Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Podświetlenie wnętrza bez świateł zewnętrznych

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Podświetlenie wnętrza bez świateł zewnętrznych

    Bardzo często gdy siedzę w samochodzie po zmierzchu (np. czekam na kogoś) denerwuje mnie brak mozliwosci wlaczenia tego pieknego bursztynowego podswietlenia wnetrza, bez wlaczania swiatel zewnetrzych. zarowki na pozycji troche ciagna, wiec jestem zmuszony siedziec po ciemku :(

    Czy jest możliwość przerobienia instalaci (lub dorobienia jakiegos włącznika) tak, aby dalo się włączyć oświetlenie wnętrza niezależne od świateł zewnętrznych?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    9
    A gdybyś spróbował po schemacie elektrycznym dojść który przewód idzie pod czujnik otwierania drzwi i wpiąć w ten przewód zwykły przełącznik.To tylko teoria ale spróbować można

  3. #3
    dulas735i, aleś "kotleta" odgrzebał....

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    sylwekk, lepiej podpowiedz czy da się to tak prosto zrobić czy nie :D Dobrym sposobem mogloby byc odłącznie świateł postojowych zewnętrznych gdzieś w popielniczce na przykład....

  5. #5
    RockR, widzę, że z uporem maniaka poszukujesz rozwiązań podanych na tacy.... A to takie proste.... Wszystkie punkty świecące na pomarańczowo (lub bursztynowo, jak kto woli) są zasilone kabelkiem w kolorze szarym z czerwonym paskiem. Wystarczy zasilić tą linię i po sprawie.

  6. #6
    Cięcie sygnału z drzwi??

    Nie za bardzo. Nie tylko oświetlenie korzysta z sygnału o otwartych/zamkniętych drzwiach

    Polecam pośledzenie WDS nawet on-line a tam juz sporo wyczytasz :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    9
    To był tylko pomysł ale dziękuję za pouczenie bo daleko mi do znawcy marki ;)

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez dulas735i
    To był tylko pomysł...
    To dawaj chłopie więcej pomysłów to się i odpowiedź postara znaleźć :)

    Nie zniechęcaj się
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ej no mogę zrobić to na hama, ciągnąc w jedno miejsce kabelki od postojówek ale nie o to chodzi żeby z 7 robić druciaka. Ja się nie znam na elektronice, jestem amatorem i tam gdzie zaczynają się moduły i przekaźniki kończy się moja wyobraźnia techniczna :( Sądziłem że ktoś z was również chciałby zrobić coś takiego ale chyba się myliłem. Ja jak coś robie to zwykle zdam z tego relacje żeby ktoś skorzystał, albo chociaż podpowiem tyle co wiem zamiast odsyłać gdzieś tam... Czas jest cenny a forum chyba po to żeby go sobie wzajemnie zaoszczędzić

  10. #10
    RockR, ja osobiście staram się dać wędkę. A co na nią złowisz, to Twoje. Podpowiedziałem, co należy zasilić. Jeśli to zrobisz, osiągniesz zamierzony rezultat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •