Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kontrolka ładowania-dziwna sprawa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Kontrolka ładowania-dziwna sprawa

    Zawsze gdy przekręcamy kluczyk w pozycję nr 2 to zaświecają nam się wszystkie czerwone kontrolki które po odpaleniu auta od razu znikają i tak miałem do dzisiejszego dnia. Rano gdy odpaliłem auto jedna kontrolka nie zniknęła-była to kontrolka od ładowania akumulatora. Gdy dodałem gazu wtedy zniknęła i już się nie pojawiła. Wiem z doświadczenia że gdy się np kończą szczotki to naciśnięcie gazu powoduje zniknięcie kontrolki ale tylko na moment bo gdy obroty spadną kontrolka znów się zaświeca. Wiadomo, wyższe obroty silnika - większe ładowanie. Dzisiaj sytuacja powtórzyła mi się kilka razy. Kontrolka nie zniknęła dopóki nie przygazowałem a gdy to zrobiłem było już wszystko ok. No i o co tu chodzi?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Kolego a nie przygasają ci lampki, podświetlenia itp? Albo kończy Ci się aku albo alternator.
    Może tez być problem z komputerem lub gdzieś zwarcie w elektryce. Przerabiałem podobny temat w mojej E34. Sprawdź aku czy jest ok jakimś mierniczkiem ew mała podmianka. Jak nie to szukaj alternatora bo nie proponuje Ci regenerować.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Benio lampki nie przygasają a aku kręci normalnie. NIe czuc żeby słabł,słucham radia na postoju i nie mam z nim kłopotów choć w zimę raz mi sie rozładował ale to przy ostrych mrozach. Wydaje mi się że aku tu nie ma nic do rzeczy bo kontrolka od ładowania wskazuje na alternator. Na mój rozum nie powinna świecić nawet przy bardzo słabym akumulatorze. Jeśli chodzi o alternator to własnie miałem go regenerowany z pół roku temu, można powiedziec że od podstaw bo została tylko obudowa po starym i silnik. Wymieniłem wtedy tez pasek , rolki i regulator napięcia. Powiedz mi tylko czemu nie proponujesz regenerować alternatorów i druga sprawa jakie powinno byc napięcie na akumulatorze przy włączonym silniku? To sprawdzę przy okazji.

    P.S. Przypomniała mi sie teraz jedna rzecz. Od 3 dni w swoim aucie czuje jakby się coś wypalało. Nie mogłem za bardzo zlokalizowac tego zapachu ale wydaje mi sie że wydobywał się spod maski i przypominał zapach a raczej smród palonej gumy. Widzicie jakąs ewentualną zalezność? :-/

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Nikoś, jak go pół roku temu wymieniałem. Możliwe żeby tak krótko wytrzymał?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    14
    BMW
    nie długo 740
    Skąd
    Białystok
    zmierz ładowanie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Poldek zmierzę ładowanie ale nic mi to nie da po nie znam prawidłowych wartości. Chyba że mi pomożesz i mi powiesz :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    idealne ładowanie na wolnych obrotach z wyłączonymi odbiornikami prądu to 14,4v
    zmierz jakie masz ładowanie i napisz na forum

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Sławku kupiłem dzisiaj miernik i zmierzyłem ładowanie na wolnych obrotach z wyłączonymi odbiornikami prądu. Ładowanie wynosi dokładnie 14,2 V a przy wyłączonym silniku 13,0 V . Czy są to dobre wartości ?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    14,2 to bardzo ładny wynik.przy wyłączonym silniku nie ma znaczenia bo i tak spadnie do ok 12 :)
    zmierz jeszcze na zapalonym silniku z włączonymi wszystkimi światłami i dmuchawą na maksa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •