Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Woda na dywanikach

  1. #11
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Też będę musiał tam zajrzeć, bo problemu z mokrymi dywanikami nie mam, ale bardzo słabo zlatuje mi woda z podszybia właśnie po stronie pasażera.

    Jeżeli miałeś bardzo dużo wody, to najlepiej rozbebeszyć auto i wstawić jakiś osuszacz na dobę, czy dwie. A zdjęcia najlepiej wrzucać na jakiś serwis do hostowania zdjęć i potem wstawiać do nich linki.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Mam nadzieję że bez fotela komp nie wywali jakiś błąd? Zaczął głośnik lekko chwarszczec ciekawe czy mu przejdzie czy wymiana.Kurde nie mam garażu a dziś pada także fotela raczej nie wyciągnę ,zostaje mi suszenie tak jak jest

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Też będę musiał tam zajrzeć, bo problemu z mokrymi dywanikami nie mam, ale bardzo słabo zlatuje mi woda z podszybia właśnie po stronie pasażera.
    Słuchaj ja na Twoim miejscu bym tam już popatrzył bo to właśnie tam idzie cały syf i pewnie woda już tam stoi za zaslepką i słabo zlatuje a lepiej uniknąć zalanie bo to niepotrzebna robota i nerwy przy okazji

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    OK tak to wyglądało https://youtu.be/DlJpQTsfGEc.


    Fotel wyciągnięty auto nie suszy i pewnie jeszcze to potrwa. Teraz jeszcze pytanie bo jak odpychałem ten odpływ za zaślepka wyleciała tak rurka i teraz tak naprawdę nie wiem gdzie powinna być podłączona a miejsca jest tam naprawdę mało i nic nie widać ,zdjęcia podgladowe z neta :

    Tutaj ten wężyk jest Nr. 1 https://www.realoem.com/bmw/enUS/sho...diagId=64_1686
    Ostatnio edytowane przez KAMELEONV ; 21-08-2020 o 23:01

  5. #15
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    >> TUTAJ << gościu opisuje jak się dostać od spodu auta. Może wtedy będzie lepiej widać, skąd dokąd ta rurka idzie?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Z prawej strony jak się stoi przed autem jest czarna skrzynka(to komp?) przy podszybiu? Wydaje mi się że może pod nią bym widział więcej ale ona zasłania wszystko...

  7. #17
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Zakładając, że w "anglikach" pod maską wszystko jest w lustrzanym odbiciu względem wersji europejskich, to po stronie pasażera od góry jest komp, a pod nim dmuchawa kabiny. W okolicach dmuchawy też się zbiera syf z podszybia. Czyściłem tam u siebie, ale nie kojarzę, żeby tam był dostęp do tego miejsca ze zdjęcia u góry. Musiałbyś to osobiście sprawdzić.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    To miejsce że zdjęcia jest od strony komory silnika jest przykręcana taka klapka plastikowa z wygluszeniem na 4 śruby torx30 a za nią jest właśnie ta zaślepka żółta/pomarańczowa ja właśnie odkręciłem ta klapkę i wywierce tam dziurkę nad uszczelnieniem bo to jest raczej źle przemyślane później wstawię foto. Acha być może owa zaślepka tylko występuje w autach na ruch lewostronny

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Ok odkręciłem tą klapke pd strony silnika ,odkręciłem tez nadkole ,znalazłem miejsce gdzie jest podłączona owa rurka i tak naprawdę według mnie ona jest nie potrzebna bo jest z drugiej strony wciśnięta w gumę która osłania przewody hamulcowe i tamtędy wylatuje woda a bez rurki woda i tak wyleci tym otworem koło tej żółtej zaślepki no ale trudno jak już tyle się męczyłem to włożyłem ją w ten otwór natomiast za jakiś czas tam otworze i zobacze czy wszystko ok. Pomijając tą nieszczęsna zaślepkę w ścianie grodziowej to moim zdaniem tam jest wada tej klapki od strony komory silnika jak można przykręcic coś takiego i liczyć ze woda będzie spływać otworem jak ona nie zapcha prędzej czy później i woda dostanie nie do środka auta.Ja ta osłonę wyczyściłem i dodatkowo nawierciłem 3 dziurki tak jeżeli odpływ nie zapcha to woda powinna wylatywać tymi dziwkami.

    to jest miejsce gdzie można włożyć warcie czego spowrotem tą rurke

    tutaj zaznaczyłem gdzie dokładnie widać początek odpływu gdzie znajduje sie ta zaślepka w ścianie grodziowej


    tutaj rurka na miejscu już


    osłona od strony silnika przykręcona na 4 śruby torx30 plus taka plastikowa nakrętką


    słona juz z nawierconymi dziurkami


    Jutro mam nadzieję że wszystko juz poskładam bo wykładziny były jeszcze troszkę mokre ale juz sporo poschło
    Ostatnio edytowane przez KAMELEONV ; 22-08-2020 o 21:03

Podobne wątki

  1. [pozostale] Woda pod serwem
    Przez Dzikibambosh w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2017, 15:12
  2. [wnętrze] Woda na dywaniku
    Przez rafal198504 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-05-2016, 20:25
  3. woda w środku
    Przez tomaszzabrze w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 18:54
  4. Zalany woda
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 20:18
  5. Woda w aucie
    Przez MiBhell w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 13:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •