Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Problem z automatem

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    Mnie też czeka przeprawa z automatem. I zastanawiam się czy warto w Samko dać 5000 plus demontaż / montaż, czy może lepiej pójść w używkę ( nie mam farta do używek).
    I ciekawi mnie czy można jakąś nowszą skrzynie zaadoptować do m62b35 bez vanosów. Macie może jakąś wiedzę w temacie, może jakieś doświadczenia?

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    24
    BMW
    E38 740i M62B44 1997r.
    Skąd
    Jelenia Góra
    Ja naprawiałem w warsztacie ZUZMAT w Jaworze. Jeśli chodzi o kosze to zostały one wymienione nie na ZF tylko na jakieś wzmacniane wersje amerykańskiej produkcji. Póki co skrzynia jeździ lepiej niż przed zakupem a właściciel wydaje się być w porządku. 1 rok gwarancji pod warunkiem wymiany oleju.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    Ile Cię to kosztowało?

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    87
    BMW
    740i 4.4 1998
    Skąd
    Wrocław
    @Kogut dzięki za info @czarnylotos kolega napisał przecież wcześniej że 5900 ...

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez czarnylotos Zobacz posta
    Mnie też czeka przeprawa z automatem. I zastanawiam się czy warto w Samko dać 5000 plus demontaż / montaż, czy może lepiej pójść w używkę ( nie mam farta do używek).
    I ciekawi mnie czy można jakąś nowszą skrzynie zaadoptować do m62b35 bez vanosów. Macie może jakąś wiedzę w temacie, może jakieś doświadczenia?
    5000 w Samko to chyba minimum. Myślę, że warto jeszcze popytać gdzie indziej. Jeśli chodzi o używki to jeśli okaże się po montażu, że skrzynia nie działa jak należy to trzeba się liczyć z kosztami montażu/demontażu i wymiany oleju i wszystko x2. Także finalnie może się okazać, że zaoszczędziliśmy niewiele, a nadal mamy starą skrzynię która nie wiadomo ile nam posłuży. Ale jak dobrze trafimy to za niewielkie pieniądze możemy mieć kłopot z głowy. Ja też jakoś nie bardzo mam zaufanie do tych firm zajmujących się ASB. Zawsze jak do nich dzwonisz to od razu na telefon stawiają diagnozę, że skrzynia do remontu i koszt od 5-8k. A pozniej i tak się nie dowiesz czy faktycznie było to konieczne. Ale w sumie to człowiek nie ma specjalnie wyboru bo przecież się na tym nie zna.
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 10-09-2020 o 12:29

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    24
    BMW
    E38 740i M62B44 1997r.
    Skąd
    Jelenia Góra
    No o to właśnie chodzi ... Wydaje mi się że dobrze trafiłem. Na początku facet powiedział że wstępna diagnoza to 100 zł, na bieżąco informacje o tym co jest do roboty, dostawałem zdjęcia prezentujące stan moich części, zdjęcia tego co jest wsadzane do środka. Według mnie chyba raczej nie opłaca się liczyć na trafienie używanej skrzyni w dobrym stanie, która jeszcze pojeździ x kilometrów, chodź jak dostałem pierwszą wycenę nawet do 8.500 zł to też miałem takie myśli :)
    Ostatnio edytowane przez Kogut ; 10-09-2020 o 16:17

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Ja robiłem skrzynie już 2x i powiem wam, że rzeczywiście z tymi skrzyniami jest tak że trzeba robić "po całości".
    Raz robiłem na zasadzie na oryginalnych częściach itp (auto miało 6 lat) i w końcu przy 3cim podejściu do naprawy zapłaciłem w sumie 13.500 (a miało być 3500), ostatnio 2-3 lata temu w Samko za ~4500 i jest ok.
    5hp24 ma kilka błędów konstrukcyjnych np. tłoczek wysokiego ciśnienia, np. pękające płyty sterowników, inne (można kupić i wzmocnione kosze i tłoczki nowe ZF i transgo).
    Jeździłem i dzwniłęm po wszystkich warsztatach w Warszawie i okolicy - i tak niewiele wskórałem - jeden mądrzejszy od drugiego. Prawda jest taka, że diagnoza przez telefon nie istnieje, przy przejechaniu się też nie bardzo. Przeglądałem różne materiały, które pomagają w diagnozie, ale tak się nie da i tak będą niespodzianki po rozebraniu, trzeba zdjąć i rozebrać skrzynię, jak się ją już zdejmie, to szkoda nie wymienić tarczek, konwertera itp... (BTW przy okazji można sobie wymienić konwerter Sachsa na ten od wersji sport - wyższe obroty biegu jałowego). Jak coś się posypało to się posypały i inne rzeczy... Jedyne co można zrobić to zdjąć miskę i zobaczyć czy sterownik nie jest pęknięty (może tylko jego wystarczy wymienić bez zdejmowania skrzyni) albo czy na magnesach lub w filtrze są opiłki (=rozbiórka całkowita).

    ....więc albo "po całości" za ~5000zł albo wróżenie z fusów i seria przykrych napraw. Raczej nie da się tu przyoszczędzić.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Dokładnie Shebi, wydaje mi się, że przy takiej skrzyni jak 5hp24 która niestety lubi "polecieć" nie ma co ryzykować z używkami. Są modele samochodów gdzie skrzynie są pancerne i tutaj można zaryzykować kupno używanej.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    Szukam trochę info na temat tych skrzyń i całkiem przypadkiem szukając rankingu polecanych serwisów skrzyń trafiłem na ranking polecanych automatów, dla których duże przebiegi to nie jest problem.
    https://www.wyborkierowcow.pl/najbar...yczne-ranking/

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    35
    BMW
    E38 728/735
    Skąd
    WB
    Zdaję sobie sprawę że to kompletna herezja.... Mimo wszystko jednak zapytam. Czy ktoś testował jakieś dodatki do oleju asb, które zwiększają gęstość i chwilowo oddalają to co nieuchronne, czyli remont ASB? Może ktoś coś takiego testował?
    Wiem, że tak się nie robi, ale chwilowo środki muszę przenieść na remont busa, który zarabia.

Podobne wątki

  1. e38 problem z automatem
    Przez siemas99 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 15:41
  2. problem z automatem
    Przez przestefan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 22:19
  3. Problem z automatem 2.5 TDS
    Przez barti110 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 20:50
  4. problem z automatem
    Przez dany2784 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 21:53
  5. problem z automatem
    Przez micky1987 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 19:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •