Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: F01 2010 3.0d n57 obroty

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja najpierw zmieniłem świece bo wywalało błąd ze dwie niesprawne a okazało się se winny był sterownik . Sama jego wymiana to pikus, najwiecej się umoczyłem z odpieciem wtyczki . Relanium nie pomogło tylko przyszedł kumpel i wypiął ja w 15 sekund eh .... ces’la vi

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Ja najpierw zmieniłem świece bo wywalało błąd ze dwie niesprawne a okazało się se winny był sterownik . Sama jego wymiana to pikus, najwiecej się umoczyłem z odpieciem wtyczki . Relanium nie pomogło tylko przyszedł kumpel i wypiął ja w 15 sekund eh .... ces’la vi
    No właśnie myślałem o tych wtyczkach że może być tam dość ciasno :)

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Wymieniałem u siebie też, kup oryginał czy też firy ktora robi dla bmw mmhmm kurde hmm Behr !? Nie moge sobie przypomnieć. Swiece niestety też Bosha muszą być jakbyś wymieniał przypadkiem, bo ja próbowałem zmienić na Febi i wywalało błąd, musiałem wykręcac i na szczęście udało się zwrócić.
    W ISTA, w funkcjach serwisowych jest opcja adaptacji świec żarowych.
    Komputer wtedy wykrywa rodzaj świecy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV Zobacz posta
    Beru robi te sterowniki i taki właśnie kupie ,troche mało tam miejsca ale myśle że jakoś tam ręce wpasuje :) Swoją drogą to co tam siada w tych sterownikach?
    Dlatego przy jednej pracy proponuje zwalic kolektor i od razu jechac na myjke cisnieniowa go wyczyscic.

    Pytalem goscia co naprawia starsze sterowniki swiec i twierdzil, ze naszych nie da sie juz polutowac :), takze smietnik.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez rockybor Zobacz posta
    Dlatego przy jednej pracy proponuje zwalic kolektor i od razu jechac na myjke cisnieniowa go wyczyscic.

    Pytalem goscia co naprawia starsze sterowniki swiec i twierdzil, ze naszych nie da sie juz polutowac :), takze smietnik.
    Też słyszałem, że się nie da lutowac niestety. Co do kolektora to polecam czyścić .

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nie tyle nie da się lutować, co po prostu uszkadza się w inny sposób niż te stare.
    Poza tym, te stare sterowniki, jak świeca dostała zwarcia, to też dla większości "naprawiaczy" są nie do naprawy. Nikomu nie chce się bawić w wymianę spalonych tranzystorów
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #17
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    A jakby oddawać takie sterowniki do naprawiaczy kart graficznych? Technika lutowania jest taka sama?

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    A jakby oddawać takie sterowniki do naprawiaczy kart graficznych? Technika lutowania jest taka sama?
    W kartach graficznych problemem jest BGA(kulki pod układem), w wielu starszych kartach, problemem jest BGA między rdzeniem, a płytką karty, a tego naprawić się nie da i dlatego chip wymienia się.

    W przypadku starszych sterowników świec żarowych problemem są druciki jak w sterownikach DSC w E38 i E65


    Generalnie, to "naprawiacze" zajmują się tylko wspomnianymi drucikami, nie robiąc nic ponadto. Błędy braku komunikacji ze sterownikiem, najczęściej kończą się brakiem możliwości naprawienia. Tak też jest w serii Fxx
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Czy przez ten sterownik może lekko czasami poszarpywać w czasie jazdy? czy np kolektor dolotowy jak jest zabrudzony to też może dawać takie objawy?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV Zobacz posta
    Czy przez ten sterownik może lekko czasami poszarpywać w czasie jazdy? czy np kolektor dolotowy jak jest zabrudzony to też może dawać takie objawy?
    Poszarpywanie to predzej kolektor, EGR lub cos z ukladem paliwa. Chyba, ze jest to bezposrednio po starcie to skoro swiece nie grzeja to moze chwile bujac silnikiem.

    Mi np falowaly obroty na postoju lub na swiatlach z powodu regulatora cisnienia na pompie paliwa.

    https://www.youtube.com/watch?v=LBu3MBv3nTE
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 08-09-2020 o 08:34

Podobne wątki

  1. X3 e83 3.0 2010
    Przez JustBringIt# w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 09:19
  2. Namysłów 15.12.2010
    Przez sennapowieka w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 11:12
  3. Olejus HIT 2010
    Przez olejus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 11:15
  4. [mechanika] Kiepskie obroty/ za niskie obroty
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •