam, że wstyd jest odpalać samochód na stacji albo wśród ludzi
    Haha mam tak samo. Raz się zapomniałem i na weselu znajomych stanąłem autem pod samym wejściem gdzie były składane życzenia młodej parze a musiałem już odjechać.

    A tak wracając do tematu to cały czas próbuje wyłapać jakąś zależność bo są dni, momenty ze odpala praktycznie od strzała. Nie wiem czy to może być trop ale np było lepiej jak po tym jak grzebałem przy zawieszeniu i auto było podnoszone na lewarku..

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Ja już rozwiązałem swój problem i podejrzewam, że będzie u Ciebie to samo, bo objawy mamy identyczne i te same pompy. Wrzuciłem z powrotem starą pompę i samochód odpalił po 3 sekundach. Zostawiłem ją na parę godzin po zmianie pompy i pali od momentu przekręcenia kluczyka za każdym razem. Jutro zawożę pompę do reklamacji. Przy każdej pompie jak ściągałem z niej wąż (ten u góry po zdjęciu dekla pod kanapą) wyrzucało paliwo pod ciśnieniem, a tutaj ledwo co wyleciało po jego zdjęciu. Nie ma co wymieniać następnych elementów, bo szkoda pieniędzy.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Odświeżam temat, u mnie uznali reklamację i zwrot gotówki. Auto do dnia dzisiejszego odpala od strzała. Dołożę trochę kasy i kupię pompę VDO. A u Ciebie jak sytuacja?

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    O dzięki za info. Ile czasu trwała cała akcja z reklamacja? Ja musze znaleźć pojazd zastępczy i wtedy zareklamuje

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Pompę kupowałem w Inter Carsie po zniżkach na firmę, zareklamowałem 22 września, dzisiaj z rana była decyzja o uznaniu reklamacji, czyli w sumie tydzień. Zdecydowałbym się na wymianę na drugą sztukę, ale po Twoim temacie zrezygnowałem. Nie wiem czy to jakaś wada fabryczna tych zaworków zwrotnych w pompie, czy one fabrycznie ich nie mają? Zbyt dziwne, żeby pompa z allegro za 110zł go miała, a Pierburg za 600zł już nie. VDO wychodzi mniej więcej 650zł. Podobno VDO = oryginał bez oznaczeń BMW (nie jestem pewny), więc powinno już być ok. Co dziwne, na tej pompie niby Pierburga był napis "Automotive", też taką miałeś? Bo wzmiance na pompie i koszu o Pierburgu żadnej, prócz pudełka.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin8891
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Białystok
    Po tym poście utwierdzasz mnie że wymiana pompy rozwiąże mój problem. Ja swoją też kupiłem w InterCarsie w połowie sierpnia i dokładnie też się przyglądałem oznaczeniom i tylko i wyłącznie na pudełku był napis Pierburg. Dziwne... Zakupiłeś już VDO? Jaki koszt?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Jeśli chcesz, mogę Ci wysłać starą pompę paliwa z Harta na testy. Jest lipna, bo nie daje już odpowiedniego ciśnienia i na wyższych obrotach przerywa, ale zawsze odpalała prawidłowo. Ja latam na starym oryginale. Kupowałem regulator ciśnienia paliwa na listwę Pierburga i na nim już było wybite normalnie logo firmy jak i napis, na pompie już tylko "Automotive". VDO wypada jakoś 650/670zł w sklepach, Inter Cars ich nie ma. Tak jak wcześniej pisałem, Pierburga już nie kupię, bo tutaj mamy dwa takie same przypadki i te same pompy. Kasa nie mała, a na następną reklamację już nie mam czasu czekać, bo podejrzewam, że mają całą partię takich samych ponp. Niby dodatkowy zawór zwrotny powinien załatwić sprawę, ale chyba nie chodzi tutaj o to, że chinol za 100zł trzyma paliwo, a pompa za 600zł już wymaga do nas dokładania czegoś, czego fabryka nie przewiduje. VDO to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie z tego wszystkiego. Na starej, oryginalnej pompie mam napis VDO, więc wychodzi na to, że to będzie to samo co oryginał tylko bez oznaczeń BMW.

Podobne wątki

  1. Problem po wymianie pompy Dynamic Drive
    Przez mk37475 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-10-2019, 16:43
  2. Wymiana pompy paliwa
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 08:18
  3. [pozostale] 735i manual, trzesie strasznie silnikiem po wymianie pompy paliwa
    Przez gomutave w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 15:44
  4. Problem z odpalaniem po wymianie pompy paliwa
    Przez doman w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 22:23
  5. [silnik] [E32] Po wymianie pompy wody auto się zapowietrza.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •