Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Problem z automatem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    24
    BMW
    E38 740i M62B44 1997r.
    Skąd
    Jelenia Góra

    Post Problem z automatem

    Cześć.
    Opiszę problem i jeśli ktoś będzie mieć jakieś sugestie to będę bardzo wdzięczny. Ogólnie mieszkam daleko od warsztatów zajmujących się automatami, więc nie chcę na darmo ciągnąć auta na lawecie.

    Po dwudniowej trasie, w niedzielę w momencie zjazdu z autostrady nagle pojawił się odgłos takiego gruchotania a na zegarach wyskoczył komunikat "getriebenotprogram". Po zjechaniu na stację paliw i ponownym rozruchu komunikat się nie powtórzył ale hałas pozostał, auto przejechało jeszcze ok. 300 km i nic się nie działo. Wyeliminowałem podejrzenia o łożysko kół, z mostu też raczej nie słychać tego odgłosu. Skrzynia działała cały czas ok.

    Niestety dziś ponownie wyskoczył ten komunikat, skrzynia wyraźnie zaczęła wolno chodzić, ledwo wjechała pod górkę, w trakcie zmiany biegów przez R robi taki krótki rzut do tyłu.

    Proszę o sugestie czy jest to raczej problem skrzyni czy to tylko kończące się sprzęgło powoduje takie objawy?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    prawdopodobnie poszedł kosz forward

    5hp24 czy 5hp30?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    24
    BMW
    E38 740i M62B44 1997r.
    Skąd
    Jelenia Góra
    A5S 440Z - TB
    Z dekodera VIN wychodzi symbol A5S 440Z - TB - z tego co sprawdziłem w internecie to 5HP24 (?)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Jak masz 5hp24 to masz też w trybie S zmianę biegów lewarkiem + / - (tryby:PRND + S +M). Jak 5hp30 to nie masz ręcznej zmiany.(tryby:PRND432)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    24
    BMW
    E38 740i M62B44 1997r.
    Skąd
    Jelenia Góra
    Tak, mam. I po pierwszym komunikacie "getrieb...", jak on się więcej nie pojawiał, wszystko działało (w sensie S i M - wszystkie biegi). Wczoraj po pojawieniu się komunikatu nie sprawdzałem, gdyż jak wjeżdżałem pod górkę pod dom, auto ledwo jechało, więc nie chciałem tego próbować. Dziś odpaliłem auto i nie zapalił się komunikat, tylko cofnąłem kilkanaście metrów żeby pojechać innym autem.

    Jeśli to ten kosz to czy ktoś poleci dobry warsztat zajmujący się automatami na Dolnym Śląsku? Przez dobry rozumiem nie tani, ale taki który zrobi co trzeba i tylko co trzeba i nie skasuje za fikcyjne prace. Słyszałem o Łobodzie pod Wrocławiem - ?
    Ostatnio edytowane przez Kogut ; 19-08-2020 o 12:43

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    W Zgorzelcu masz kolegę Sebastiana z forum - BMW Garage Zgorzelec, Jerzmanki, wyszukaj sobie, lub dzwoń do Sebka. Z czystym sumieniem mogę polecić ich wiedzę na temat automatów :)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez vilk Zobacz posta
    Jak masz 5hp24 to masz też w trybie S zmianę biegów lewarkiem + / - (tryby:PRND + S +M). Jak 5hp30 to nie masz ręcznej zmiany.(tryby:PRND432)
    5HP30 też dostała steptronic w późniejszym czasie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    @cursor to widzisz nie wiedziałem, ale mamy auta z Kogutem podobne ... tzn. 1998 4.4 bez TU (przynajmniej z opisu tak wynika).

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    24
    BMW
    E38 740i M62B44 1997r.
    Skąd
    Jelenia Góra
    Nie, poprawiłem, auto produkcja X 1997r.
    Co do skrzyni to jest opcja że to nie kosz ale samo sprzęgło wydaje takie dźwięki chrobotania/tarcia ? Czy zużyte sprzęgło nie generuje raczej hałasu?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Może ale nie musi. Bez diagnostyki to jak wróżenie z fusów. Nie chcę cię martwić ale często bez wyjęcia i rozebrania skrzyni nie da się jednoznacznie wskazać przyczyny. Jeśli to kosz to pewnie tylko na jego wymianie się nie skończy. Dojdzie jeszcze jakiś inny kosz + jakieś tarczki które też już będą zużyte no i najczęściej konwerter bo jak się robi skrzynię to szkoda go nie zregenerować. Generalnie zazwyczaj wychodzi po prostu remont skrzyni. Chłopaki polecali ci Sebka. Zadzwoń i umów się na weryfikację. Na pewno dowiesz się czegoś więcej.

Podobne wątki

  1. e38 problem z automatem
    Przez siemas99 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 14:41
  2. problem z automatem
    Przez przestefan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 21:19
  3. Problem z automatem 2.5 TDS
    Przez barti110 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 19:50
  4. problem z automatem
    Przez dany2784 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 20:53
  5. problem z automatem
    Przez micky1987 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 18:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •